Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wednesday

    őstag

    válasz KAMELOT #13 üzenetére

    Az az érdekes, hogy piramisok belsejében kb nem ábrázoltak semmit.

    Illetve az egypiomiak máshol ábrázoltak templom építést, obelix vontatást, egyéb építékezéseket, öntözést, háborúkat stb. Piramis építést viszont nem. Arról se feljegyzés, se ábrá. Mintha tőlük is "idegen" lett volna.

    A másik, hogy a legrégebbi piramisok (a 3 nagy) a legnagyobbak és a legtökéletesebbek. Sok piramis van, ami már nem ennyire precíz. Ahogy telt az idő egyre silányabbak lettek, aztán meg is szűnt a piramis építés teljesen. Már nem volt egy központi kérdés.

    Szerintem az is egy érdekes feltevés, hogy nem az egyiptomiak építették, hanem egy korábbi emberi kultúra. Aminek a helyét aztán az egyiptomiak vették át (minden misztikumot mellőzve). Ha még tekerjük vissza az idő kerekét több ezer évvel, egyre kedvezőbb, élehetőbb feltételeket kapunk azon a területen. De ez se több feltetésnél persze. :)

    Olyasmire gondolok, mint ami az antik görököknél volt. A "barbár" dór törzsek (akik az antik görögök végül is) benyomultak a görög félszigetre. A mínoszi és mükénei civilizáció nélkül (ami elpusztult), nem lettek volna későb azok, akik lettek.

  • wednesday

    őstag

    válasz #82729984 #24 üzenetére

    Úgy tudom a legtöbb piramis Egyiptomba a "nagyok" után épült. Pár darab, ami előtte. De ennek majd utána olvasok. Illetve volt olyan feltevés, hogy a Gízai piramisok több ezer évvel idősebbek a jelenlegi besoroltnál Ez most, hogy igaz vagy nem, nem tudom, lehet hoax.

    Azt kéne megvizsgálni, hogy a többi piramis milyen módszerrel épülhetett. Ilyesmi, amit a cikk is felvett, illetve más egyiptomi épületeknél megtalálhatóak e ezek az építési "technológiák". Ha itt tudtak követ "önteni" akkor egy nagy templomnál miért nem így tettek stb.

    Tudom, hogy nem vagyok beljebb egy felvetés szintjénél.

    De az a kérdés mindig is foglalkoztatott, hogy, ha az egyiptomiak tudták ábrázolni és dokumentálni az életük egy részét, hogyan építették a csatornákat, templomokat, szarkofágokat (hiszen nem a priramisba temetkeztek), a mumifikálás menetét stb. Akkor a piramisokról miért nem tudtak bármiféle leírást vagy ábrázolást tenni. Mitha tőlük is elkülönülne ez az épület fajta.

    [ Szerkesztve ]

  • wednesday

    őstag

    válasz nemlehet #40 üzenetére

    "Nem vagyok meggyőződve róla, hogy egyáltalán nincs erről régi ábrázolás."

    Ez jogos felvetés, abból a szempontból, hogy ha nem találtunk ilyet, az nem azt jelenti, hogy nincs.

    Lehet ennek a pontos menetét én sem faragtam volna bele egy kőbe hogy bárki megnézhesse."

    Lehet így cselekedni, de elég szubjektív választás, hogy a piramist kihagyod, de több egyéb dolgot meg megőrzöl az utókornak. Az alexandriai könyvtár nagyon fiatal a piramisok korához képest, évezredek is elválaszthatják tőle. Itt a falba vésett hieroglifák maradtak fenn.

    (#41) doooo: Nem mindegyik piramis temetkezési hely (van ilyen is). Sok fáraó a Királyok völgyébe temetkezett. Ez persze lehet abból a korszakból is, mikor már nem építettek piramisokat. De vannak üres (nem kifosztott, hanem üres, nincs szarkofa se benne) piramisok is. a gízai ilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • wednesday

    őstag

    válasz #82729984 #51 üzenetére

    "Jó hát meg lehet próbálni a valóságot az elmélet után húzni, de fordítva szerencsésebb."

    Ne misztikumra gondolj. Tudományosan a Föld korára mire elérte a 4,5 milliárd éves "számítást". Volt 1-2 milliárd év, aztán 3 stb. Mind akkori tudományos számítások szerint. Aztán, ahogy egyre több pontosabb információk jöttek úgy pontosodott az érték. A világegyetem korának meghatározásánál is ez volt.

    "Ahogy már írták, simán leírhatták, csak épp nem maradt fenn. Másfelől, az is lehet hogy a piramis építés technikája titkos volt és ezért nem lehetett ábrázolni csak fejvesztés terhe mellet"

    Elfogadom, lehet nem maradt fenn. Más "misztikus" dolog meg fenn maradt és ábrázolták is. Például a mumifikálás folyamata, ez is egy "szent dolog" lehetett.

    Ugye nem csak Egyiptomba volt piramisépítési láz, hanem a világ sok táján. Sehol nem gondolták ezt egy fontos dolognak. Igazából ez az érdekes dolog.

    Nem azt mondom, hogy nem egyiptomiak voltak, igen, amit mondasz 1-2 ezer év az egyiptomi civilizáción belül is már elég nagy távolság.

  • wednesday

    őstag

    válasz KAMELOT #90 üzenetére

    "Honnét kerültek oda a kövek és honnét szedtek annyi követ, ami összes ugyan olyan méretű????"

    A bányák úgy tudom megvannak. Megvan, hogy honnan termelték ki a köveket.

    Igen az építési körülmények máig nem tisztázottak, EZÉRT lengi körbe a piramisokat a misztikum, ugyan úgy, amit nem ismerünk. Amint megvan a válasz a misztikum is szertefoszlik.

    Egy Panteon építését, vagy A Colosseum építését meg mindenki "le@szarja", hiszen ott tisztább a kép. Akkora már ismerték a csigát (i.e 700), ez Egyiptomba nem állt rendelkezésre. Persz ettől még nagy épületeket tudtak építeni (templomok, paloták).

    Tudom, hogy az okozza a problémát, hogy a piramisok nagyon régen épületek és sok zűrzavaros, válságos időszak is lejátszódott közben, mikor a központi irányítás is szétesett hosszú időre.

    Én is ezt a 20 éves időszakos becslést hallottam, bár ez az építési technika ismeretlensége maitt, nem tudom mire van alapozva. A rabszolgás építést elvetették, sőt olyan számítás is van ,hogy a szabad emberek (mivel a földeken és a megélhetésükért dolgoztak) csak az év bizonyos szakaszában (évente pár hónapig) építkeztek. Mesteremberekre mindenképp szükség van, akik irányítják a "segédmunkás" sokaságot.

  • wednesday

    őstag

    válasz csongi #150 üzenetére

    "Illetve ha állványos építkezés lett volna, akkor mennyi állvány anyag lett volna szükséges hozzá?"

    A fa drága luxuscikk volt Egyiptomba (a sivatagi környezet miatt ez nem meglepő), úgy importálták máshonnan. Nem véletlen, hogy a papírusz terjedt el náluk pl: csónakok építésénél. Nem hinném, hogy ezt használták volna nagy mennyiségben, mert a Piramis árából a legnagyobb tétel lett volna (olcsó kő, drága fa).

    [/Persze ha visszatekerjük az idő kerekét még sok ezer évvel hátrébb, a burjánzó erdők miatt, akkor csak egy olcsó tömegtermék. :DDD OFF]

    (OFF)De kicsit olvasgattam, abban amit linkeltek. Azért tényleg több szálon kötődnek a piramisok az egyiptomi kultúrához, ezt már elismerem. Bár én eddig csak a Gízai Piramisról olvastam.(/OFF)

    Ezért most már én is azt mondom a cikkben van fantázia, az öntés maitt nincs szükség külső rámpára, ami kb közel kivitelezhetetlen kategória (nem mondom, hogy lehetetlen ilyet nem mondunk semmire).

  • wednesday

    őstag

    válasz Weareus #288 üzenetére

    Nem egyértelmű a temetkezés, mert több piramisba egyáltalán nincs temetkezésre utaló jel, szarkofág pl. De, hogy egyszerű legyen a történet van olyan, amibe volt.

    De az is lehet, hogy nem is feltétlenül a fáraó életében kellett, hogy elkészüljön a piramis. Ott a mumifikációs eljártás. Tartósították a főnököt, aztán valamikor eltemették.

    Ráadásul új elméletek szerint minden évben 3 hónapot szántak az építésre, a többi időbe visszamentek a szabadok dolgozni a földekre és élték az életüket.

  • wednesday

    őstag

    válasz csongi #297 üzenetére

    Vizsgálta e valaki a felszín alatt lévő rétegeket? Van valamilyen alapja?"

    Van alapja, az se lehetett egy kis munka előkészíteni. 5,3 hektár területbe kevesebb, mint 2 cm eltérés van vízszintbe. Úgy tudom gránit tömbre építették, azt is tudták, hogy nem fog megsüllyedni, akárhány millió tonna is.

    Találtam egy nagyon jó kis tanulmányt, ezt érdemes olvasgatni.

    A Gízai Nagy Piramis

    Készítette: Szabó Gergő

    Honlap: http://tttweb.hu

  • wednesday

    őstag

    válasz Eastman #300 üzenetére

    Na vágjunk én úgy tudom, hogy a tudomány mostani állása szerint véges a világegyetem kiterjedése. Pont az alakjáról megy az elmélet gyártás és a számítások.

