Új hozzászólás Aktív témák

  • gtasystem

    őstag

    vannak nagy hozamot biztosító technikai kereskedési módszerek, de nem ezen a piacon, itt inkább a hírek és a bizalomindex ami számít..
    nem mindegy hogy melyik piacon hogyan kereskedünk..szerintem..

    [ Szerkesztve ]

    http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

  • zs569

    csendes tag

    Igen, erdekes cikk. Egyetertek. Ez egy fajta szemszog. De letezik mas szemszog is, termeszetesen.

    A tozsdei arak a jelenleg elerheto informaciok eredmenyet tukrozik. Ha pl egy tarsasag a csod szelen all es a vezetok tudnak rola, akkor nyilvan meg akarnak szabadulni a reszvenytol. Az o eladasuk a chart-rol leolvashato. masok ugyan nem tudjak, hogy ki adta el es miert, a nagy eladast latva masok is inkabb eladjak... Elobb utobb a reszveny ara atlep egy hatart, mely alatt rengetegen el akarjak adni.

    Nagyon sokan csak a chart-ot nezik es nem a hireket. Emiatt a tozsdepiac manipulalhato. Peldaul multkor a twitter-en valaki valahogyan felvett egy hivatalos nevet es bejelentette napkozben, hogy a Feher Hazat megtamadtak. Ezt valaki komolyan vette es azonnal eladta a reszvenyeit. Masok akik nem olvastak a hirt de lattak, hogy valaki hirtelen eladott mindent, szinten eladtak a reszvenyeiket, es igy tovabb... Az egesz tozsdepiac par percig szabadesesben zuhant, mig vegul rajottek, hogy az egesz nem igaz!

    Ugyanigy felfele is neha megindulhatnak az arak. Egyszer voltam egy auto arverezesen, ahol egy nagyon oreg tragacs autot probaltak eladni eppen. Egy percig kevesen akartak megvenni, de egyszercsak a tomegben felkialtott egy ferfi, hogy o X osszeget ad erte. Elegge bator osszeget mondott. Gondoltam, hogy biztos ez az ember egy nagy hibat csinal, ugyanis egy ilyen auto nem er ennyit. De tevedtem! Par masodperc mulva egy masik ferfi is felkialtott egy meg magasabb arat! Ez igy folytatodott par percig, es vegul meg engem is majdnem elhitettek. A magas arakat hallva, en is kezdtem azt gondolni, hogy talan van valami ebben az autoban, amit ok tudnak es en nem. Talan lehet, hogy meg sokkal tobbet is er ez az auto!? Vegulis elkelt az auto irrealis aron. :) Szerintem azert olyan dragan kelt el, mivel masok is azt gondoltak mint en. Mi van, ha ez az auto valami miatt sokkal tobbet er?

    Sokszor a tozsdepiacon azert veszunk vagy adunk el bizonyos reszvenyeket, mivel azt latjuk, hogy masok is ugyanazt csinaljak. Ennek az eredmenye pedig az, hogy sok esetben a tozsde tulsagosan kileng es egy ido utan mar nem realis informaciot tukrozi az ar! Az ilyen helyzet nem orokke tart. Elobb vagy utobb a tozsde visszater a realis arakhoz. De letezik olyan, hogy irrealis arakat mutat a chart. Miert? Mert sokan a csillagos egig felertekeltek az arat. Van ilyen, es pontosan emiatt lehet penzt csinalni a tozsden.

    Ha mindenki konkret informacio alapjan adna/venne, akkor az arak mindig pontosan tukroznek a jelenlegi helyzetet. Viszont mivel sok kereskedot az erzesek befolyasolnak es az erzesek nem mindig a realitassal megegyeznek, emiatt a tozsde sokszor irrealis es pontatlan. De pont emiatt lehet penzt csinalni, ugyanis amikor te kiszamitod es eszreveszed, hogy masok irrealisan alulertekeltek egy reszvenyt vagy tulertekeltek, akkor tudod, hogy csak ido kerdese es az ar vissza fog terni a realitasba.

  • válasz zs569 #2 üzenetére

    "egyszercsak a tomegben felkialtott egy ferfi, hogy o X osszeget ad erte. Elegge bator osszeget mondott" - nem az autó eladója/gazdája volt ? :D

  • Novai

    tag

    A tőzsdén a legnagyobbak, legbefolyásosabbak állandóan csalnak, ráadásul a legnagyobbak olyan dolgokba látnak bele és olyan dolgokhoz férnek hozzá amihez a többiek nem. A tőzsde leginkább csak arra jó hogy a legnagyobbak elszívják a pénzt a kicsiktől, mert legnagyobbakkal úgy sem lehet tisztességesen versenyezni.

    [ Szerkesztve ]

  • Stalker-2572

    addikt

    Először is köszi a cikket, látszik, hogy sokat dolgoztál vele! ;)

    Akkor kezdjük az elején.... :D

    "A piac mindig reális árat mutat"

    Nem! :) Az összes tőzsdei lufi (akár eufória, akár pánik) a fundamentumoktól messze elrugaszkodott árakat mutat, mivel ilyenkor az eladás és a vétel egyetlen fő mozgatórugója, maga az ármozgás... :)
    Egyébként Soros is ezzel keresett a legtöbbet, amikor elkezdte pl shortolni az aranyat ill ezüstöt, amikor elkezdett összeomlani. Vagy Buffett ekkor kezdte el venni a Bank of Americát, amikor már a béke segge alatt volt az árfolyam :) (Ez amúgy egyben technikai ÉS fundamentális elemzés)

    "Fundamentális elemzéssel nem lehet keresni"

    Példa: EU válság van, minendki hátrál kifelé az EUR-ból, mert nagy benne a kockázat. Tudni lehet, hogy a folyamat nem fog egyik napról a másikra megoldódni.... EUR short..... most akkor nem lehet keresni vele? :) Meg a reális árfolyhoz visszatérve: EU válság alatt kijön véletlen pár pozitív adat.... a hülye sem ad el ilyenkor, mert abban a 10 percben venni kell! :) De utána pedig jön a törvényszerű esés ;)

    Szíriai háború fenyeget: ilyenkor ki ad el olajat? :) Nagyon senki... long!

    Beindult az amerikai pénznyomda? Valahova mennie kell a sok dellának.... részvénypiac = long! ;)

    Évek óta nem látott szárazság tapasztalható, alig van gabona termés? Long! ...

    Politikusaink szétbaxxák az országot? :D HUF short! 320-on, az EUR/HUF, az emberek szlovákiába menekítik a pénzüket, de a jegybank már akkora kamatfelárat fizet, hogy a laksság majd bele döglik? :D HUF long! :D :D

    "Az árfolyamokba minden információ be van épülve"

    Nincs! :) Ha jön egy EU válság egyből essen 1000 pipet az árfolyam? :) Nem fog megtörténni... egyszerűen mivel aki a gyors mozgásokba később száll be, annak a kockázata is arányosan jóval nagyobb lesz, ergo igaz h "mindenki tudja" h el kell adni, de inkább megvárják h az ár szépen feldiffundáljon, majd utána adnak el! :) Persze részvényeknél más a helyzet, mert ott a nagyobb kilengések miatt erre nem nagyon lehet számítani és inkább egymás nyakába öntik :D

    "Technikai elemzéssel nem lehet pénzt keresni"

    Az biztos, hogy jó sokat lehet veszíteni, ha az ember megpróbálja feltalálni a (nem létező) spanyol viaszt :)
    Ehhez sem kell más csak józan paraszti ész: pl egy részvény $8-10 között mozog már hetek óta, majd fogja magát is felmegy $12-re... Nem esik vissza $10 alá! De azért lemegy mondjuk $10-ig... tartja magát, majd szépen elindul felfelé. A hülye is látja h venni kell :) Ha mégis bemenne $10 alá, akkor dobás, ha pedig felmegy $12-ig, akkor lehet figyelni, hogy itt elakad, vagy továbbmegy. Egyszerű? Yes...

    És végül lássuk az egymillio forintos kérdést, hogy miért veszít mégis a legtöbb kereskedő :DDD

    1) be van xarva, össze vissza ad és vesz, hülyeséget hülyeségre halmoz :)
    2) nem látja a fától az erdőt, illetve megpróbálja feltalálni a spanyol viaszt.
    3) olyankor is kereskedik, amikor nincs semmiféle trend a piacon, semmilyen előny az eladás vagy vétel mellett

    Miért veszítenek a profik?

    Mert nem feltétlen érdekük nyerni. :) Most a mutual funds típusú befektetésekről beszélek. Itt miről van szó? Egy befektetési alap eladja a saját márkáját (felhőkarcolók, agyonképzett közgazdász-marketing) és beáramlik jóóóó sok (milliárd USD) az alaphoz. Ennyi pénzből már elég jól meg lehet élni, akkor is ha az ember nem csinál "semmit" :D csak felszámol mindenféle eszem-faxom kezelési költséget. :) Kockáztatni? Minek?! Azért h bukjanak 10%-ot és a birkák fejvesztve rohanjanak a pénzüket kivenni? :D
    Tehát nem is céljuk, hogy sokat nyerjenek, inkább az a fontos, hogy ne legyen rajtuk felelősség, a portfolió kikatyvasztása pedig csak reklám fogás inkább :) (De persze ők nem így okoskodnak ;)...)

    A hedge fund oldal kicsit más, itt már nagyobb szerepet kapnak a managerek, több a szabad döntés (és ezért a kockázat is) de a fent elmondott sorok itt is igazak :) Egyébként ők azért többnyire nyernek, a cikk írójának üzenem h olvasson utána kicsit Sorosnak, Buffetnek meg úgy az egész hedge-fund ágazatnak ;)

    All Black...

  • Stalker-2572

    addikt

    A NASDAQ-al pedig várjunk már egy kicsit, épp most tetőzik + vége van az amcsi quantitativ lazításnak :U :U + :U

    :U

    All Black...

