Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wednesday

    őstag

    válasz KAMELOT #13 üzenetére

    Az az érdekes, hogy piramisok belsejében kb nem ábrázoltak semmit.

    Illetve az egypiomiak máshol ábrázoltak templom építést, obelix vontatást, egyéb építékezéseket, öntözést, háborúkat stb. Piramis építést viszont nem. Arról se feljegyzés, se ábrá. Mintha tőlük is "idegen" lett volna.

    A másik, hogy a legrégebbi piramisok (a 3 nagy) a legnagyobbak és a legtökéletesebbek. Sok piramis van, ami már nem ennyire precíz. Ahogy telt az idő egyre silányabbak lettek, aztán meg is szűnt a piramis építés teljesen. Már nem volt egy központi kérdés.

    Szerintem az is egy érdekes feltevés, hogy nem az egyiptomiak építették, hanem egy korábbi emberi kultúra. Aminek a helyét aztán az egyiptomiak vették át (minden misztikumot mellőzve). Ha még tekerjük vissza az idő kerekét több ezer évvel, egyre kedvezőbb, élehetőbb feltételeket kapunk azon a területen. De ez se több feltetésnél persze. :)

    Olyasmire gondolok, mint ami az antik görököknél volt. A "barbár" dór törzsek (akik az antik görögök végül is) benyomultak a görög félszigetre. A mínoszi és mükénei civilizáció nélkül (ami elpusztult), nem lettek volna későb azok, akik lettek.

  • MK VII

    veterán

    válasz KAMELOT #90 üzenetére

    "Mennyi ideig építhettek 1 piramist és mennyi ember vett benne részt?
    Mert erről idáig nem hallottam sehol!"

    Egy-két éve láttam egy számomra elég hiteles reprodukciót az egyik csatornán. Egy darab óriási piramishoz való követ kezdtek megmunkálni pont olyanra mint az eredeti. Arra már nem emlékszem, hogy azt az egy követ mennyi időbe telt kifaragniuk, de arra emlékszek, hogy kiszámolták a kövek darabszámából és az egy kőhöz szükséges időből, hogy több mint 20 év kellett egy piramis elkészítéséhez. Ráadásul akkoriban nem voltak acélszerszámok meg gyémánt keménységű éllel megáldott vágóeszközök.
    Vágni is úgy vágtak, hogy bejelölték a kövön a vágás helyét majd homokot szórtak oda, megvizezték és egy rézlapot húzgáltak rajta.. Így gyakorlatilag csiszolással vágták át a kőtömböket. Nagyon aprólékos és lassú művelet volt..
    Több százezer ember kellett egy piramis felépítéséhez. Ehhez az egyiptomiak zsidókat hurcoltak el a lakhelyeikről.. Komplett zsidó településeket költöztettek oda az épülő piramisaik mellé.. A zsidók egyiptomi rabszolgák voltak. Onnan próbáltak kiemelkedni és a mai napig ezzel a keresztel élnek. Nem véletlenül másítják meg a mai napig, más kultúrák történelmét, mert szégyellik a saját történelmüket.
    Az meg, hogy felröppentek olyan infók, hogy nem is rabszolgák építették a piramisokat az is a zsidók műve..
    Annyi polgár önszántából nem épített volna hosszú éveken keresztül semmit sem.. Sőt annyi egyiptomit sem tudtak volna összeszedni... Rengetek halálos áldozata volt a piramisok építésének amit az egyszeri polgárokból nem tudtak pótolni, viszont a zsidók kapóra jöttek nekik.. A zsidó gyakorlatilag rabszolga nép...

  • nemlehet

    őstag

    válasz KAMELOT #90 üzenetére

    Az, hogy te tájékozatlan vagy nem jelenti azt, hogy valami lehetetlen. Mondom, nézd meg a panteont. Azt is ókori módszerekkel építették. Vagy mondjuk a görög templomokat. Hatalmas épületek gyakran igen messziről odahordott alapanyagokkal olyan helyeken amiket nem is olyan egyszerű megközelíteni (pl sziklás hegytető).

    Többször hallottam már, hogy pl az ókori szobrok biztos nem is ókoriak, mert hogyan lehet a márványt úgy megmunkálni vésővel és kalapáccsal. Hát simán, mégha ez laikusként érthetetlen is.

    Lebecsülöd az idő és a nagy számok hatalmát. 1 ember is elég megdöbbentő dolgokra képes, ha elég ideje van. Azt hiszem tavaly cikkeztek egy csávóról aki egyedül, kézi erővel vágott alagutat egy hegybe, hogy a falusiaknak ne kelljen hatalmasat kerülni, hanem gyorsan átérjenek a szomszéd településre. Valami 30 évig csinálta, de kész lett. Nah ezt szorozd fel akkor 10.000-el. Vagy 100.000-el.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • horush

    addikt

    válasz KAMELOT #94 üzenetére

    Azért mert te nem tudod elképzelni, attól még nem lehetetlen, hogy emberek építették..

    Annyi rabszolgát olyan melegben etetni és itatni kellett. Ahogy előbb is leírtam, sokan elpusztultak akkor ott. 20 év az kegyetlen sok idő és akkor csak 1 piramisról beszélünk. Mi van a többivel? :)

    Mi lenne? Általában nem egyszerre építgették a piramisokat, több száz / ezer év eltérés van közöttük. Miért sok a 20 év? Egy fáraó fű műve volt a piramis, már akkor elkezdték építeni, amikor trónra kerültek, s ha elég ideig uralkodtak, volt idejük befejezni. :U

    [ Szerkesztve ]

  • #82729984

    törölt tag

    válasz KAMELOT #99 üzenetére

    Építenek. Úgy hívják Burdzs Kalifa, több mint 5x olyan magas mint a piramisok, mert most ez a divat.

    100-200 év múlva amikor majd elfogy az olaj és visszatérnek a sivatagi tevetenyésztő létformához, majd jönnek páran, akik közlik hogy képtelenség hogy ilyen épületet építhettek volna ezek a tevepásztorok, tuti hogy az ufók építették :)

  • fairi

    addikt

    válasz KAMELOT #103 üzenetére

    "De most mindenhol fejlett.....és megyünk előre."

    megalitos építészet sok helyen előfordult, és volt egy időszak amikor nagy divatja volt. Később a nagy kőtömbőkkel való építészet eltűnt, elfelejtődött a módszer. Egyiptomiak is abbahagyták, és i. sz-re már ők se tudták, hogyan kell.

    Ha történne valami, 3 vh.+ vallási fanatizmus előretörő és elveszne a tudás, internet összeomlana, akkor 1000 év múlva senki nem értene hogyan lehet ilyen magasat építeni. Egyiptomik is elvesztették a piramisépítészeti ismereteiket, elvileg velünk is megtörténhet. Disztópiák kedvenc témája.

  • horush

    addikt

    válasz KAMELOT #99 üzenetére

    Mert már más a divat. 5000 évvel ezelőtt Egyiptomban a piramisok voltak a hatalom legerősebb jelképei, a fáraók gyakorlatilag korlátlan mennyiségű erőforrással és jó esetben sok évtizednyi idővel rendelkeztek, tehát nekiálltak piramist építeni. Lehet, hogy nagyon drága volt, lehet, hogy 50000 ember meghalt az építkezésen, 5000000 másik meg éhezett az országban, de ez nem volt probléma, sőt. Pont azért lehetett a piramisépítés mindennek a csúcsa, mert annyira elképzelhetetlenül nehéz és drága volt.

  • wednesday

    őstag

    válasz KAMELOT #90 üzenetére

    "Honnét kerültek oda a kövek és honnét szedtek annyi követ, ami összes ugyan olyan méretű????"

    A bányák úgy tudom megvannak. Megvan, hogy honnan termelték ki a köveket.

    Igen az építési körülmények máig nem tisztázottak, EZÉRT lengi körbe a piramisokat a misztikum, ugyan úgy, amit nem ismerünk. Amint megvan a válasz a misztikum is szertefoszlik.

    Egy Panteon építését, vagy A Colosseum építését meg mindenki "le@szarja", hiszen ott tisztább a kép. Akkora már ismerték a csigát (i.e 700), ez Egyiptomba nem állt rendelkezésre. Persz ettől még nagy épületeket tudtak építeni (templomok, paloták).

    Tudom, hogy az okozza a problémát, hogy a piramisok nagyon régen épületek és sok zűrzavaros, válságos időszak is lejátszódott közben, mikor a központi irányítás is szétesett hosszú időre.

    Én is ezt a 20 éves időszakos becslést hallottam, bár ez az építési technika ismeretlensége maitt, nem tudom mire van alapozva. A rabszolgás építést elvetették, sőt olyan számítás is van ,hogy a szabad emberek (mivel a földeken és a megélhetésükért dolgoztak) csak az év bizonyos szakaszában (évente pár hónapig) építkeztek. Mesteremberekre mindenképp szükség van, akik irányítják a "segédmunkás" sokaságot.

  • nemlehet

    őstag

    válasz KAMELOT #94 üzenetére

    A 100%-os bizonyosság kérdése inkább filozófiai mint valós probléma. DE.

    Eleve egy tudományos elmélet nem ugyan az mint amit a köznyelv ért az elmélet szó alatt. A tudományos elmélet egy olyan feltevés (hipotézis) amit valamilyen módon sikerült már bizonyítékkal alátámasztani. Ez lehet kísérleti vagy matematikai igazolás, esetleg tárgyi bizonyítékok megléte. Amire a köznyelv az elmélet szót használja az valójában inkább csak hipotézis. Amikor pedig egy elméletet minden lehetséges módon sikerül igazolni (tehát kísérletileg !REPRODUKÁLHATÓAN!, megfigyeléssel és matematikailag is) továbbá sikerül axiomákra visszavezetni akkor válik tudományos ténnyé.

