Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz wednesday #39 üzenetére

    Nem vagyok meggyőződve róla, hogy egyáltalán nincs erről régi ábrázolás. Plusz azért 4000 év nem tegnap volt, simán lehet hogy olyan módon rögzítették ezeket amik nem maradtak fent.

    Ha nagyon bele akarok gondolni ez akkoriban (mondjuk ma is) egy piramis építésének képessége komoly tudományos eredmény volt és szimbolizálta az uralkodó és az adott nép nagyságát. Lehet ennek a pontos menetét én sem faragtam volna bele egy kőbe hogy bárki megnézhesse.

    Sokkal inkább lehetett ez a királyi könyvtár része ami vagy fennmaradt vagy nem. (inkább nem). Vagy pl az alexandriai könyvtár elpusztulásakor is lehet egy csomó ilyen irat megsemmisült. Volt ott háború, nem is egy, viszályok, lázadások... Ki tudja mi veszett el.

    Amúgy ha még csak most pedzegetik a kőöntést mint lehetőséget akkor lehet hogy a templomok is (részben) úgy épültek. Sok minden nehezíti ezeket a vizsgálatokat, kezdve a tudományos elfogultságtól az adott terület éppen aktuális bürokratikus kiskirályáig.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • doooo

    veterán

    válasz wednesday #39 üzenetére

    " (hiszen nem a priramisba temetkeztek)"
    Nos.. de. Az, aki építtette, oda lett eltemetve, esetünkben nyilván a fáraók. Persze nem csak bedobták a múmiát, hanem szarkofágba, koporsóba tették. Ahogy manapság is koporsó + kripta a "menő".

  • kenwood

    veterán

    válasz wednesday #39 üzenetére

    Ez a kerdes megfordithato :
    ha valaki mas olyan epuletet huzott fel,aminek ok a kozeleben sem voltak, akkor arra egesz kultusz,vallas epult volna. Ennek miert nem latjuk a nyomait ?

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • Taranti

    senior tag

    válasz wednesday #39 üzenetére

    Hát igen, ebben ott a zavar, hogy az egyiptomi történetírás számon tart kb. 290 olyan uralkodódinasztiát, amelyet a hivatalos (=nyugati) történészszakma nem tanít/mondának tekint - merthogy akkor a piramisok tényleg sokezer évvel idősebbek kéne hogy legyenek.

    Ami engem még nem hagy nyugodni: hogy van az, hogy ezek az építészeti megoldások (ha tényleg így volt!) nem maradtak fenn? Egyiptom ma is létezik, a későbbi szomszédos birodalmak se lettek volna hülyék nem átvenni valamit, ami működik (ráadásul rabszolgák ezreit lehet bevetni hozzá, márpedig arrafelé ennek is voltak hagyományai)

    Däniken Egyiptomról
    Ez a link nem állásfoglalás részemről, ugyanúgy lehet igaz, mint bármely más elmélet. Ugyanakkor talán a leginkább teljes rendszer.

    Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz wednesday #39 üzenetére

    "Úgy tudom a legtöbb piramis Egyiptomba a "nagyok" után épült. Pár darab, ami előtte. "

    Rosszul tudod. Egy rakás piramis épült előtte és egy másik rakás utána.
    Itt egy lista róluk. Sportszerű nehezítés hogy a korábbi piramisok kezdetlegesebbek, kisebbek és értelmszerűen idősebbek voltak, tehát kevésbé maradtak fenn.

    "Illetve volt olyan feltevés, hogy a Gízai piramisok több ezer évvel idősebbek a jelenlegi besoroltnál"

    Jó hát meg lehet próbálni a valóságot az elmélet után húzni, de fordítva szerencsésebb.

    "Akkor a piramisokról miért nem tudtak bármiféle leírást vagy ábrázolást tenni."

    Ahogy már írták, simán leírhatták, csak épp nem maradt fenn. Másfelől, az is lehet hogy a piramis építés technikája titkos volt és ezért nem lehetett ábrázolni csak fejvesztés terhe mellet. Lásd még kínai puskapor, porcelán stb története, csak ugye ez 5000 évvel ezelőtt történt nem 500 éve.

    "Mitha tőlük is elkülönülne ez az épület fajta."

    Figyelembe véve hogy kb. 40 darab piramist építettek nagyjából 900 éven keresztül, én nem mondanám hogy elkülönülne tőlük.
    És ne felejtsd el, ezek 5000 éves történetek, szóval pl. a mai egyiptomiaknak jó eséllyel halvány közük sincs az akkor ott élő népekhez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák