Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Klaus Duran

    senior tag

    válasz vhw #5 üzenetére

    Volt rá szolga. :(

    A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

  • nemlehet

    őstag

    válasz vhw #29 üzenetére

    Egy csomó tervezési és építési alapelv valójában igen egyszerű. Meglepően sokat tudtak a matematikából már több ezer évvel ezelőtt is, többnyire egy adott törvény "felfedezésének" azt szokták tekinteni, ha sikerül matematikailag bizonyítani, vagy valamilyen axiomából levezetni, ez pedig egy téves képzetet ültet el sokakban, hogy jajj akkor ezt meg azt csak a középkorban fedezték fel. Nem, ez nem így van.

    Ez olyan mint a gravitáció. A hatását érzékeljük, tapasztalatunk van arról, hogy mit okoz, de a hogyan még nem ilyen tiszta.

    Szóval pl a csillagok alapján tájolás sem akkora csoda ám. Van tengeri vitorlázós ismerősöm, mesélte, hogy gyakran csinálnak olyan meneteket ahol nem használnak gps-t, hanem kizárólag a csillagok alapján navigálnak. Volt olyan kapitánya aki több ezer km-ről indulva kvázi 10 méteres pontossággal eltalált egy öblöt a másik kontinensen (tehát nem az volt, hogy elérték a partot és akkor párhuzamos még hajókáztak órákig).

    Szóval pl egy derékszög vagy függőleges kimérése sem igényel lézert meg mindenféle bonyolult dolgot. Igen, macerásabb, igen lassabb, de megoldható ha akarja az ember. Főleg ha van rá idő, mert nem kell átadni a vizes vb-re.

    Plusz a kényelmi faktor is sokat számít. Ma már nem is gondolkodnak el azon, hogy hogy lehetne hatékonyan megoldani valamit kézi erővel, mert van rá gép. Nem gondolkodsz el azon, hogy ide milyen anyagot tudnál használni, mert elérhető bármilyen építőanyag és megvan a bevett gyakorlat.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • kenwood

    veterán

    válasz vhw #49 üzenetére

    egy ilyen 10 tonnas konek kb. hany meter hosszuak lehetnek az elei ?
    Nem lehet,hogy egyszeruen rakuldtek tobbszaz embert,es megoldottak minimalis technikaval,pusztan erobol ?
    ha csak 200 ember dolgozik rajta,mar akkoris 50 kilo jut mindenkire. Es akkor meg nem beszeltunk arrol, hogy egy egyszeru bekaval a 400 kilot mutatoujjal elhuzom,de meg az 1-2 tonna is egyszemelyes tortenet.
    Nyilvan masok ott a (z ut)viszonyok,de ember,ido es penz az volt boven.

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • dabadab

    titán

    válasz vhw #49 üzenetére

    "A több 10 tonnás daraboknál kicsit nehezen elképzelhető a lépegetés - ha az eldől, akkor mi állítja fel (vannak ilyen pusztában talált elhagyott magányos tömbök?)"

    A lépegetés az nem a piramosok tömbjeire vonatkozott, de a Húsvét-szigeteken vannak olyan szobrok, amik úgy néznek ki, mint amik útközben eldőltek és otthagyták őket.

    DRM is theft

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz vhw #49 üzenetére

    Nem kell jó vízszigetelés (nincs nagy vízoszlop magasság, nyitogatták a zsilipeket) az agyag vagy akármi is jó. A szükséges mennyiségű vizet pedig hordták a rabszolgák, motiválatlan munkaerőre szakmunkát nem szabad bízni csak kulimunkát.

    [ Szerkesztve ]

  • horush

    addikt

    válasz vhw #87 üzenetére

    Ó segített a vallás abban is, hogy halomra öljék egymást az emberek, csak nem válogatás nélkül :)

  • #82729984

    törölt tag

    válasz vhw #87 üzenetére

    "Amúgy érdekes, hogy egy alapvetően spirituális dologtól, mint a vallás olyan anyagi eredményeket várunk, mint egy olyan materialista dologtól, mint a tudomány."

    A vallás (vagy legalábbis jórészük) sosem volt spirituális dolog, mindig is kőkemény materialista dologról szólt (pénz, hatalom, erő) mindez bebugyolálva egy kis ájtatoskodásba.

