Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz moonman #10 üzenetére

    A WinFS azert nepszeru pelda, mert egyreszt maga a MS nevezte a Vista egyik fo elemenek, masreszt meg olyan szepen rimel a Cairoval.
    Azert mondjuk az erdekelne, hogy szerinted mit kellett volna hoznia a WinFS-nek, amit az indexelo kivalt - mert nekem ugy tunik, hogy nem lesz kepes pl arra az egyebkent tenyleg ujitasnak szamito feature-re, hogy kiirtjak az egyedi file-formatumokat es ehelyett majd a WinFS konvertalja a cuccokat a kulonfele alkalmazasoknak a megadott semaknak megfeleloen.

    DRM is theft

  • dabadab

    titán

    válasz moonman #15 üzenetére

    Nemnemnem, a WinFS eredeti elkepzelesei kozott ott volt az, hogy nem egyszeruen byte-okat tarolnak, hanem tartalmat: vagyis az IE nem azt mondana, hogy itt van otszaz byte, mentsd le, hanem azt, hogy itt vannak a bookmarkok, ilyen kodolassal, tessek elmenteni, es ezek utan amikor a Firefox azt mondja, hogy be szeretne tolteni a bookmarkokat valamilyen masmilyen kodolassal, akkor az IE altal megadott adatokbol a Firefox altal megadott kodolassal hozna letre az adott fajlt a WinFS. Minderre azert is szukseg lett volna, hogy a mindenfele queryknel ne legyen problema az, hogy a rendszer nem ismeri annak a fajlnak a formatumat, amibol elo kellene banyasznia az adatokat.
    Amennyiben ez az elkepzeles tenyleg megvalosult volna ugy, ahogy ezt a MS elovezette, akkor az valoban sokat lenditett volna egyreszt a kulonfele programok kozotti egyuttmukodesen masreszt meg a tartalom es metaadat alapu adatkezelesen.

    [Szerkesztve]

    DRM is theft

  • Trak

    addikt

    válasz moonman #10 üzenetére

    Ben Fathi nyilatkozata alapján írtam, gondoltam ha ő ''radikálisnak'' mondta ezeket a változtatásokat, akkor azok tényleg azok.

    És pont a Te weboldaladon olvastam a hírt :P

    [Szerkesztve]

    ''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

  • dark100

    aktív tag

    válasz moonman #22 üzenetére

    Ez jo valasz :D
    De engem erdekelne egy megbizhato kernel ami tud win-es jatekokat futtatni. A box nem erdekel. A basic vagy micsoda az tud ilyet?

    Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

  • Har_melin

    addikt

    válasz moonman #24 üzenetére

    1. Tudomásom szerint a Home Basic nem támogatja a több processzoros / többmagos processzoros folyamat megosztást. Ha tévednék, örülnék neki.

    2. Igen, biztos, bár ez még a winfs beépítését szorgalmazó időkben volt.

    3. Igen. Szoftvereket arra platformra fejlesztenek, amire a/ érdemes, b/ kihasználja. Amíg a 64 bites Windows aránya marginális, addig nem éri meg a nagyobb fejlesztőknek külön bajlódni vele. Hardver driver oldalon dettó, bár ott van valami előrelépés. Nem vagyok szoftverfejlesztő, de gondolom, némi oka lehet annak, hogy nem ajánlják 64 bites verziók futtatását és 32 bites rendszeren.
    Egyébként hadd hívjam fel a figyelmedet már önmagában arra a technikai anakronizmusra, hogy már legalább egy éve sehol nem kapsz olyan PC-s rendszert, aminek a processzora ne támogatná a 64 bites OS-t, de a vadiúj, a jövőt jelentő Vista még mindig nem. Hangsúlyozom, az alapból való támogatásról beszélek, nem arról, hogy mazochisták vagy érdeklődők külön keresgélés után rendelhetnek ilyent is!

    4. Tájékozódtam. Ha tudsz olyan újdonságot mondani, amiért vagy megéri lecserélni egy bejáratott, működő XP-s rendszert vagy megfizetni a Vista többlet hardver-igényét egy új rendszernél, akkor tágra nyílt szemekkel olvasom. Egyedül a virtuális mappák bevezetését érzem valóban jó fejlesztésnek, de nem tudom, hogy ezek kezelése mekkora erőforrást igényel (háttérben futó, memóriafaló, de lelőhetetlen taskok, stb.). A kezelőfelület átdolgozása, az Aero, a gadgetek és a többi cucc vagy elérhető már ma is XP-re, vagy inkább kötelező ''csináljunk már valamit, hogy elmondhassuk, hogy csináltunk valamit'' izzadás.

    5. Pontosan miért is nem? (A bevételt nem számítva?)

    Védd a fákat - egyél hódot!