  • MongolZ

    addikt

    Az egész tőzsdepiac csak elméleten alapszik. Bejelentek egy rossz hírt, esik az árfolyam 50%-ot. Miért, 5 perccel korábban még kétszer annyit ért? Nem. Pontosan ugyanannyit ért a cég.
    Bejelentik, hogy nagy szárazság van, rekord alacsony lesz (???) a gabona termelés. Minden évben bejelentik. Arra ki se térjünk, hogy a mai meteorológia örül, ha 2 hétre előre meg tudja mondani, hogy nagyjából milyen idő lesz. Erre mit csinál a híreket olvasgató "kereskedő"? Vesz. Mivel már páran elkezdtek venni, a többi, híreket nem olvasó "kereskedő" is vesz. Szép lassan megy fel az ár, a rémhírterjesztők örülnek, mert eladhatnak drágán. Volt valami alapja az egésznek? Dehogy volt...

    Az a baj, hogy ezek a technikai elemzések csak azért működnek, mert sokan hisznek bennük, követik őket. Valaki egyszer pl. elmagyarázhatná, hogy mi köze a Fibonacchi számoknak egy gyártó cég teljesítményéhez...

  • Faterkam

    addikt

    válasz Stalker-2572 #5 üzenetére

    Nekem nagyon tetszett a cikkelemzésed!!! :C Feküdtem a stílustól! :R :R :R

    "Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

  • fesii

    aktív tag

    Köszönöm a cikket!
    Aki teljesen kívül áll a tőzsdétől még az is felfog ebből a szösszenetből egy pár dolgot! :)

  • aAron_

    őstag

    Nagyon jó kis cikk, jó betekintést ad ebbe a világba.

    pár dolog most így hirtelen:

    mit gondolsz a különböző bef. alapokról? (ezt másoktól is kérdezem) engem pl személy szerint nagyon zavar, hogy nem tudom pontosan mit csinálnak, hol is van a pénzem. vajon mekkora tőkétől érdemes saját részvény/kötvény portfóliót menedzselni?

    másik: "Viszont ez a kereskedési módszer csak a válságmentes időszakokban működik, ergo most jelen pillanatban ajánlott belépni."

    ezzel én valahogy nem tudok egyet érteni, én nem mernék venni most részvényt, mint ahogy már Stalker-2572 is írta, ha vége a QE-nek még sok érdekesség jöhet. talán majd a korrekció után, már ha lesz :DDD

    What is your ikigai?

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz aAron_ #10 üzenetére

    mit gondolsz a különböző bef. alapokról? (ezt másoktól is kérdezem)

    Mi a véleményed az autókról? :DDD Najó megpróbálok értelmes választ adni :D

    Vannak passzív és aktív alapok. A passzív alapba belehajigálnak mindenféle pénzügyi terméket, összeválogatott részvényeket, esetleg kötvényeket, esetleg még valami kutyafülét :) A lényege az h felültessenek minket világgazdaság hullámvasútjára és abban bízva h a világ hosszútávon előre halad (még ha a lakosság degenerálódik is közben ;] ) sok év múlva lesz sok pénzünk, mert ahogy nő a cégek profitja, mérete, úgy megy fel a belső értékük és a vele a részvények ára. Ez mind szép és jó, általában a unit-linked biztosításoknál is ezt szokták elsütni :DDD Az ötlet alapvetően nem rossz, csak végtelenül bugyuta.... mert egy válságban is csak venni akarnak. Japán tőzsde évtizedes távlatban simán esésben van, nem csoda h a lakosságra rá tudták sózni azt a rengeteg állami kötvényt, így most Japán a világ egyik legeladósodottabb országa :DDD..... és a világ (nyugdíj) megtakarításaink nagy része így kerül a tőzsdére :))
    Itt az a fontos, hogy az alap kövessen valamilyen mérvvadó indexet (SP500, DOW, FTSE, etc etc) mert akkor azzal a felelősség letudható. Ha 5%-al alulteljesítenek (ami a leggyakoribb) akkor még senki nem akar lelépni a pénzével, ha pedig felülteljesítenek 5%-al, akkor lehet a mellüket verni :)

    Aktívan kezelt alapnál pedig stratégia függő, hogy mi történik a pénzzel (nagyvonalakban ezt kötelesek elmondani :U) Van long/short equity, global makro, event driven, distressed, merger arbitrage és még egy halom egyéb alapelgondolás :U Itt gyakorlatilag teljes mértékben a cégre vagyunk bízva. Ha nem ismered a pontos stratégiát nem tudod mekkora a valós kockázata és a várható hozamot is csak saccolni tudod.

    Vannak nagyon jó alapok is, de az nem kis pénzű embereknek szól :)

    Magadnak mennyi pénzt érdemes így forgatni? :DDD
    Amíg ez a kérdés fenáll, semennyit, mert abból nem fog sok jó kisülni..... :DDD:DDD

    [ Szerkesztve ]

    All Black...

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz aAron_ #10 üzenetére

    Ha befektetni akarsz jobban jársz ha városközpontban veszel egy mindig kiadható pofás lakást és kiadod egy német egyetemista kislánynak, aki nem hányja le a falat, nem töri össze a WC-t és nem gyújtja fel a kanapét :DDD Ja és nem utolsó sorban EUR-ban (vagy természetben ;] ;] ) fizet. Ezzel még az infláción is nyersz, ami az EU-ban 2% alatt van, nálunk pedig 6% körül és ez ugye előbb utóbb be fog épülni az árfolyamba is :DDD mert ugye Matolcsy hadat üzent a pénzügyi világnak és eldöntötte, hogy nem kell ide kamat, hogy a forint erős maradjon, elég ha keménynek tűnünk ;]
    Vagy vegyél földet, most az is elég olcsó, sokan várják h mikor árulják majd ezt is szét az országban, mert ha külföldiek rátehetik majd a tenyerüket, vélhetően fel fog menni a földek ára (főleg ha sikerül mégegyszer megjátszani 2008 szintű katasztrófát, amire minden esély megvan :U) Ja és támogatás is van rá! :)
    Hogyan tudsz kis kockázattal 10% netto hozamnál többet csinálni 1 év alatt? Sok pénzzel megnyílik pár új kapu, fillérekkel sehogy ;)

    [ Szerkesztve ]

    All Black...

  • maross

    veterán

    Jo kis osszefoglalo iras, bar mar annyi mindent olvastam es annyiszor hallom ugyanazt, mindig csak egy kicsit masabb kontosben van talalva :).

    Par gondolat, ahogy en latom:

    Valahogy megiscsak meg lehet verni a piacot, ha a (volt) cegemnel kb 800 ember csinalja ezt, kulonbozo piacokon, eleg massziv nyerot generalva. Mi kell hozza?

    1) emberek, megfelelo belso tulajdonsagokkal
    2) rengeteg befeccolt ido
    3) minel tobb informacio, ami elerheto a "koznep" szamara (ez nem vonatkozik minden piacra, de van ahol fontos)

    Altalanossagban elmondhato, hogy egyre nehezebb penzt kihozni belole. Egyre tobb a bevitt tudas, egyre tobb az informacio, egyre tobb a gep a piacokon. Osszesitve egyre magasabb a lec, egyre tobb a tanulasi ido, ami utan azt mondhatod magadrol hogy igen, penzt tudok csinalni ezen es ezen a piacon.

    Es osszefoglalva tanulsagkent: otthoni mokara senkinek nem ajanlom, kiveve ha ugy erzi, hogy szivesen szivna az illeto napi 10 orat egy-ket evig azert, hogy kideruljon megvan-e benne az ami kell.

    eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

  • csizi90

    aktív tag

    Csak egy észrevétel: Eugene Fama elég nagy koponya ahhoz, hogy nem Fatima-nak irjuk a nevét, én itt abba is hagytam az olvasást.

    iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz maross #13 üzenetére

    Respect jár ezért a hozzászólásért :R , kevés embernek van ekkora rálátása :)
    (Ezért is találtam ki a cég nevét) :D

    [ Szerkesztve ]

    All Black...

  • MongolZ

    addikt

    válasz Stalker-2572 #12 üzenetére

    Külföldiek eddig is korlátlanul vehettek telket, házat, lakást, földet (!), stb, kizárólag a termőföldekre van vásárlási moratúrium, 2014. április 30-ig.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    Nagyon nagy lett, hasznos, érthető, ritka ez manapság :) :R

    @ #12 : Jó módszer, csak sajnos elég nagy kezdőösszeg kell hozzá, az meg vagy van, vagy nincs :D

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • aAron_

    őstag

    válasz Stalker-2572 #12 üzenetére

    én valahogy sosem tartottam jó befektetésnek a lakáspiacot, pláne itthon... eleve viszonylag nagy tőke kell hozzá, hiszen gondolom senki nem akarja, hogy a teljes portfóliója abból álljon csak, továbbá illiquid és sokat kell vele foglalkozni. ezen kívül alig hoz többet (vagy még kevesebbet is ha a lakás árak csökkennek...), mint egy kockázat mentes kötvény mondjuk. semmi fantáziát nem látok benne, portfólióm max 10%-át tenném ingatlanba, ami egy lakás esetén kb. 250M ft tőkét igényel.

    az infláció pedig inkább 2% körül van, jelenleg éppen alatt :) (persze ez itthon könnyen változhat, tudom én)

    a bef alapokra: "Ha nem ismered a pontos stratégiát nem tudod mekkora a valós kockázata és a várható hozamot is csak saccolni tudod." igen, pontosan nekem is ez a bajom, ugyan lehet, hogy 2 éve viszonylag stabilan emelkedett az árfolyam, de sosem tudhatom, hogy valójában mekkora a kockázat. éppen ezért kérdeztem, hogy vajon mikor érdemes a saját befektetéseinket teljesen magunk kezelni. gondolom azért nem hülye emberek ülnek ott, egymagam lehet sosem leszek szakmailag olyan szinten.

    What is your ikigai?