    "A tudomány mennyit segített egy gyászban vagy, abban hogy annak idején elődeink ne dugják és öljék egymást halomra válogatás nélkül"

    Hát igen, emlékszem a tudomány szervezte a keresztes hadjárokat, a pogányok írtását amerikában, az inkvizícióról nem is beszélve meg a dzsihádokat is, meg a tudomány müve az is ha indiában megölnek mert hozzáértél egy szent tehenhez, vagy halálra köveznek mert nő létedre szoknyában mászkáltál az utcán a közel keleten stb.

    De eltértünk a tárgytól.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz vhw #96 üzenetére

    Nem, ezek szerint halványlila fingod sincs mi a tudomány.

    A példáid mind ékes bizonyítékai az emberi primitívségnek, a tudományhoz vajmi kevés köze van.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz vhw #101 üzenetére

    "Egyesek számára kezd a tudomány is ugyanolyan helyet betölteni mint másoknál a vallás. Tévedhetetlen, megkérdőjelezhetetlen, kinyilatkoztatott igazságai pedig vitán felül állnak. Kétségnek, saját gondolatnak helye nincs."

    Mondom hogy halványlila fingod sincs mi az a tudomány :)

    "Ahogy teszem azt a jézusi tanításoknak sok köze van a keresztesháborúkhoz, az inkvizícióhoz és az indiánok írtásához."

    Érdekes álláspont figyelembe véve hogy a biblia háromnegyede arról szól, hogy Isten épp kiírtja a bűnös, neki nem tetsző életet élő embereket. A többi vallás szent könyvei javarészt dettó ilyenekről szólnak.

  • fairi

    addikt

    válasz vhw #96 üzenetére

    ""tudományos alapokra" helyezett fajelmélet"
    ki magasabb rendű ki nem, az mindenféle alapokra próbáltak magyarázni.

    "DDT használata emberekre fújva"
    DDT hatásos volt a kiütéses tífuszt okozó ruhatetű ellen. Tífusz halálos betegség,és a DDT mellékhatása nem volt annyira ismert.

    " fejfúrásos elmebajgyógyítás"
    modern gyógyszerek előtt mindig csak próbálkoztak, hátha ez a kínzás kigyógyítja a pácienst. Ám fel lehet hozni a vallásos gyógyítást a híres ördögűzést. Míg agybafúrás eltűnt, ördögűzésbe még mindig halnak bele.

    "direkt modern technológia okozta súlyos baleseteket ne említsük"ezzel vádold a mérnököket, hogy nem tudnak tökéletes dolgokat tervezni, és minden hibalehetőséget számba venni. Összeomló műtárgyak mindig voltak,és lényegtelen minek épült isten házának vagy gátnak.

    "És a technológia adta tömegpusztító fegyvereket se hagyjuk ki..."
    modern tudománnyal előállított fegyver hatásosabb mint a papi áldással "megerősített" kard. Ez annyit mond tudomány mükődik, papi áldás nem igazán.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz vhw #106 üzenetére

    Igen, emlékszem az újszövetségre, az is borzasztó nagy siker volt, utána már nem volt több isten nevében elkövetett népírtás, a keresztes hadjáratok, inkvizicó és boszorkány üldözés, ez mind megszünt.

    Ama furcsaság hogy az újszövetség kr. u 1. században készült, míg a fent említett tevékenységet kr. u 10-15. században történtek, az csak a tudomány megtévesztő hadmüvelete, a valóságban először volt középkori keresztes hadjárat meg inkvízió és boszorkány üldözés, majd csak utána született meg Jézus, aki megváltoztatta a vallást az újszövetségével.

    Akarod még folytatni a hülyeséget?

  • #82729984

    törölt tag

    válasz vhw #113 üzenetére

    Arról vitatkozunk hogy ki építette a piramisokat.

    Ahol ugye kétféle feltevés van ebben a topicban,
    a, hogy emberek építettek amire van egy csomó bizonyíték és elmélet, de természetesen mivel senkinek nincs időgépe igy nem lesz róla full HD minőségü felvétel és igy a bizonyítás sem 100%-os.

    b, mivel nincs róla full HD minőségű felvétel, ezért természetesen csak és kizárólag az ufók építhették amiről természtesen ugyanígy nincs full HD minőségű felvétel, a bizonyítékok hiányáról már nem is beszélve

    és hát egyesek szerint ha valamit nem tudunk 100%-osan bebizonyítani, akkor értelemszerüen azt kell elfogadni amit viszont 0%-ban tudunk bizonyítani, mert ez ilyen unortodox valószinüségszámítás :D