    Ez következik az ősrobbanás elméletéből, hiszen volt kezdete a világegyetemnek és véges kis részből fúvódott és fúvódik jelenleg is. Persze lehet a végtelenbe tart, ha a tágulás nem áll le (és a számítások szerint nem áll le, hanem gyorsul). De szerintem ez sem igazi "végtelen".

    Végtelen akkor lehetne, ha végtelen ideje létezik is. De ezt az elméletet már elvetették, illetve az egyre több ellentmondás miatt inkább a big-bang elméletet fogadják el.

  • wednesday

    őstag

    válasz Weareus #316 üzenetére

    Én sem tudom mire van alapozva a 20 év.

    Most, hogy többet olvastam a Gízai Nagy Piramis több pontban eltér a többi piramistól. Nagyon úgy tűnik az tényleg nem temetkezési hely volt, hanem csillagászathoz lehet kötni.

    A tájolása, a méretei, matematikai adatok (pi, aranymetszés), a belső kamrák felépítése, elhelyezkedése, vannak kürtői (Király és Kirányné kamrája), ami más egyiptomi piramisnak nincsen.

    A többi síremlékes piramis pl: nem volt betájolva így. Legalábbis erről adatot én nem találtam. Lehet van valahol, ahol összevetik a hasonlóságokat és a különbségeket.

  • wednesday

    őstag

    válasz #71562240 #322 üzenetére

    Én linkeltem is forrást nézz utána. 299-es hszben. Úgyse fogod megtenni mert rádöbbennél, hogy semmi ezoterikus dolog nincs benne. És el kéne ismerned, hogy ezzel eszméletlen nagy öngólt lőttél.

    Egy szó sem esik benne gyíkemberekről és UFO-król (max a végén milyen reális és vagy elrugaszkodottabb elméletek láttak napvilágot), hanem az összes tényadat benne van.

    "Éppenséggel Gízai Nagy Piramis ugyanúgy minden jel szerint temetkezési hely volt, mint a többi hasonló egyiptomi piramis."

    Ha minden jel szerint, akkor mik ezek a jelek?

    Hol van arról valami adat, hogy a többi piramis is hogy van tájolva? Linkeld be nyugodtan. EL FOGOM ISMERNI HA IGAZAD VAN! ÉS MEGKÖVETLEK! Ez a hsz-t a tanúbizonyság.

    Piramisok

    Itt vannak a méretek a többi piramisról. Valahogy nem adják ki a Pi-t a többi méretnél, pedig egy egyszerű osztás. Magad is utána számolhatsz (nem fogsz).

    " Ez nem lep meg, tudom, hogy népszokás a rémhírterjesztés.."

    Rémhír terjesztés az neked, hogy nem temetkezési hely egy rohadt piramis??? :Y
    Most összedőlne tőle a világ, vagy mi? Mi abban olyan rohadt ijesztő, hogy 1-2 vagy több ezer évvel korábbi a Szfinx, vagy a Piramis? Nem fő le a kávé? HA AZ, persze. Nincs kijelentve, hogy nem úgy van, ahogy most gondolják.

    A tudományon belül is hatalmas nézeteltérések vannak. Például az univerzum felépítéséről, ha már off-ba szóba került. Sokáig ezoterikus marhaságnak tartotta sok jeles tudós és fizikus a big-bang elméletet (olyanok is akik sokat letettek az asztalra, ez nem csökkenti érdemeiket). Még csak nem is voltak vele hajlandóak foglalkozni. Vallási vonalat éreztek benne, hogy hát, ha van kezdete a világegyetemünknek, akkor az egy becsepézett "teremtés történet". És az ilyeneket elvből el kell utasítani. A big-bang az egyre gyűlő megfigyeléses bizonyítékok ellenére kb akkor került az legelfogadottabb elmélet közé, mikor a fiatalabb generáció vette át az idősebb tudós generációtól a helyet, akik nem ragaszkodtak olyan dolgokhoz, amiket nem ők hoztak létre és dolgoztak ki.

    Hiába próbálod rámkenni az ufós, ékszerTV-s, távgyógyítós skatulyát, attól ez még nem lesz igaz.

    Weareust is rögtön oltogatod, hogy bele ne merjen valami másba is olvasni(Pedig abban az ég világon semmi misztikust nem fog találni.), mert SÖTÉT oldal hívő lesz? Jah, hogy ez hit kérdése?

    [ Szerkesztve ]

  • wednesday

    őstag

    válasz vhw #329 üzenetére

    "Nem említem se Atlantiszt, se gyíkokat, se hogy hány ezer évvel lehetne korábbi egy-egy piramis."

    Dettó nálam. Illetve a pár ezer évvel korábbi elméletet felvetettem. Mint felvetés kb ennyi. Pont azért, hogy ennek mi lehet az alapja. Sivatagi terület helyett erdős rész, mindjárt nem hiánycikk a fa. De ez nem több puszta gondolatnál.

    De nem UFÓ-ztam, nem hülyéztem le senkit, nem jelentettem ki cáfolhatatlan tényként semmit. Pont, hogy nem tartom semmirekellőnek a témában kutakodó tudósokat és szakembereket. Egy szóval nem mondtam, hogy marhaság az egész, ami jelenleg van. Nem tudom mivel érdemeltem ki a rémhír terjesztőt, ennek is kb inkvizíciós felütése van. Most mi ebbe az ijesztő és a rémhír?

    Szerintem meg pont jót tesz más oldalról is megközelíteni dolgokat. Ha nem állják meg a helyüket azzal az addigi elfogadott elméletet erősítik, ennek is megvan az előnye. Nem vagyok elkötelezve egyik irányban sem. Ha sírhely volt, akkor az volt. Ha kiderül, hogy Napóleon építette, és erre cáfolhatatlan bizonyítékok vannak, akkor azt fogadom el. Nem fogom telesírni miatta a kispárnámat (szándékos túlzás, mielőtt valaki szalmabábként alkalmazná).

    Azt kértem, ha ez ennyire evidens, hogy minden piramis felépítése, arányai, geometriája, belső szerkezete, tájolása hasonló és nem lóg ki a gízai, akkor erről tuti van adat.

  • wednesday

    őstag

    válasz #71562240 #336 üzenetére

    ""De nem UFÓ-ztam..." De igen, "UFO-ztál", "felvetésként" például az esetleg elveszett többezer évvel azelőtti kultúráról."

    A kultúra szóról neked rögtön az idegen és a misztikum jut eszedbe? Mert nekem nem. Akkor átsiklottál a 20-as hszm egyik részén.

    "Olyasmire gondolok, mint ami az antik görököknél volt. A "barbár" dór törzsek (akik az antik görögök végül is) benyomultak a görög félszigetre. A mínoszi és mükénei civilizáció nélkül (ami elpusztult), nem lettek volna későb azok, akik lettek."

    Ez is egy emberi (földhozragadt) civilizáció, nem atlantiszi meg egyéb, nem űrtechnikás. Rengeteg népvándorlásos, katasztófás, vagy egyéb dolog tötnéthet a történelem folyamán, amikor egyik cilvizáció (emberi) átveszi egy másik helyét (nyugat-róma), de felhasználja idővel a másik ismereteit. Ez most nem megint egy felvetésnek szánom, amire n+1-szer kell reagálni, hogy hibás, csak magyarázat, hogy nem UFOS cilizációra gondoltam.

    Egybként köszönöm, hogy most tágyilagosan leírtad mi volt a baj. A hibás felvetést egykébként sokszor erősíti, ha válaszra sem méltatják (akár a légből kapott) gondolatot és rögtön kap egy skatuját.

  • wednesday

    őstag

    válasz Weareus #362 üzenetére

    Én értem mit akar mondani vhw, de a te felvetésedet is értem.

    Nem maga a tudomány mehet félre, vagy hátráltat, stb (mindenféle emberi tulajdonság egy fogalomra húzva). Hanem a benne lévő emberek, hiszek ők akkor is szubjetív lények az összes erényükkel és hibáikkal együtt.

    Mit értünk oldalakon?

    Vannak úgymond "oldalak" tudományon belül is, (nem ellene, hanem részeként) de lehet nem úgy, ahogy a félreértés tárgya lehet.

    Például több elmélet létezik még nem megismert dolgokra. Akkor mindegyik "csoport" az ő elméletét fejleszti illetve próbálja cáfolni a másikat logikus érvekkel. Például még mikor kevesebb megfigyelés volt a big-bangra, akkor volt állandó állapotú világegyetem <--> ősrobbanás. Vagy, ha még visszább megyünk, geocentrikus <--> heliocentrikus világkép.

    Tudósok, fizikusok, csillagászok egy része ebben a csoportban volt és dolgozott a másik a másikban. És innentől kezdve már a benne lévő emberek szubjetivítása, hozzáállása határozza meg a másik "oldalhoz" való viszonyát. Persze ez a szubjektív viselkedés nem a tudományt minősíti.

    És van időnként hátráltatás, a maga korában meg nem értett tudósok, a többi tudós által. Ez persze idővel korrigálódik szépen téglánként, ahogy írtad. De vannak döccenők az építkezésben.

Új hozzászólás Aktív témák