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz aAron_ #18 üzenetére

    Nagyon már nincs hova esnie az ingatlanáraknak, épp ez a jó benne. Meg ugye nem is cél eladni, egy kötvény esetében sem (ennyi erővel az is pont ugyanolyan illikvid) meg melyik fizet 10%-ot? :F

    gondolom azért nem hülye emberek ülnek ott
    Papíron nem lehetnek hülyék, különben nem lehetnének ott, más kérdés, hogy még okos emberek is képesek oltári nagy hülyeségeket csinálni :DDD ... De amúgy valszeg nem is zseniálisak, mert akkor nem húznák másnak az igáját ;)

    All Black...

  • aAron_

    őstag

    válasz Stalker-2572 #19 üzenetére

    vagy esik még az áruk, vagy nem, ezt nem lehet tudni

    egyébként nekem nem úgy tűnik, hogy a közel jövőben be fog indulni a lakáshitelezés... :U

    10%-ról szó sem volt :D nyilván még a felét sem kapod meg kockázatmentesen

    25M ft-os lakást mennyiért lehet kiadni? 100e ft? minimális kockázattal el lehet érni 6%-os hozamot?

    100,000*12<25,000,000*0.06 még mindig nem értem miért lenne jó lakást venni :D abban is van kockázat, lelakják, csökken az értéke, nem tudod kiadni pár hónapig... stb ÉS rengeteg munka is van vele, be kell szedni a pénz, közös költség, stb

    persze ez nagyon konyha matek, de a gondolatmenetemet jól visszaadja

    [ Szerkesztve ]

    What is your ikigai?

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz aAron_ #20 üzenetére

    Nem kell ide hitelezés, külföld zsebből megveszi az országot :DDD már el is kezdték... :U

    A kötvényhozamból vond még ki az inflációt és máris alig maradt valami... :U A kötvények alapesetben értékmegőrzésre jók, nem hozam generálásra. Akkor mán túl egyszerű lenne az élet! :U Lehet nagyobb a kamat, de A) vagy nagyobb inflációs környezetben B) nagyobb idegesség mellett, hogy most az adott ország / cég csődöl-e. Azért a pár %-ért meg ki a fene akar idegeskedni? :F

    Vidéken 16M-s lakást is ki lehet adni külföldi diákoknak 100k++-ért. Csak csillogjon-villogjon úgy, mint sarki fény. Egy barátom a házukat adta ki, 30M-nál sztem nem ér többet, 1050EUR
    Arról nem is beszélve h ha jelentős az infláció, akkor lakbért emelünk ;]

    Aki pedig a közös költséget is lusta befitzet(tet)ni :DDD az ne is egyék ;]

    [ Szerkesztve ]

    All Black...

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz aAron_ #20 üzenetére

    Vaaagy, lehet Floridában is gondolkodni, rokon kint él, volt valami kondója ($40-50.000-ért adta el) és $800-at hozott neki... :U

    All Black...

  • aAron_

    őstag

    válasz Stalker-2572 #21 üzenetére

    a külföldi tőke inkább kifele megy mint befele jön... miért venne itt bárki lakást? a világban sokkal jobb helyek is vannak ingatlanbefektetéshez, több helyen kicsit bubble gyanús is a helyzet már.

    nominális hozamokat hasonlítottam össze, nyilván reálhozamhoz mindkettőből ki kéne vonni az inflációt is, a lakásbérből is...

    az a barátod elég szerencsés lehet, ugyan tényleg nem vagyok ingatlan guru, de eddig nekem nem úgy tűnik, hogy ez a jellemző. már az is szerencse, ha vidéken ki tudod egyáltalán adni a házat.

    a közös költség befizetésen nyilván nem nagy dolog, de még így is nagyságrendileg több időt igényel mint pl. kötvény tartása

    Florida sem játszik nálam azt hiszem :DDD

    [ Szerkesztve ]

    What is your ikigai?

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz aAron_ #23 üzenetére

    Nekem az egész tőzsde bubble feeling :D

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz aAron_ #23 üzenetére

    Sok a kifogás :P
    Miért ne vennének itt ha máshol rosszabb a bérbeadási díj a vételárhoz képest?
    EUR-ban kell lakbért szedni és akkor nem kell annyi inflációval számolni.
    Nem mondom az életben sokminden múlik a szerencsén, de valahol mi magunk is vagyunk a szerencsénk kovácsai ;)

    All Black...

  • Ghoosty

    őstag

    A tőzsde zérus összegű játék. Amit te nyersz, azt más elveszíti.

    (#2) zs569

    "...egy tarsasag a csod szelen all es a vezetok tudnak rola, akkor nyilvan meg akarnak szabadulni a reszvenytol. Az o eladasuk a chart-rol leolvashato. masok ugyan nem tudjak, hogy ki adta el..."

    A vezetőség és a közeli hozzátartozóinak a saját társaság részvény vásárlását/eladását be kell jelenteni. A tőzsdén lévő cégeknek sokkal szigorúbb pénzügyi beszámolási kötelezettségük van. Ráadásul a csődbe menés nem egyk napról a másikra történik. Elég ritka (ha egyáltalán van ilyen) az, ha a belső vezetőség "egyszercsakészreveszi", hogy jaj mindjárt becsődölünk. A másik meg, hogy a csőd önmagában nem jelenti a cég végét. Pl a cég ahol dolgozok kb 1 évig csődvédelemben volt. Mire kikerült a részvényei sokszorosát érte a csőd előttinek. Ha lett volna tököm és akkor minden megtakarított pénzemből vettem volna részvényt, akkor most nyudíjba mehetnék elég fiatalon. :)

    A twitteres sztori nem kicsit túlzó. kb 10%-os esés után felfüggesztik az adott részvény kereskedését. Ráadásul egy-egy esetet kiragadva általánosítani a teljes tőzsdére az nem helyes.

    (#21) Stalker-2572

    "A kötvényhozamból vond még ki az inflációt és máris alig maradt valami..."

    Prémium Magyar államkötvény infláció + pár százalék(kibocsátástól függően) kockázatmentes hozam.

    "Vidéken 16M-s lakást is ki lehet adni külföldi diákoknak 100k++-ért."

    Ez éves 8,25%-os bruttó hozam, ha a 100k+ -t 110k-nak számolom. Ebből lejön a karbantartási költség, a saját munkád, hogy "csillogjon" és az esetleges balesetek. Ha nem sikerül megoldani a folyamatos hosszú távú bérlést, akkor ez a hozam tovább csökken. (Meg ami nem jut eszembe most.)
    Röviden: szerintem se túl jó üzlet a lakás bérbeadás főleg, ha beleszaladsz egy nem fizetősbe, akit sehogy se tudsz kirakni, mert a törvények őt védik.

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz Ghoosty #26 üzenetére

    Prémium Magyar államkötvény infláció + (I)pár százalék(/I)(kibocsátástól függően) kockázatmentes hozam.

    Mennyi? :U

    Ezért kell olyan albérlőt találni aki 1) nem éli le a lakást (pl egyetemista kislány) 2) karbantartási költséget levonod a kaucióból 3) városközponban veszed meg és mindig ki tudod adni 4) olyan nincs h valaki maradni akar és nem fizet ;]

    All Black...

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Stalker-2572 #27 üzenetére

    2,5-5%-ig. Legjobb esetben, ha az infláció 5% volt, ez akár 10%-ot is jelenthet összesen. Lényeg az, hogy mindig infláció felett fog hozni. Pl. 2018/I-nek 3%+infláció. Ez azt jelenti, hogy idén 8,7%-os kamatot hoz és ez kockázatmentes.

    1. Ha olyanok, mint nálunk voltak, nem lennék velük ilyen optimista. :) Túl sokat válogatsz, akkor meg ketyeg a nem fizető idő.
    2. Karbantartási költség az nem a rongálás, hanem az albérlőnek nem felróható bármilyen kár. Pl.:ha elromlik a kazán, akkor te fizeted a javítást mint tulajdonos. Ezt nem vonhatod le a kaucióból.
    3. nem tudom tényleg mennyi idő, míg megfelelő újat találsz, nekem túl optimista, hogy folyamatosan van.
    4. Jó lenne, ha igazad lenne, de nem így van. Sőt törvényesen szinte semmit se tehetsz ellene. :(

    [ Szerkesztve ]

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz Ghoosty #28 üzenetére

    Akkor voltak ilyen kamatok, amikor a forint a tönk szélén állt.

    Neki sincs joga kitoloncolni engem (lol?!) ha bent ülök izzadt trikóban, egy húskloffolóval a kezemben. :DDD

    De ennyi erővel miért nem költözöl magad egy albérletbe.... ingyé' :U

    [ Szerkesztve ]

    All Black...

  • aAron_

    őstag

    válasz Ghoosty #26 üzenetére

    "A tőzsde zérus összegű játék. Amit te nyersz, azt más elveszíti."

    ez nem igaz, a világgazdaság folyamatos növekedésre épül, amit értelemszerűen a tőzsdék is lekövetnek, átlagban mindenki nyer rajta.

    What is your ikigai?

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Stalker-2572 #29 üzenetére

    Az általam említett 2018/I az kérlek 2013. január 22-i kibocsátású. [link]

    De van joga, a birtokvédelem az albérlőt védi. Meg lehet fenyegetni, meg hasonlók, de ezek törvénytelen dolgok. Az egyetlen törvényes út hogy pert indítasz, ami jó esetben is pár hónap, de évekig elhúzódhat. Van ilyen. Írd be gugliba, hogy nem fizető albérlő és tucatszámra találsz ilyet. Egy példa: [link]

    Megtehetném, de:
    1. Nem akarom kockáztatni, hogy jól megvernek. (Nem vigasztal, hogy a megbízó is börtönbe kerül ez miatt.)
    2. Azért ez elég sok macerával jár, mert cseszegetnek telefonon, bíróságra járni stb.
    3. Kiperelhetik tőled a maradék tartozást és ha van bármilyen vagyontárgyad, vagy normális jövedelmed, akkor meg is tudják szerezni.
    4. Engem úgy neveltek, hogy ilyet nem csinálunk.