  • nemlehet

    őstag

    válasz vhw #135 üzenetére

    Hát, ha történik egy kataklizma és mondjuk eltelik 4-5 ezer év akkor pont annyira tudják majd visszanyerni az USB-ről meg BD-ről, hogy hogyan épült a Burj Khalifa mint ahogy mi jeleneleg azt, hogy hogyan épültek a piramisok.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz vhw #135 üzenetére

    Bármiféle áramszolgáltatás borzasztó mennyiségű karbantartást igényel. Vagy üzemanyag ellátás miatt, vagy felügyelet miatt. Továbbá a vezeték és trafóhálózat karbantartása se egyszerű. Ha az embereknek az okoz gondot, hogy legyen élelmük, akkor nem ezzel fognak foglalkozni, plusz nem is lesz aki ezt megszervezze. Szóval igen, egy globális katasztrófa esetén elég valószínű, hogy az áramszolgáltatás hamar leáll. Nyilván generátorokkal lokális áramot lehet létrehozni. Innentől az a kérdés, hogy fel tud-e állni az emberiség rövid időn belül (pár tíz év) a katasztrófából vagy sem. Ha nem, akkor idővel a lokális generátorok is tönkremennek, újakat nem fognak tudni gyártani abban a minőségben / árban / teljesítményben. Onnantól kezdve az elektromos áram maximum féltve őrzött luxuscikk lesz, idővel meg eltűnik. Nyilván 1-2 generációnak meg kell halnia mire minden tudás elveszik, de nem is arról beszéltünk, hogy 2 év múlva emlékszik-e valaki arra, hogy hogyan kell felhőkarcolókat építeni.

    De mégegyszer: már jelenleg is vannak olyan adathordozók a számítógépek hőskorából amit nem tudnak már beolvasni. Lehet mondani, hogy az internet korában ez nem probléma, de az internet lesz a legelső ami megszűnik egy ilyen katasztrófa esetén (kivéve talán ha ki tudnak építeni teljesen önműködő műholdhálózatot. Persze kérdés annak is mennyi az élettartama, mert ha az lejár akkor a pótlás lehetetlen lesz esélyesen).

    [ Szerkesztve ]

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz vhw #138 üzenetére

    "akkoris vizsgálható az anyaga, a felépítése; acélszerkezet, öntött betön, üveg, precíz tervezés - ennek felépítésén mit nem érthet egy hasonló vagy fejletebb kúltúra szakembere?"
    Feltéve, hogy az a kultúra is hasonló alapanyagokból hasonló stílusban fog építkezni. Mondok egy elvadult példát: valamiért az a kultúra nem jön rá a fém ilyen szintű megmunkálására, helyette szerves anyagokat fog felhasználni építkezéshez, azt fejleszti, tökéletesíti, stb. Nyilván teljesen más megmunkálási, formálási, összekötési, stb. technológiákat fog használni. És ezzel az ismerettudással fogja nézni a mi fémépületeinket, miközben feltételezi (helyesen), hogy azokat a magas szintű szerves anyag megmunkálási technológiákat nem ismerhettük, és ha még az se ment, akkor teljes rejtély, hogy a fémmel hogy tudtunk így bánni.

  • nemlehet

    őstag

    válasz vhw #138 üzenetére

    Bár már pedzegettem korábban, de a hajszálpontos illesztés dolog (sem) akkora rejtély. A sivatagi környezet meglehetősen destruktív (pl abrazív szemcséket hordó szél, nagy hőmérsékletingások). Igen valószínűtlen, hogy ilyen szorosan lettek összerakva a piramisok ahogy ma tűnik, sokkal inkább összecsiszolódott azalatt a pár évezred alatt.

    Ha egy téglarakást kiraksz a kertbe mondjuk 10-20 évre akkor ott is jelentősen csökkennek a rések az egymásra rakott téglák között és a legtöbb illesztés sokkal pontosabb lesz. De van az ácsok által használt "Még meg kell nyomja a hó." kifejezés amit cserepezéskor használnak. Egy frissen rakott cserép akármilyen pontosan is dolgozik a mester sose lesz olyan mint ami már 1-2 éve fent van. Szemre is van egy csomó illesztési pontatlanság, de az idő és a környezet majd "összenyomja" ezeket (most nem 1 méteres hézagokra gondolok nyílván)

    "A kényelmetlen kérdéseket elintézzük annyival, hogy hát sokan voltak, sokáig építették - az emberélet, a pénz meg nem számított. De a technika részleteken sokan nagyvonalúan átsiklanak."

    Te meg mindennemű bizonyítékot ignorálsz azzal, hogy Te nem tudod elképzelni illetve nem tudjuk teljesen biztosan.

