Új hozzászólás Aktív témák

  • Centre

    aktív tag

    Sziasztok, a cikkben nem láttam utalást rá ezért megemlíteném:

    Ennek az előzményei még 2010-re nyúlnak vissza, mert az akkori kormány által hozott más okokból nemzetközi szinten is sokat vitatott új Médiatörvény nyitotta meg a kaput az ilyesféle rendelkezéseknek.

    Ugyanebben az időszakban a másik akkoriban még baloldalinak tartott portál, az Index szüntette meg a kommentelési lehetőséget, s ehhez köthető az, hogy csak a cikkek facebook oldalán lehet kommentelni.

    2011-ben a Médiatanács Fideszes tagja ( miről beszélünk, csak Fideszes tagja volt-van és lesz)

    "A[2011] július 1-jétől alkalmazható jogszabályok változást hoznak a sajtójog korábbi állapotához képest, a szabályozás azonban csak a szerkesztett tartalmakra vonatkozik - mondta Koltay. A komment még akkor sem tekinthető szerkesztett tartalomnak, ha moderálják azt, hiszen nem a szerkesztő döntésén múlik, hogy mi kerül ki az internetes oldalra - utalt a médiatanács tagja a Népszava egyik cikkéhez fűzött kommentek ügyére, amellyel kapcsolatban a média- és hírközlési biztos vizsgálódik."

    Ezt a feltételezést írta felül az AB döntése, amikor kimondta, hogy márpedig nem moderációtól függ a jogsértés ténye.

    Ehhez képest itt egy roppant ominózus vélemény ugyancsak még 2011-ből:

    "A Velvet döntésének hátterében az áll - írja Gerényi -, hogy a bíróság kezdett el kiszámíthatatlanul működni az elmúlt egy-két hónapban, és zsinórban több, viszonylag egyértelműnek tűnő kommentügyben hozott a szolgáltatót - szerinte - feleslegesen elmarasztaló ítélete"

    2012-ben volt egy botrányos eset, amikor két kommentelőt perbe fogtak, majd a hatóság követelte a Népszavától pár becsmérlő [kb ,"Papcsák egy aljas szarházi"] komment szerzőinek kiadását, amit az húzott halasztott majd végül [úgy néz ki]engedett. A törvény után nemsokkal a népszava online kiadása megszűnt és "Amerikai Népszava" néven, New Yorki bejegyzéssel élt tovább.

Új hozzászólás Aktív témák