    (#30) aAron_

    Azért nevezem zérus összegű játéknak, mert lehet, hogy van növekedés, de bármikor adsz-veszel, csak egymás között történik.
    Lehet valami abban, amit mondasz(én sem vagyok szakértő), de hiába van általános érték növekedés, ahhoz hogy azt realizáld szintén egy zérus összegű tranzakcióra van szükség.

    Kicsit hülye példa, de remélem érthető mire akarok kilyukadni: 2-en tőzsdézünk. 2000-ben megvettem mindent 3 pénzért. 2010-ben eladtam mindent 4 pénzért. Ekkor nekem keletkezett 1 jövedelmem, a másiknak meg -1. Annak ellenére, hogy a teljes tőzsde növekedett 1-et. A teljes jövedelem nulla maradt.

    Az osztalék még bekeverhet a dologba.

    [ Szerkesztve ]

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz aAron_ #30 üzenetére

    Ez így van, amikor nő a gazdaság és ennek fordítottja van, amikor recesszió van. Nevezhetjük tőketeremtésnek és megsemmisülésnek is.

    Ghoosty

    Akkor olyan szerződést kell írni, ami magában foglalja, hogy: "ha az albérlő nem egyenlíti ki a szerződésben megállapított havi fizetési kötelezettségét, az esedékes naptól számítva 30 napon belül, a szerződés automatikusan hatályát veszti és az albérlő köteles elhagyni a lakóingatlant vagy vállalja h megbaxxák"

    Ennyi :U

    Ha meg nagyon hülye, akkor bemész és zárat cseréltetsz. Annyira nem lesz barom h betörjön másnak a lakásába :F Akkor a kopók már elviszik tárgyalás nélkül is. :U Akinek ingyen élő albérlője van az = életképtelen :U

    [ Szerkesztve ]

    All Black...

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Stalker-2572 #32 üzenetére

    "Ha meg nagyon hülye, akkor bemész és zárat cseréltetsz. Annyira nem lesz barom h betörjön másnak a lakásába :F Akkor a kopók már elviszik tárgyalás nélkül is. :U Akinek ingyen élő albérlője van az = életképtelen :U"

    Tévedsz, téged visznek el, mert övé a birtokvédelem joga. Már maga a zárcsere is törvénysértő.

    A szerződésed nem írhatja felül a törvényt, ergo nem írhatsz bele akármit. Az összes részletet nem ismerem, hogy előre gondolkodva mennyire rövidítheted le a bírósági szakaszt, de ha nem költözik ki magától, semmilyen törvényes eszközzel sem rakhatod ki az utcára, amíg a bíróság jogerősen engedélyt nem ad. A ki nem fizetett bérleti díjat, meg közműtartozást külön peres úton tudod behajtani rajtuk.

    Ha esetleg gyerek is kerül a képbe, akkor még nehezebb dolgod van a kilakoltatással.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Stalker-2572 #34 üzenetére

    Nekem is ez volt az első gondolatom, mikor hallottam róla és utánaolvasva sem találtam semmilyen törvényes módszert.
    Bár engem más dolgok jobban zavarnak, de ez már aktuálpolitika.

  • aAron_

    őstag

    válasz Ghoosty #31 üzenetére

    "2-en tőzsdézünk. 2000-ben megvettem mindent 3 pénzért. 2010-ben eladtam mindent 4 pénzért. Ekkor nekem keletkezett 1 jövedelmem, a másiknak meg -1. Annak ellenére, hogy a teljes tőzsde növekedett 1-et. A teljes jövedelem nulla maradt."

    ki az a másik? :) nem értem, hogy ő mégis miért vesztett volna 1 pénzt

    ezen a képen elég jól látszódik, hogy körülbelül mekkora az éves GDP növekedés az egész világban, ez egyértelműen megjelenik a részvényárakban is.

    What is your ikigai?

  • Ghoosty

    őstag

    válasz aAron_ #36 üzenetére

    Teljesen mindegy ki a másik, csak az egyszerűség kedvéért tettem 2 szereplősre a teljes tőzsdét.
    A végén visszatértünk a kezdeti állapothoz. Azért veszített, mert 3 ért adott el és 4-ért vett. Én 3-ért vettem, 4-ért adtam el. Mondhatod, hogy ő nem veszített, mert 3 helyett 4 értékű részvénye van, de ahhoz, hogy azt realizálhassa, valakinek el kell adnia.
    Az árfolyam az én példámban is szépen növekedett 3-ról 4-re.

    Nem vagyok szakértő, de szerintem ezt a növekedést amire célzol a újonnan belépők (részvény kibocsátók és vásárlók egyaránt) generálják. Zárt rendszerben nem működhet, mert ahhoz valaminek pénzt kell generálnia. A kereskedés meg nem generál.

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz Ghoosty #37 üzenetére

    Csakhogy ez nem egy zárt rendszer :DDD

    Mivel van GDP növekedés, azért a mögöttes érték is nő, ezért az ár sem esik tartósan (kivéve, amikor recesszió van és csökken a GDP). Új pénz meg mindig van, ezt hívják államadósság felhalmozásnak :DDD

    Ahhoz h lásd a tőketeremtést elég ránézni egy részvényindexre évtizedes időtávlatban...

    Kitaláltam egy példát:

    Grün megveszi a piacon levő összes kecskebőrt 10 fityingért és mesterséges hiány keletkezik. 100-ért el tudja őket adni, de persze csak apránként. Akkor most neki milyen árfolyamon számoljuk a vagyonát? :DDD 10? :F 100? :Y És ha felvásárolja a kecskéket is és kiírtja őket? ;] 1000? :U

    :C

    [ Szerkesztve ]

    All Black...

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Stalker-2572 #38 üzenetére

    Azért zártam be a rendszert, hogy látszódjon, hogy ha nincsenek új belépők, nincsen mi generáljon jövedelmet. Ezért mondtam, hogy a tőzsdei kereskedés az zérus összegű játék. (Lehet, hogy tévedek, de akkor szeretném tudni, hogy hol.)

    Azért én értem, hogy ha a teljes tőzsdei portfólióból veszek 1 részvényt, akkor az szépen lassú növekvő értéket mutat, de azt nem tudom, hogy az új belépőkön kívül, mi generálja ezt a növekedést.

    Ezt próbáltam magyarázni a legutóbbi példámban: Az, hogy Grün vagyona mennyit ér, majd kiderül, ha tényleg el tudja adni a felhalmozott kecskebőrt. A végén lehet kiderül, hogy jó a marhabőr is. Vagy mivel ennyiért senkinek sem kell a kecskebőr táska, ezért senki nem vesz kecskebőrt, így megszűnik a kecskebőr piac, tehát 0-át ér.

  • aAron_

    őstag

    válasz Ghoosty #39 üzenetére

    a vállalatok termelik a jövedelmet, nem szabad önmagában azt nézni, hogy az árfolyam csak akkor emelkedik (többnyire) ha veszik a részvényeket, ez sokkal komplexebb. az árfolyam amúgy is azt mutatja meg, hogy mennyit ér az adott vállalat --> mennyit adnak érte éppen az adott pillanatban.

    What is your ikigai?

  • Ghoosty

    őstag

    válasz aAron_ #40 üzenetére

    "...nem szabad önmagában azt nézni, hogy az árfolyam csak akkor emelkedik..."

    Ahhoz, hogy megtalálja a valódi okot, meg kell nézni, hogy önmagában mit okoz. Ilyen például statisztikában az indexálás. Megnézheted, hogy az árváltozásod önmagában mit hozott volna és a volumenváltozásod mit hozott volna önmagában.

    Jelen esetben arról szól a "vitánk" hogy a részvény kereskedés zérus összegű vagy sem. Akkor lennem nem zérus összegű, ha pl vennék 1000 ért egy részvényt, de valahogy kapok mellé 10 pénzt "kívülről".

    Az árfolyam pongyolán fogalmazva az adott napi kereskedés átlagára. Tehát, ha csökken akkor is veszik, csak az azt jelenti, hogy olcsóbban, mint előző nap. Hirtelen nem jut eszembe olyan dolog, hogy kereskedés nélkül változik az árfolyam.

    A vállalatok által termelt jövedelem csak közvetetten jelentkezik a tőzsdén. Ha megnézed az osztalék fizetés pillanatában mindig esik egyet a részvény árfolyama általában annyit, amennyi az osztalék.

    Az általad említett GDP növekedés meg simán lehet így is: (a számok a megtermelt GDP-t jelentik)

    2000
    A vállalat: 100
    B vállalat: 90
    C vállalat: 10

    2010
    A vállalat: 110
    B vállalat: 90
    C vállalat: megszűnt
    D vállalat: 10

    Itt egy 5%-os GDP növekedés történt. Egy új vállalat kezdett termelni új piacon, a többiek meg egy egymással osztozkodnak a régebbi piacokon. Tőzsdén meg hiába lett volna az enyém teljes A, B és C vállalat, nem nyernék az árfolyamon semmit. Pedig volt általános növekedés.

  • aAron_

    őstag

    válasz Ghoosty #41 üzenetére

    rossz volt a portfólió :D ha mondjuk egy olyan indexbe vásárolt volna be a befektető ami az összes nyrt-t tartalmazza, akkor nyert volna rajta.

    "Ha megnézed az osztalék fizetés pillanatában mindig esik egyet a részvény árfolyama általában annyit, amennyi az osztalék."

    ez pont azért van, mert ilyenkor csökken a vállalat eddig termelt készpénze/tőkéje, így az értéke is

    What is your ikigai?

  • Ghoosty

    őstag

    válasz aAron_ #42 üzenetére

    D nem létezett, így nem tudott volna venni Indexxel való kereskedés úgy emlékszem létezik, de részleteket nem tudok.

    "ez pont azért van, mert ilyenkor csökken a vállalat eddig termelt készpénze/tőkéje, így az értéke is"

    Igen is meg nem is. Azért csökken, mert már kisebb értéken kereskednek vele, de az tényleg azért van, mert csökken a tőkéje/pénze.