  • Har_melin

    addikt

    válasz moonman #27 üzenetére

    re 1. Bocsánat, de a több magra leosztott működésnél az oprendszer több, különálló prociként kezeli a több magot. Ha a feladatokat nem tudja szétosztani köztük, akkor - mondjuk - 100%-os terheltség mellett az egyik mag 100%-ban, a másik 0%-ban lesz foglalt. A szétosztás vonatkozik akár több program párhuzamos, akár egy program (pl. 3DMax vagy Photoshop) szétosztott működésére. Ha azt mondod, hogy már a Home Basic is nyújtja ezt a szolgáltatást, akkor hiszek neked és örülök, de én másképpen tudtam.

    re 2. Bizony, a Windows Longhornt még úgy harangozták be anno, hogy ez fog szakítani a DOS-ból megmaradt kötöttségekkel és így kevésbé lesz visszafelé kompatibilis.

    re 3. Nézd, nem tudom, hogy érdemes-e tényszerű dolgokon vitatkozni. Egyébként a saját oldaladon is azt mondod, hogy külön 64 bites verzió van, akkor miről beszélünk? Ha az oprendszer 32 biten fut, akkor az alkalmazásokat is arra fejlesztik. A Vista fejlesztési ideje bőségesen elegendő lett volna arra, hogy az alkalmazásfejlesztők is átálljanak a 64 bitre, ha ez lett volna a trend. A MS trendet diktál a Vistával, ezért mondom, hogy az átállás vagy váltás elmaradása jelentős részben rajta múlik. Egyébként fenntartom, hogy ha a világ vezető szoftvergyártója egy olyan alapszoftvert dob piacra, ami egy legalább három éve általános hardveres lehetőséget nem használ ki, sőt, megakadályozza annak kihasználását a rajta futó szoftverek számára is, akkor az gáz.

    re 4. Megnéztem a honlapodat és változatlanul nem látom azt a fejlesztést, ami indokolná a váltást. (Egyébként gratulálok az oldalhoz, nagyon szép és átlátható.) Egy dolgot kihagytam az érdemi változások közül, ez a felhasználói jogosultságok kezelése, ez valóban fontos általános újdonság, de már az XP Pro-ban is benne volt, csak finomítottak rajta. Az átlag felhasználó pedig attól tartok, hogy nagyon hamar idegesítőnek fogja találni és kilövi, ez van. Az újdonságok jelentős része pedig vagy elérhető már vagy lesz XP alá SP formájában (IE7, MP11, Aero) vagy bőven van a piacon akár ingyenes XP-s alternatívája. Ráadásul egyes területeken, mint pl. az 5.1 DirectSound ''sztereósítása'' a felhasználó számára kifejezett visszalépés vagy hardvercsere. Lehet, hogy a DS elavult volt, de ez megint csak nem a Vista változatlan hardverigényét jelenti (integrált hangcsipeknek annyi.) Ha rosszindulatú lennék, akkor azt mondanám, hogy a Creativenak sok pénzt megérhetett, hogy csak az ő új, külön hangkártyán lévő csipjükön szóljon rendesen a Vista.

    re 5. Nem, nem vicc. A Vista egy termék. Egy olyan cég terméke, amelyik egy technológiailag rendkívül gyorsan fejldődő piacon 5 (vagy 6, évszámokkal mindig gondban vagyok és most nincs kedvem rákeresni) nem jött ki új változattal, miközben magát élenjáró technológiai cégként jellemzi. Ha nagyon sarkítani akarok, akkor azt mondom, hogy a Vistát akkor is új OS-ként kellett volna megjelentesse a MS, ha csak egy csomag új kurzort és képernyővédőt rakott volna bele. Nem tehette meg, hogy az ólálkodó konkurrensek állandóan azt sulykolják a vevőkbe, hogy lám-lám, mi fejlesztünk, követjük a változásokat, bezzeg az MS mióta ígéri az új oprendszert.

    Védd a fákat - egyél hódot!

  • Har_melin

    addikt

    válasz moonman #29 üzenetére

    Azt hiszem, ezzel a posttal bezárom a vitát, mert vannak dolgok, amiket valamiért úgy látszik, nem akarsz megérteni, illetve a vitatását valamilyen okból nem tudod elfogadni.

    Az XP Home nem használja ki a többmagos processzorokat, nincs rá felkészítve - ezt sajnos rosszul tudod. (Ha nekem nem hiszel, nézz utána akár a Prohardver cikkei között). Nem tud pl. párhuzamosan renderelni 3DMaxban a két magon, csak az egyiket használja. Ha a Vista Home Basic ilyen képességét erre az információdra alapozod, akkor örülnék, ha a topic olvasói közül esetleg más is válaszolna, mert valóban érdekelne.

    A Longhorba beígért rendszerszintű újdonságok döntő része kimaradt a Vistából, nézz utána legalább az MS bejelentései között.