    Ergo amikor egy komolyan vehető tudós kijelent valamit azt mindig bizonyítékokra alapozva teszi, addig semmit sem tekintenek igaznak amíg ez megfelelően alá nincs támasztva. Ez nem bulvársajtó.

    Lehet vágni, vésni csak kegyetlen sok munka, idő. Dolgoztassál te addig valakit emg etessél az előbb utóbb beléhal.

    A rabszolgát akkor is etetni kell ha nem piramist épít. Ez nem lapát, hogy berakod a sufniba amikor nem kell. Amúgy meg belehal.. És? Az adott terület vezető hatalmának teljhatalmú vezetőjéről beszélünk. Majd lesz másik. Másik 10.000. Kit érdekel ha pár tucat belehal a melóba.

    Tájékozott vagyok, de akkor is be kell látni ezt két kezű ember nem építhette ilyen pontossággal.

    Mert? Ezt mire alapozod? Nagyapám kovácsol és szemre képes mm-es pontossággal gyártani. Nem túlzok. Az egyetem forgácsoló műhelyében "érzésre" mm alatti pontosággal forgácsolnak az öregek.

    Tök fapados módszerekkel lehet nagyon pontosan szerkeszteni, mérni, jelölni. Plusz azért az eltelt párezer évben szerintem azok az illesztések még jobban összenyomódtak, összecsiszolódtak. Valószínűleg "frissen" koránt sem volt az annyira pontos.

    Akkor kérdem tőled....Hol van a legközelebbi lelőhely ahonnét idehozhatták ezeket a köveket? :)

    Nem vagyok régész, tehát nem tudom pontosan, de már középsulis törikönyvemben is benne volt, hogy hol bányászták a kő nagy részét hozzá. Szerintem ez nem akkora titok, ha szeretnéd szivesen kigooglezom neked.

    Mennyünk tovább....megépítik a piramis és a belső járatokat, hogyan vésték ki? vagy már eleve úgy építették?

    Miért a mai épületek belső tereit hogy vésik ki? Nyilván eleve úgy építették. Azért ha megnézel egy metszetet nem olyan elképesztően bonyolult a belső szerkezet. A valóság nem az Indiana Jones..

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz KAMELOT #127 üzenetére

    Kicsit torzítod a dolgokat! Csak 1 a gond...nincs semmiféle leírás az építésről.
    21. sz.-ban és utána az utókornak megmarad adathordozókon, ki, hogy mit épített.

    Honnan tudod, hogy 4500-4000 évvel ezelőtt nem voltak feljegyzések. Manapság papíron még 100 évig is nehézkes valamit eltárolni. De mondjuk azt, hogy ez csak kifogás, mert kőre is faraghatnák a dolgokat.
    Ti nem hoztatok egyetlen forrást sem arra, hogy a piramis építésekről nincs semmi régészeti lelet. Utána néztem és ez egész egyszerűen nem igaz. Kb az első találatok között említették, hogy 2010-ben találtak papyrusokat amik említik, hogy a Khufu uralkodása alatt ki volt a piramis építések vezetője.
    Rövid összefoglaló cikk, de ha keresel tovább megtalálható a publikált tanulmány is (sajnos nem mentettem le).

    Szóval igenis van írásos nyoma az építkezéseknek, némi logisztikai információkkal megspékelve.

    "Felteszek itt egy jó nehéz kérdést:"
    Tudom, hogy nem tőlem kérdezted de ennek mi köze a fenti vitához? Ha ezt nem tudja akkor nyugodtan semmibe lehet venni amit mond?

    Amúgy erről csak feltevéseink vannak, jelenleg az a leginkább elfogadott álláspont, hogy az univerzum végtelen. Nincs olyan, hogy vége van, mindent tartalmaz. Rajta kívül nem létezik semmi. De nem úgy semmi mint ahogy az űrt semminek tartja a legtöbb ember, hanem se tér, se idő, se energia semmilyen formában.

    Ez egy nehezen megragadható koncepció, hiszen az emberi érzékelésben ilyenre vagy csak ehhez hasonlóra nincs példa.

    Mondják, hogy öregszik az univerzum és hogy el fog pusztulni. Nos ezt se úgy kell érteni, hogy vége lesz mint a botnak, hanem JELENLEGI formájában fog megszűnni. Energia továbbra sem fog elveszni, csak átalakul.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz KAMELOT #127 üzenetére

    "21. sz.-ban és utána az utókornak megmarad adathordozókon, ki, hogy mit épített."
    Ez jó vicc volt. Jelenleg is vannak adathordozók amiknek a tartalma kis túlzással elveszett, mert már nincs eszköz ami beolvasná őket. Ráadásul ha feltételezünk egy globális apokalipszist, akkor jó eséllyel az áramszolgáltatás megszűnik, onnantól meg sok szerencsét egy pendrive vagy CD beolvasásához. Ezen kívül max papíron tárolunk bármit is, az meg könnyen elázik, elég, idő is elég hamar tönkreteszi (főleg nem ideális tárolási környezetben, ami ugye az áramszolgáltatás hiánya miatt elég valószínű).

Új hozzászólás Aktív témák