  • aAron_

    őstag

    válasz Ghoosty #43 üzenetére

    D nem létezett, vagy 0 volt az értéke az gyakorlatilag ugyan az

    ha zérus összegű lenne, akkor igazából nem is nagyon növekedhetne az árfolyam, ill csak pár. átlag növekedésnek 0-nak kéne lennie.

    a forexre már sokkal jobban igaz amit mondasz, de ott is még bekavarnak a jegybankok.

    [ Szerkesztve ]

    What is your ikigai?

  • Ghoosty

    őstag

    válasz aAron_ #44 üzenetére

    "ha zérus összegű lenne, akkor igazából nem is nagyon növekedhetne az árfolyam, ill csak pár. átlag növekedésnek 0-nak kéne lennie."

    Nagy a különbség, ha 1 cégről beszélünk, vagy egész piacról. Egy cég árfolyama mászhat össze vissza, mert mindig változik a jövedelem termelő képessége. Tehát ésszerű az árfolyam ingadozás. Akár meg is szűnhet. (Enron)
    Egész piacnál viszont anélkül is növekedhet az index, hogy megváltozna a már tőzsdén lévő cégek árfolyama. Mivel jönnek új feltörekvő cégek. (Google)

    Itt van az a pont ahol nem értünk egyet. Szerintem, ha nem lennének új belépők, nem is létezne az általad említett általános kismértékű növekedés.

    Szerintem van különbség a között, hogy D nem létezett, vagy 0 volt. Egyik esetben történt külső tőke bevonás, a másik esetben nem. Az egyik esetben tartalmazza a régi tőzsdei index, a másik esetben nem.

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz Ghoosty #39 üzenetére

    Dehát pont erről van szó.... növekszik a gazdaság, akkor egyre több a pénz is, ami be tud újra lépni.

    És arról még nem is beszéltünk, hogy az FED folyamatosan nyomtatja a pénzt a "semmiből"...

    Osztalékkifizetéskor csak másodlagos, hogy azért esik pont annyit a papír értéke, mert "annyivel kevesebbet ér a cég" sokkal inkább azért, mert ha ez nem így lenne, akkor elég lenne a részvényt megvenni az osztalékkifizetés idejére (ami amúgy pár nap!) és máris ott lenne egy pénzcsináló perpetum mobile.

    All Black...

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Stalker-2572 #46 üzenetére

    "Dehát pont erről van szó.... növekszik a gazdaság, akkor egyre több a pénz is, ami be tud újra lépni."

    Ha csak az új belépők generálják a növekedést, akkor egyértelmű, hogy zérus összegű játék a tőzsde. Mint a póker. Minél többen játszanak annál nagyobb a pot, de ha nincs új belépő, sehogy nem tudod azt növelni.

    Osztalék:
    Egy dolgot te is kihagytál a számításból. Ahhoz, hogy vehess osztalékfizetés közelében részvényt, ahhoz valakinek el is kell adnia. Ha eladja, akkor hidd el az eladási ár már tartalmazni fogja az osztalékot.

    A cikk is erről szól, az információ, (hogy osztalékot fizet a cég) szépen fokozatosan, ahogy egyre biztosabb, beépül az árba. Ha megtörténik a kifizetés, akkor szinte azonnal csökken az árfolyam, mert tényleg kevesebb lett a cég pénze, így a jövőbeli várható hozam is kevesebb lesz, tehát kevesebbet ér a papír, így kevesebbért is lehet eladni. Ez az esés nem valami törvény vagy szabály, hogy a tőzsdefelügyelet azt mondja, hogy mostantól kevesebbet ér, mert osztalékot fizettél, hanem a kereskedők nem hülyék és tudják, hogy kevesebbet ér.

    "És arról még nem is beszéltünk, hogy az FED folyamatosan nyomtatja a pénzt a "semmiből"..."

    Attól, hogy valakinek végtelen pénze van, még nem változtat azon, hogy egy játék zérus összegű vagy sem. Az csak annyit jelent, hogy neki végtelenül szar sorozat után is marad pénze. Szóval teljesen felesleges idekeverni.
    (Bizonyos mennyiségű pénzgyártásra szükség is van, de ha nem jól csinálja, az csak inflációt okoz)

    Azt az állítást, hogy a már meglévő cégek is generálnak általános infláció feletti növekedést, lehet bizonyítani, csak nagyon munkaigényes. Kiválasztasz 20 évvel ezelőttről minden iparágból jó pár céget és megnézed, hogy átlagosan mekkora növekedést generáltak. Ez az a növekedés, amit nem az új belépők okoznak.(bár lehet, hogy valami nem jut most eszembe) Tegnap megnéztem pár hosszú távú grafikont és nem láttam rajtuk az egyértelmű növekedést, de ez nem is reprezentatív minta volt.

  • Ghoosty

    őstag

    Egy részletes elemzés, egy amerikai egyetem professzorától, hogy miért zérus összegű, ha az én logikai levezetésem nem megfelelő: [link]

  • aAron_

    őstag

    válasz Ghoosty #47 üzenetére

    nálad egyébként mit jelent az, hogy "zérus összegű" a tőzsde? csak mert most már kezdem nem érteni, hogy hogyan gondolkozol :)

    tehát azt mondod, ha több pénzt vesznek ki, mint ammennyit beletesznek, akkor nem emelkedik a részvény ára? ez igaz, viszont t pillanatban vásárolt részvény t+1-ben már többet ér általában, mivel többet adnak érte, a cég értéke nőtt, stb.

    arról se feletkezz meg, hogy a részvényesek a tulajdonosok, ha a tőszde "zérus összegű", akkor az én logikám szerint ez azt jelenti, hogy a cégek nem növekednek.

    What is your ikigai?

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz Ghoosty #47 üzenetére

    Ha csak az új belépők generálják a növekedést, akkor egyértelmű, hogy zérus összegű játék a tőzsde. Mint a póker. Minél többen játszanak annál nagyobb a pot, de ha nincs új belépő, sehogy nem tudod azt növelni.

    De mindig van új belépő, mert nő a gazdaság és a pénzmennyiség is, mit nem értesz ezen? :F

    Egy dolgot te is kihagytál a számításból. Ahhoz, hogy vehess osztalékfizetés közelében részvényt, ahhoz valakinek el is kell adnia. Ha eladja, akkor hidd el az eladási ár már tartalmazni fogja az osztalékot.
    :Y Akkor szerinted az osztalékot 2x is kifizetik? :( Leírtam, hogy azért esik az ár, MERT KÜLÖNBEN KOCKÁZAT NÉLKÜL LEHETNE PÉNZ CSINÁLNI; de ha megnézed, akkor ez az 1 napos esés kb másnapra el is veszik.... :W

    Attól, hogy valakinek végtelen pénze van, még nem változtat azon, hogy egy játék zérus összegű vagy sem.

    Már hogyne változtatna, hiszen ez is a tőzsde szerves része?! :F :F

    Azt az állítást, hogy a már meglévő cégek is generálnak általános infláció feletti növekedést, lehet bizonyítani, csak nagyon munkaigényes.

    :F:F:F Az inflációból kivonod a GDP növekedést oszt ennyi [link] más kérdés, hogy a tőzsdére a jegybank által nyomtatott friss pénz is belép, ami államadósságként halmozódik.

    Segítek a grafikon kiválasztásában: SP500 60 évre visszamenően logaritmikus skálán:

    [L:http://finance.yahoo.com/echarts?s=%5EGSPC+Interactive#symbol=%5Egspc;range=19500103,20130924;compare=;indicator=volume;charttype=area;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined;][link][/L] Ha ezek után is azt mondod, hogy zérus összegű, komolyan elsírom magam :O ;] [OFF]Rövidtávon persze h az, de az kit érdekel?! :F[/OFF]
    17 pontról indultunk, most 1700-nál járunk :U

    [ Szerkesztve ]

    All Black...

  • Ghoosty

    őstag

    válasz aAron_ #49 üzenetére

    Apróságnak tűnik de fontos, hogy a tőzsdei kereskedési folyamat zérus összegű játék.

    "Zéró összegű az a játék, amelyben a játékosok csak egymás kárára növelhetik nyereségüket." [link]

    Mint a póker. Mindenki beszáll 1000 pénzel. Ha 4-en játszanak, akkor bármi is történik a végén senkinek se lehet 4000-nél több pénze.

    "zérus összegű", akkor az én logikám szerint ez azt jelenti, hogy a cégek nem növekednek."

    Akkor nem ugyanazt, növekedhet, de másik fél kárára. A vállalat 100-zalnő, B vállalat 100-zal csökken.

    Attól, hogy folyamatosan jönnek új játékosok és az ősznyeremény növekszik, és Béla mindig nyer, még nem változtat azon a tényen, hogy a póker zérus összegű játék.
    Attól, hogy nő a felhalmozott tőkemennyiség az új belépőknek köszönhetően, még a tőzsdei kereskedés zérus összegű játék marad.

    "tehát azt mondod, ha több pénzt vesznek ki, mint ammennyit beletesznek"

    Én ilyet nem állítottam, hanem pont az ellenkezőjét, csak annyit vehetsz ki, amennyit valaki más belerakott. Az árfolyam az csak egy statisztikailag kiszámított jelző szám a megkötött kereskedési ügyletek alapján. Most már megkérdezem, hogy tudod-e hogyan zajlik ténylegesen a kereskedés? Nekem úgy tűnik, hogy azt gondolod, hogy valami "varázslat" következtében az árfolyam változgat én meg mondhatom, hogy most veszek a részvényboltból, mert ott mindig van, de az vissza is veszi ha már nem kell.