    Ha nem vetted volna észre, nekem éppen az a bajom, hogy VAN 32 bites Vista, sőt a 32 bites az alap. Ez a felhasználók szempontjából káros, mert arra ösztönzi mind a hardverek, mind a szoftverek gyártóit, hogy erre fejlesszenek, ne a nagyobb teljesítményű változatra, vagyis ne használják ki azt a többletet, amit a fejlettebb processzorokkal megfizettél.

    Az Aeroban legfeljebb az átlagfelhasználó lát fantáziát, a komolyabb érdeklődők már eddig is lecserélhették a megjelenést Samurize-zal, Windows Blinddal. A profik (értsd: akik folyamtosan dolgoznak a gépen) pedig gyorsan akarnak a taskok között váltogatni, nem pedig nézegetni, hogy hú de szépen forog be az ablak - szerintem. Az XP-s IE7 és MP11 eltéréséről pedig nincs mit beszélni, az még MS sem marketingeli őket ''zabigyerekként''. De hangsúlyozom: ezek egyike sem áll arányban akár egy OEM Vista árával sem, nem beszélve a kihasználásához szükséges hardver extra költségeiről - főleg nem az átlagfelhasználó számára.

    Ha visszanézed, nem az XP-t kritizáltam (lehetne, de ez a fórum nem erről szól), hanem azt mondtam, hogy a Vista változásai igazából egy komolyabb SP szintjén állnak, nem egy új oprendszerén. Nem vonom kétségbe az MS technológiai szinvonalát. De ez nem változat azon, hogy a Vista újdonságai az én véleményem szerint elmaradnak mind a várt, mind az MS által korábban célként megjelölt és beharangozott fejlesztésektől. Ettől még a Vista önmagában lehet jó, úgy egy-másfél év múlva, ha már az összes, általam használt fontos program követelni fogja, hogy rakjam alá, bizonyára le is fogom cserélni, de elmarad pl. a Win98 - XP közti ugrástól.

    Védd a fákat - egyél hódot!

  • Har_melin

    addikt

    válasz moonman #32 üzenetére

    A többszálas támogatáshoz köszönöm a linkeket, közben én is megnéztem az emlékeimben - rosszul - élő Prohardver cikket, tévedtem.

    A többinél sajnos nem tudok a prófétai hevülettel mit kezdeni. A 64 bitnél megnézem azt a nem 64 bites Intel vagy AMD procit tartalmazó rendszert, amire bárki komolyan Vistát akarna telepíteni. Kapni pedig már legalább egy éve nem lehet másmilyen procit. Nem világos, hogy miért kellene hozzá 2 GB RAM. (elnézést egyszerre válaszolok Lortechnek is, hasonlót írtatok.) Ha megnézitek a szoftvereket, a Vistához szinte mindegyik gyártó új verziót dob piacra. Ez lett volna a lehetőség a bevezetésre, éppen azért, mert hardveresen már minden adott, a szoftver fejlesztőknek pedig lett volna 2003 óta idejük a sajátjuk kifejlesztésével. Kérdem, hogy mennyivel lesz egyszerűbb a váltás a Vista után, mivel ugye ez utolsó 32 bites OS? A 32 bites változatok elfutottak volna a bevált XP-n, a Vista lehetett volna 64 bites. Most el fognak futni a Vistán, eltelik még néhány év, nem vesztünk semmit - csak akkor minek van?

    Ennek tökéletes ellenpéldája éppen a Lortech által felhozott DX10, ami alig van, viszont elvárja, hogy legyen - vagy éppen azokról a szolgáltatásairól maradsz le, amit újdonságnak hirdetnek. A DX10 fejlesztési költségei csak így térülnek meg? Lehet, de ha maga John Carmack sem érzi égető szükségét a DX10-nek, akkor miért kellene nekem hanyattesnem attól, hogy van? Pláne, ha csak akkor van, ha előtte még néhány tízezret belerakok a gépbe? Ne hivatkozzon senki arra, hogy bezzeg Ámerikában ez csak bakfitty, mert a Vista nem Amerikának készül.

    Csak azért, hogy tisztázzuk: nem szeretem a Vistát. Nem szeretem az XP-t, meg a kanalamat és a fogkefémet sem. Használom őket. Nem ideológiai kérdés a számomra, hogy bebizonyítsam, hogy ''fú, de sz@r'', mert örülnék, ha ''fú de jó'' lenne, lévén, hogy számítógépen dolgozom. Sajnálom és bosszant, hogy az iparág vezetőjétől ennyire felemás rendszer jelent meg. ''túl nagyot akartak durrantani, de a technológia még nem állt készen hozzá.'' - pont ezt mondtam, nem?

    ''Szerinted nem éri meg? Hát akkor ne válts.'' Én is így gondolom, azt próbáltam leírni, hogy miért gondolom így. Ez talán nem személyes sértés, állítólag erre való egy fórum. Ha csak Vista-istenítő megjegyzésekre, akkor bocsánat, ismét tévedtem.

    Védd a fákat - egyél hódot!

Új hozzászólás Aktív témák