    (#50) Stalker-2572

    Nézz már utána, mit jelent az, hogy zérus összegű játék, mert láthatóan nem vagy tisztában vele és azt gondolod, én nem értem. Közben amiket írogatsz, az független attól, hogy zérus összegű vagy sem. (Lásd Póker)

    Osztalék:
    A kereskedő vett 1000-ért 1 részvényt. Telik az idő és kiderül, hogy kb 50 a várható osztalék. Ennek hatására az árfolyam, ahogy közelítünk az osztalékfizetés időpontjához, úgy közelíti az 1050-et. Osztalék fizetés előtt eladja neked 1050-ért. Amikor megtörténik az osztalék fizetés. Te meg megkapod az 50 pénzed. De nem fogod tudni eladni a részvényt csak 1000-ért, mert senki nem lesz olyan hülye, hogy megvegye drágábban. Ő nyer a kereskedésen 50 pénzt, te veszítesz a kereskedésen 50 pénzt. De a befektetésed után kapsz 50 pénzt. Ergo a kereskedés zérus összegű volt, de mondhatod, hogy ez nem az, mert neked lett 50 pénzed. De ez nem a kereskedésből származik.
    Ebből nem tudom, honnan szedted, hogy 2x fizetik ki.

    "Leírtam, hogy azért esik az ár, MERT KÜLÖNBEN KOCKÁZAT NÉLKÜL LEHETNE PÉNZ CSINÁLNI;"

    Leírhatod még több smilyval is, de akkor sem azért esik az ár. Te is részvényboltban gondokozol, nem pedig abban, hogy egy egyenrangú másik kereskedőnek adod el a részvényt.

    "de ha megnézed, akkor ez az 1 napos esés kb másnapra el is veszik."

    Vagy nem. Ha mindig igaz lenne az állításod, akkor működne a kockázat nélküli pénz csinálás.

    Létezik a kockázat nélküli pénzcsinálás, arbirage-nak hívják.

  • aAron_

    őstag

    válasz Ghoosty #52 üzenetére

    "Akkor nem ugyanazt, növekedhet, de másik fél kárára. A vállalat 100-zalnő, B vállalat 100-zal csökken."

    tehát nincs gazdasági növekedés :DDD

    póker azért nem jó példa, mert abban nincs értékteremtés, képzeld el úgy, hogy a játékosok gyárak amelyek pénzt termelnek, teljesen más egyből a helyzet.

    ha a valóságban 0 lenne az egész világ éves "profitja", akkor valóban zérus összegű lenne a tőzsdei kereskedés is

    gazdaság növekszik -> cégek értéke nő (hiszen többet termelnek) -> részvények ára feljebb megy, különben alulértékelt lenne a papír, P/E ratio szerint legalábbis

    honnan van a pénz az újabb részvényvásárlásra, drágább papírok megvételére? hát a gazdasági növekedésből, ezek lehetnek cégek, magánbefektetők, nyugdíjalapok, stb, stb.

    S&P 500 egyébként az 500 legnagyobb amerika cég papírját összesíti, ez nem változik azért olyan gyakran, az árfolyamuk mégis növekszik, elég monoton, 500 legnagyobb cég többet ér mint mondjuk 40 éve, nagyobb a tőkéjük, több embert alkalmaznak, esetleg már globális méretűek, olyan cégben vettek részesedést (részvényt) amely azóta is növekszik mint ő maguk... egyszerűen nem értem, hogy miért gondolod még mindig azt, hogy "zérus összegű".

    [ Szerkesztve ]

    What is your ikigai?

  • Ghoosty

    őstag

    válasz aAron_ #53 üzenetére

    "póker azért nem jó példa, mert abban nincs értékteremtés, képzeld el úgy, hogy a játékosok gyárak amelyek pénzt termelnek, teljesen más egyből a helyzet."

    Talán megtaláltam a logikádban a hibát. Ugyanis a gyárak nem a játékosok, hanem a zsetonok. Attól, hogy az egyik zseton osztódik, még a póker szabályai változatlanok maradnak.
    Másik megközelítés: A játékosok dolgoznak, ezért kapnak pénzt, így a következő estére megint van pénzük, így több pénzzel tudnak játszani, így nő a pot mértéke is. Ahogy a vállalatok se a tőzsdei kereskedésből származik a jövedelmük, de növekednek, úgy a pókereseknek se a pókerből származik a jövedelmük, mégis növekszik az eljátszott pénz.

    Nézd meg az előző hsz-ben az osztalékos példát:

    A kereskedési tevékenységből összesen nem keletkezett jövedelem, de keletkezett gazdasági tevékenységből. Ebből van pénz a magasabb árfolyamú részvények megvásárlására. Ameddig van ez a pótlólagos forrás, addig az látszik, hogy folyamatosan nő a gazdaság, mindenki növekszik, de ezt a növekedést nem a kereskedésből származó jövedelem generálja, hanem külső forrás.

    "honnan van a pénz az újabb részvényvásárlásra, drágább papírok megvételére? hát a gazdasági növekedésből, ezek lehetnek cégek, magánbefektetők, nyugdíjalapok, stb, stb."

    Meg is válaszoltad. Újabb szereplőktől.

    "egyszerűen nem értem, hogy miért gondolod még mindig azt, hogy "zérus összegű"."

    Én külön választom a kereskedési tevékenységet attól, hogy más forrásból származó jövedelem miatt képes valaki magas árfolyamon vásárolni.

    Indexeket nézegetni azért nem jó, mert amelyik vállalat az idő közben csődbe ment az értelemszerűen kikerült az indexből. Gondolom a Google benn van és 20 éve nem volt benn.

  • aAron_

    őstag

    válasz Ghoosty #54 üzenetére

    nézd, lehet nem jó a pókeres hasonlatom, csak azért próbálkoztam azzal, mert te is ezzel jöttél elő.

    eleve a pot nem hasonlítható össze semmiféle tőzsdével, a pot csak pénz, amíg a részvény nem az. a pénz mögött max a jegyban van, amíg a részvény egy adott vállalatban ad tulajonrészesedést, teljesen más a kettő.

    gondolj úgy a részvényekre mint tulajdoni lap, ezt már egyszer leírtam, de szerintem gondold át újra:

    ha a gazdaság növekszik, növekednek a vállalatok = értékesebbek lesznek, egy vállalat értéke = összes részvény összege

    ha egy vállalat részvényeinek 50%-a a tied, akkor amit a vállalalt gyárt azt 50%-ban te gyártod, 50%-ban a profit is a tied, hiszen az beépül a vállalatba, ha vesznek két traktort akkor abból az egyik a tied, és így tovább...

    What is your ikigai?

  • Stalker-2572

    addikt

    Ha van gazdasági növekedés vagy pénznyomtatás vagy infláció, akkor az megjelenik a tőzsdei árakban is új belépők révén hosszútávon az ár.

    Ha a gazdaság stagnál, akkor mondhatnánk, hogy zérus összegű, de ez a legritkább eset, mert ilyenkor jön a pénznyomtatás vagy az infláció felpörgetése.

    Ha gazdasági válság van = recesszió = GDP csökkenés, akkor ételemszerűen tőke semmisül meg, az árak is esnek és mindennek az ára csökken :U

    Szóval mindegy mit hablatyolsz itt össze a pókerrel, annak semmi köze ehhez. :U :W

    Szerinted miért nincs olyan befektetési alap, ami hosszútávon nyereséges és csak a short oldalt játsza meg? :F :F ?!?! ;)

    All Black...

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz Stalker-2572 #56 üzenetére

    Amúgy ebből is látszik, hogy stabil gazdaság csak lassú, de folyamatos, stabil növekedéssel érhető el.
    Ha túl nagy a gazdasgái növekedés túl nagy lesz a spekuláció, ha pedig nincs gazdasági növekedés, akkor nincs befektetés és emiatt nincs növekedés. :U

    Zérus összegű lenne még mindig a középkorban élnénk. :U

    [ Szerkesztve ]

    All Black...

  • Stalker-2572

    addikt

    Egyébként is:

    ha zérus összegű lenne a tőzsde (ahogy hibásan állítod) ki az isten fektetne be ??! :F

    All Black...

  • Ghoosty

    őstag

    válasz aAron_ #55 üzenetére

    "ha egy vállalat részvényeinek 50%-a a tied, akkor amit a vállalalt gyárt azt 50%-ban te gyártod, 50%-ban a profit is a tied, hiszen az beépül a vállalatba, ha vesznek két traktort akkor abból az egyik a tied, és így tovább..."

    Igen, és osztalékként megkapsz, előbb utóbb, de ez a jövedelem megint nem a részvény kereskedésből származik, hanem befektetési tevékenységből.

    Attól, hogy 20 évig birtokolsz egy részvényt és a végén ugyanakkora az értéke, mint kezdetben, attól meg lehet neked nyereséged rajta, a kifizetett osztalék miatt, de ez a nyereség nem a kereskedésből származik.

    Pókeres hasonlatban onnantól, hogy osztódnak a zsetonok, összehasonlítható a tőzsdével, mert maga a birtoklása jövedelmet generál, ahogy a részvény birtoklása is. Folyamatosan nőni fog a pot, ahogy a gazdaság is növekszik, de a pókerezési tevékenységgel összességében senkinek sem lesz több pénze.

    Ha velem nem értesz egyet és tudsz angolul, olvasd el az általam linkelt professzor értekezését. Gondolom, csak ért a témához, ha már ez a szakterülete. Ha találsz hasonló színvonalú értekezést az ellenkezőjéről, szívesen elolvasom.

    (#58) Stalker-2572

    A póker esetében ez nem kérdés, hogy zérus összegű játék, mégis sokan megélnek belőle.
    A másik, hogy kereskedésen kívül a kifizetett osztalék is jövedelem, csak nem a kereskedésből származik.

    Neked is idemásolom:

    Ha velem nem értesz egyet és tudsz angolul, olvasd el az általam linkelt professzor értekezését. Gondolom, csak ért a témához, ha már ez a szakterülete. Ha találsz hasonló színvonalú értekezést az ellenkezőjéről, szívesen elolvasom.

    [ Szerkesztve ]

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz Ghoosty #59 üzenetére

    Rövidtávú spekuláció nyílván zérus összegűnek hat, mert a mögöttes értékek növekedése egy lassú folyamat. Csak egy ideje már nem erről beszélünk :U

    Meg tudod tenni, hogy minden hónap a fizetésed x %-ból részvényeket veszel? Igen. Ha 30 év múlva nyugdíjba mész és közben triplázódott a befektetésed összege, akkor valaki egy óriásit bukott? Nem! :N Ebben benne van a 30 év inflációja és az amennyivel nőtt a gazdaság + a megnövelt pénzmennyiség, amit az államnak a következő generációra át kell hárítania.

    A gond ott van lassan, hogy nehéz megtalálni azt az egyensúlyt, ahol 1) van növekedés 2) ami nagyobb, az adósság visszafizetésének ütemenél 3) kisebb annál h túlspekulációhoz vezessen.

    Lassan összeomlik a kártyavár? Lehet.

    [ Szerkesztve ]

    All Black...

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Stalker-2572 #60 üzenetére

    A hosszútávú gazdasági trendek megtévesztőek, mert azt a látszatot keltik, hogy ha kereskedek, akkor legalább egy kicsit biztos nyerek, de ezt a növekedést más tényezők okozzák.
    Soha nem állítottam, hogy nincs gazdasági növekedés.

    "Ha 30 év múlva nyugdíjba mész és közben triplázódott a befektetésed összege, akkor valaki egy óriásit bukott? Nem!"

    Miért nem? Vettem A-tól 1000 ért. Majd 30 év múlva eladtam neki 3000 ért. Szerinted ki finanszírozta azt a 2000 különbséget? Nekem még senki nem adott pénzt, hogy tessék itt van 2000 elvégre gazdasági növekedés van. Mi a jelentősége annak, hogy ez a 3000-es árfolyam megalapozott vagy sem a kereskedés szempontjából?

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz Ghoosty #61 üzenetére

    ha kereskedek, akkor legalább egy kicsit biztos nyerek

    Egyre vadabb dolgokat írsz :DDD :F

    Semmi nem biztos, csak a halál és az adó :)

    Szerinted a nyugdíjalapok miért viszik ki a pénzt a tőzsdére? Hogy kicsit játsszanak vele? Miért nem kaszinóba viszik inkább, úgyis nullszaldós? :F
    Szerinted a Te nyugdíj befizetéseiddel mi történik? :F

    Elmondom: azért viszik ki a tőzsdére, mert alapvetően mindenki bízik a világ fejlődésében. Már csak azért is, mert ha nincs fejlődés, akkor összeomlás van :DDD

    Szerinted ki finanszírozta azt a 2000 különbséget?

    A logikád alapján az sem érthető, hogy egyáltalán miért kapsz fizetést? :F Hogy lehetséges, hogy a fizetés amit elköltöttél krumplistésztára és megettél, majd biológiai végtermékké alakítottad (:U) kiesik ebből a zárt rendszerből. Mi pótólja a hiányt ha mindez zárt? :O

    Semmi sem zárt ;)

    [ Szerkesztve ]

    All Black...

  • aAron_

    őstag

    válasz Ghoosty #61 üzenetére

    "Vettem A-tól 1000 ért. Majd 30 év múlva eladtam neki 3000 ért. Szerinted ki finanszírozta azt a 2000 különbséget?"

    "A" számára ez miért lenne veszteség? azóta annyival ér töbet a cég (sőt, lehet mégtöbbel, mert mondjuk 3000ért is még olcsó, rosszul árazta be a piac), közben bármint csinálhatot a pénzével.

    ha valaki kockázatmentes hozamnál kevesebbet ér el, az már az felfogható veszteségnek

    (#59) Ghoosty: "Igen, és osztalékként megkapsz, előbb utóbb, de ez a jövedelem megint nem a részvény kereskedésből származik, hanem befektetési tevékenységből."

    nem mindegyik részvénytársaság fizet osztalékot, azt csak akkor szoktak ált, ha túl nagy a tőkéjük, és nem tudnak vele mit kezdeni.

    (#62) Stalker-2572: "Szerinted a nyugdíjalapok miért viszik ki a pénzt a tőzsdére? Hogy kicsit játsszanak vele? Miért nem kaszinóba viszik inkább, úgyis nullszaldós? :F
    Szerinted a Te nyugdíj befizetéseiddel mi történik? :F
    Elmondom: azért viszik ki a tőzsdére, mert alapvetően mindenki bízik a világ fejlődésében. Már csak azért is, mert ha nincs fejlődés, akkor összeomlás van :DDD"

    itt a lényeg, ha még ez sem meggyőző akkor én feladtam :DDD

    mondjuk tegyük hozzá, hogy nem itthon, itt inkább azt mondanám, hogy lenyúlja az állam, de ez már máshova tartozik :U

    [ Szerkesztve ]

    What is your ikigai?

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Stalker-2572 #62 üzenetére

    "Egyre vadabb dolgokat írsz :DDD :F"

    Funkcionális analfabéta kifejezés mond valamit??? Olvasd már el rendesen mit jelent az a mondat.

    Valahogy számítottam rá, hogy nem kapok választ a kérdésemre, csak folyamatosan mellé beszélsz.

    " kiesik ebből a zárt rendszerből. "

    A zárt rendszert sem érted. Remek. Ha kieshet belőle valami akkor nem zárt. Amúgy semmi köze annak a kereskedéshez.

    (#63) aAron_

    "A" számára ez miért lenne veszteség?

    Nézd meg a cash flowt. 30 éve nekem -1000 neki +1000. Most neki -3000 nekem +3000. Szerintem ez elég egyértelmű, hogy ezzel a két tranzakcióval mínuszban van. Miért olyan nehéz ezt a pár számot értelmezni és felfogni?

    Az hogy a vállalat valóban ér annyit, az csak annyit jelet, hogy nem volt hülye, hogy megvette. Attól még neki veszteséges a tranzakció.

    "nem mindegyik részvénytársaság fizet osztalékot,"

    Mondj egyetlen egyet, ami még sose fizetett osztalékot és nem az utóbbi pár évben indult. Mindegyik fizet előbb utóbb, mert ez a célja a működésének.

    "itt a lényeg, ha még ez sem meggyőző akkor én feladtam"

    Nem meggyőző, mivel semmilyen állítást nem tartalmaz a kereskedésre vonatkozóan. Nem láttam egyetlen egy legalább kitalált példát sem, hogy hogyan lesz pozitív cash flow kereskedés következtében.

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz Ghoosty #64 üzenetére

    Mondj egyetlen egyet, ami még sose fizetett osztalékot és nem az utóbbi pár évben indult. Mindegyik fizet előbb utóbb, mert ez a célja a működésének.

    Mond h nem ez a végzettséged, mert akkor nem sírom el magam. :(

    Apple 17 év után kezdett el fizetni: [link] :U Lehet hallottál már a cégről :F?!

    Miért? Mert azt a pénzt is inkább újra befektette a cég.... egészen addig a ponting, amikor már látták h itt nem lesz több látványös növekedés, cash-ből meg már annyi van nekik h Dunát lehetne rekeszteni vele, utána jött az osztalék fizetés, hogy ezzel kicsit feltupírozzák a részvények kelendőségét (és árát).

    Azért mondok még egy pár példát cégekre, akik most sem fizetnek: AMD, Google, Amazon.... :U

    Nézd meg a cash flowt. 30 éve nekem -1000 neki +1000. Most neki -3000 nekem +3000. Szerintem ez elég egyértelmű, hogy ezzel a két tranzakcióval mínuszban van. Miért olyan nehéz ezt a pár számot értelmezni és felfogni?

    Nem.
    30 éve: fizettél 1000-et, ő kapott 1000-et.
    Most: eladtad 3000-ért (plusz 2000) ő megvette 3000-ért. Amig nem adja el nem mondhatod, hogy veszített volna bármennyit is. Ha felment a cégnek az ára és továbbra is nő, akkor ő is 3000-nél drágábban fogja eladni. Ennyi. Többetnem vagyok hajlandó erről írni :(((

    [ Szerkesztve ]

    All Black...

  • aAron_

    őstag

    válasz Ghoosty #64 üzenetére

    ha valaminek -amit egyből akár újra el tudsz adni- X az értéke és te annyiért veszed meg az számomra még mindig nem veszteség... :U

    ha bevásároltam egy bef. alapba akkor sem vesztem el a pénzem, az továbbra is az enyém, csak most már mondjuk befektetési jegy lett belőle.

    egy vállalat nem csak a másik kárára tud növekedni -> részvényeinek értékének növekedése nem jár együtt a többi részvény árának a csökkenésével -> nem zérus a tőzsdei kereskedés

    tegyük fel csak kettő vállalat van az egész világon, az egyik a cukrot gyártja, a másik pedig abból nyalókát készít.

    szerinted, ha egyre több gyerek születik, nő a kereslet a termék iránt, tehát nő a gazdaság, akkor mi van? az egyik árfolyama elkezd csökkenni amíg a másiké nőni? szerinted ilyenkor nem éri meg mind a kettőben részesedést vásárolni, hiszen úgyis nullára jönnél ki? :N

    tudom, úgysem győzlek meg :DDD

    What is your ikigai?

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz aAron_ #66 üzenetére

    Persze, a Lockheed Martin tőzsdére lépése dönötte be az Enron-t, a Microsoft pedig a Lehman-t :DDD
    :C

    All Black...

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Stalker-2572 #65 üzenetére

    Már megint a szövegértés hiánya. (hint előbb utóbb) Csak nem értem, ha szépen leírod, hogy miért tartja vissza az osztalékot, akkor miért nem egyértelmű, hogy azzal a szándékkal teszi, hogy később még többet tudjon fizetni.
    Tehát fizetett az apple osztalékot. Köszönöm. Ezen kívül kiválasztottál egy veszteséges céget, egy olyat, ami épphogy nyereséges és egy olyat, ami még nincs 10 éve se a tőzsdén. Ügyes.

    "Mond h nem ez a végzettséged, mert akkor nem sírom el magam. :("

    Olvasd el a szakirodalmat és sírhatsz a saját tudásodon.

    Akkor még egyszer utoljára megpróbálkozom.

    30 éve:

    Volt 5000 pénze és 1 részvénye. Eladta, így lett 6000 pénze részvény nélkül.
    Ma megvette tőlem. 3000-ért. Így lett 3000 pénze és 1 részvénye.
    Neked nem hiányzik 2000 pénz?

    "Amig nem adja el nem mondhatod, hogy veszített volna bármennyit is."

    Nem tűnt fel, hogy egyszer már eladta??? Ha újra eladja, nem összehasonlítható a nyereség/veszteség, mert nem az eredeti állapothoz hasonlítod.

    (#66) aAron_

    "ha bevásároltam egy bef. alapba akkor sem vesztem el a pénzem, az továbbra is az enyém, csak most már mondjuk befektetési jegy lett belőle."

    Egy tranzakcióból nem lehet megállapítani a nyereséget/veszteséget, csak páronként. Akkor lehet igazán összehasonlítani, ha visszatérsz az eredeti állapothoz. Majd ha eladod a befektetési jegyedet, majd kiderül az eredmény.

    A gyáras példád: Igen, növekedni fog az árfolyam, mert javuló jövedelmi kilátások vannak. Ennek viszont nem sok köze van ahhoz, hogy a kereskedésnek zérus összege van vagy sem. A példában magának a kereskedésnek sem látom az értelmét, mert tuti, hogy jól fog menni, miért adná el bárki is a papírokat.
    Fontos, nem az árfolyam zérus összegű, hanem a kereskedéssel elérhető összjövedelem.

  • aAron_

    őstag

    válasz Ghoosty #68 üzenetére

    "A példában magának a kereskedésnek sem látom az értelmét, mert tuti, hogy jól fog menni, miért adná el bárki is a papírokat."

    miért ne? ezzel most felesleges foglalkozni, teljesen szubjektív

    "Fontos, nem az árfolyam zérus összegű, hanem a kereskedéssel elérhető összjövedelem."

    :F ha az árfolyam trendszerűen növekszik, akkor egyre nagyobb vagyonod lesz -> jövedelmed lesz belőle -> nem zérus a kereskedés

    ebben a példában a trendszerű növekedés a népesség boomból adódik, amíg az adott a gyártás is nőni fog.

    "Egy tranzakcióból nem lehet megállapítani a nyereséget/veszteséget, csak páronként. Akkor lehet igazán összehasonlítani, ha visszatérsz az eredeti állapothoz. Majd ha eladod a befektetési jegyedet, majd kiderül az eredmény."

    pont erről beszélek, nálad az volt, hogy eladta majd újra megvette később drágábban, és ezt veszteségnek vetted. szerintem meg csak akkor lehet veszteségről beszélni, ha megvette majd olcsóbban eladta... a te példádban csak annak a nyereségét lehet megállapítani aki megvette "A"-től majd újra eladta neki

    (#67) Stalker-2572: kb :DDD

    [ Szerkesztve ]

    What is your ikigai?

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz Ghoosty #68 üzenetére

    x éve a kenyér kilója 2 forint volt. Most 200.

    Tegyük fel h van ilyen régi kenyered, amit most adsz el. Mond már el ki megy tönkre ilyenkor ha én 100x-oztam a befektetésem... :U

    Ha a kenyér inflálódik, akkor a BUX nem? :U

    :(

    [ Szerkesztve ]

    All Black...

  • Ghoosty

    őstag

    Teszek még egy utolsó próbálkozást:

    2-en vagyunk a piacon A és B. Van 1 cég. Kezdetben mindenkinek van 100 pénze. Összesen 200 pénz 1 részvény.
    A ingyen jut a részvényhez. Amit eladad 25-ért.: A 125 pénz B 75 pénz. Összesen 1 részvény 200 pénz
    B eladja A-nak 50-ért: A 75 pénz B 125 pénz. Összesen 1 részvény 200 pénz.
    A eladja B-nek 75 ért: A 150 pénz B 50 pénz. Összesen 1 részvény 200 pénz.
    B eladja A-nak 100 ért: A 50 pénz B 150 pénz. Összesen 1 részvény 200 pénz.
    A eladja B-nek 150 ért: A 200 pénz B 0 pénz. Összesen 1 részvény 200 pénz.
    B eladja A-nak 200 ért: A 0 pénz B 200 pénz. Összesen 1 részvény 200 pénz.
    Látszik, hogy egy fia jövedelem plusz nem keletkezett, pedig vadul folyt a kereskedés.
    Felváltva kapnak osztalékot, így jutnak tényleges jövedelemhez. Ezt a jövedelmet felhasználhatják, hogy tovább csereberéljenek, de alapíthatnak új céget is, de fektethetik be az esetlegesen másik tőzsdére lépő cégbe.
    Az említett végtelen forrású jegybank adhat megbízást(pénzt) A-nak és B-nek is, de az csak annyit jelent, hogy A vagy B +100 pénz jegybank -100 pénz.

    Ha nem értetek vele egyet, akkor ilyen részletességű "bizonyítást" kérek az ellenkezőjére, különben itt hagyom a topicot, mert értelmetlen.

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Stalker-2572 #72 üzenetére

    Nem kaptam egyetlen egyet sem, csak mellébeszélést.

    Ha valaki erre jár a végére belinkelem a tőlünk független szakirodalmat a témáról. [link]

  • aAron_

    őstag

    válasz Ghoosty #73 üzenetére

    "On any given transaction, the chances of winning or losing may be near even."

    ez buy and hold stratégiák esetében egyszerűen nem igaz! ez kb ellent mond a modern portfólió elméletnek, értelmetlen lenne a befektetés!

    ha összesítjük a veszteségeket és a nyereségeket akkor megkapjuk a piac eredményét, vannak akik annál jobbak, és vannak akik rosszabbak, de átlagban a piac hosszú távon még mindig növekszik...

    ez egyedül short term trading-re lehet igaz, ahol a folyamatos növekedés trendje egyszerűen nem érezhető

    What is your ikigai?

  • Ghoosty

    őstag

    válasz aAron_ #74 üzenetére

    Ezt próbálom már magyarázni régóta, hogy attól hogy a kereskedés összesen 0 eredménnyel jár még nem jelenti azt, hogy a piac nem növekszik. (így nem látok ellentmondást)
    2 nagyon egyszerű példa:
    -Józsi elkezd tőzsdézni elveszíti a pénzét és öngyilkos lesz. Ezzel a piac növekedett Józsi pénzével, de közben a kereskedés során csak Józsi vesztére nyertek a többiek.
    -Alapítanak egy új céget: Ekkor az új cég értéke hozzáadódik a piachoz tehát növekszik, holott nem volt semmilyen kereskedés.

    Az okot, hogy akkor mégis miért kereskedik bárki is az értekezés ezen pontján találod:

    1.2.4 Trading is a pozitve zero-sum game

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz Ghoosty #75 üzenetére

    Látom be vagy szűkülve nagyon a saját világodba és nem látod mi itt a lényeg :U

    Ezt írod #26-os hsz-ban: A tőzsde zérus összegű játék

    Elmagyarázzuk neked, hogy ez hosszútávon miért nem igaz (és miért hiszik ezt sokan tévesen) erre újfent csak hajtogatod, hogy de zérus összegű. Könyörgöm... rövid távon hogy a pi**ba ne lenne az?! :F Ezzel nem is vitatkozik senki :F A kereskedés nyílvánvalóan nem teremt tőkét önmagában :F DE EZT NEM IS ÁLLÍTOTTA SENKI ! ! ! ! :W
    A tőke az emberi munkából teremtődik (vagy átmenetileg az adósságból), ettől nő a világgazdaság. Ha ezt nem fogod fel, nem érdemled meg h levegőt vegyél! :U :W:W
    Tanulj már meg az orrodnál messzebb látni :O
    :(

    All Black...

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Stalker-2572 #76 üzenetére

    Olyannal nem vitázok, aki képtelen az értő olvasásra.

    (#37) "A kereskedés meg nem generál." (jövedelmet)
    (#39) "Ezért mondtam, hogy a tőzsdei kereskedés az zérus összegű játék. "
    (#41) "a részvény kereskedés zérus összegű vagy sem."
    (#52) "Apróságnak tűnik de fontos, hogy a tőzsdei kereskedési folyamat zérus összegű játék."
    "a tőzsdei kereskedés zérus összegű játék marad."
    "Ergo a kereskedés zérus összegű volt,"
    (#54) "A kereskedési tevékenységből összesen nem keletkezett jövedelem, de keletkezett gazdasági tevékenységből."

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz Ghoosty #77 üzenetére

    Értő olvasás? :F Ember, kevered a szezon a .... fazonnal. :U

    #26: sehol nem írtál "kereskedésről" úgyhogy nem is erről kezdtünk el beszélgetni. És csupán azért téptük ilyen sokáig a szánkat, mert nem érted hogyan lehet a hosszútávú "kereskedés" (befektetés jobb szó) olyan folyamat, ahol tőke teremtődik.

    Olyan érzésem van, mintha win7-et akarnék telepíteni egy comodorra :DDD

    All Black...

  • Ghoosty

    őstag

    válasz Stalker-2572 #78 üzenetére

    :))

    "Értő olvasás?"

    Tudom, ismeretlen fogalom. Az az amikor nem csak a betűket ismered fel, hanem fel is fogod mit jelent a mondat, amit azokból alkotnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Stalker-2572

    addikt

    válasz Ghoosty #79 üzenetére

    Szerintem inkább gondolatolvasásra gondolsz. :U Még szerencse, hogy nem látok bele abba az üres fejedbe ;]

    All Black...

  • adamssss

    veterán

    Uraim. Kicsit nagyobb tiszteletet ha lehet. Ahogy eddig is érdemi vita menjen bármiről is, és ne egymás oltogatása.

    Köszönöm. :R

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

  • aAron_

    őstag

    válasz Stalker-2572 #82 üzenetére

    én a végén már inkább csak néztem, kiszálltam a buliból :D

    What is your ikigai?

Új hozzászólás Aktív témák