    Egyszerűen alábecsülöd a nagy számú dolgozót és az időt. Ez mondjuk nem csoda nagyon nehéz ezt elképzelni, ha nem láttad a saját szemeddel. Mondom nézz meg egy videót arról ahogy az amishok felhúznak 1 délután alatt egy teljes fészert daru nélkül. Ok, az fa meg azért vannak fémszerszámaik, de kiindulásnak nem rossz.

    Amúgy ha kőöntéssel csinálták valóban akkor még annyira sem nagy mágia mint eddig tűnt. Megcsinálod az első sort. Felrakod az öntőformákat a tetejére és szépen a 10.000 rabszolgád telehordja vödörre. Így step by step megépül az egész és mindenkinek csak 1 vödörnyi súlyt kell elvinni.

    Továbbá nem értem, hogy ez 2 percenként kell helyére kerüljön egy kocka hogy jött ki?
    Én olyan adatot találtam ami szerint 2,3 millió elemből áll a legnagyobb piramis.
    20 év 10 óra az 73.000 óra munka. Tehát ha arányosan elosztjuk (nyílván ez csak közelít, nem egyeneletes, hogy mit kell csinálni) akkor 115.000 db kocka/év ami 315 kocka/nap ami 3,15/óra ha 10 órában építkezünk ami azt jelenti, hogy kicsit kevesebb mint 20 perc van egyre. Az mindjárt nem 2. Csak 10x-es a különbség.
    De nyilván nem 1-et raktak egyszerre, nagyon úgy tűnik, hogy 4 oldalról építették a piramist. Tehát párhuzamos munkavégzés miatt ezen ütemtervnél igazából ezt fel lehet szorozni, így kiderül, hogy az A-B-C-D brigádnak valójában sokkal több ideje volt 1-re.

    Ez egy durva számolás, de ha tudsz pontosabbat szívesen megnézném.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz vhw #144 üzenetére

    Jogos elszámoltam, sry :) Ebben az esetben tényleg 2 perc, de az mondjuk tény, hogy nem minden kocka ugyan akkora. Én nem találtam statisztikát arról, hogy mekkora méretű építőelemből mennyi van.

    Ismét mondom, hogy az a logikai hibád, hogy egy reális elmélet nem (teljesen) bizonyított ezért feltételezed, hogy bármi lehet.
    Az ufo elméletnek milyen alapjai vannak? Sose láttunk ufot, nincsen semmiféle tárgyi vagy megfigyelésen alapuló bizonyítékunk arra, hogy léteznek, vagy éppenséggel képesek arra amit itt többen állítanak. Statisztikailag valószínű, hogy vannak más létformák, de hogy azok idejönnek kavicsokkal már kevésbé. Ahogy logikailag sem éppen következetes a dolog.
    Az előttünk élő fejlettebb civilizáció szintén nem egy megalapozott elmélet.

    Nevezz földhöz ragadtnak, de inkább próbálom valami (ha gyenge is) lábakon álló dologból kitalálni, hogy hogy csinálhatták mint hogy Asimovot és Tolkient játszva mindenfélét fantáziáljak róla.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • #82729984

    törölt tag

    válasz vhw #144 üzenetére

    A rideg tény az, hogy az Audi magyar gyárában 1 millió 434 ezer 540 négyhengeres motor készült 2013-ban.

    Ebből kiszámolható hogy 1434540 / (365 nap * 16 óra * 60 perc) = ~ 4 db motort toltak ki a gyárból percenként, azaz 15 másodpercenként egyet.

    Ez meg nyilvánvalóan lehetetlen, mert hát hogy a picsába lehetne összeszerelni egy modern autómotort 15 másodperc alatt, hát ez nyilvánvaló képtelenség, arról nem beszélve hogy akkor 15 másodperc alatt kell kibányászni és odavinni a nyersanyagot a gyárba, miközben a mai kamionok ennyi idő alatt maximum néhány tiz métert tesznek meg.

    Tehát az ufók voltak ezt mindenki láthatja. Vagy mégsem?

    Persze én elhiszem hogy valaki annyira buta, hogy azt gondolja hogyha egy fáraónak van 100 ezer munkása, akkor azok szépen csatárláncba álltak egymás után és a lánc egyik végén 1 ember faragta a követ, a másik végén meg 1 ember rakta a követ és a közbülső 99998 munkás meg ásítozott, és hát igy persze hogy nem végeztek a megadott idő alatt.

    Szerencsére okosabb emberek, mint például a fáraók mérnökei vagy az Audi gyár vezetői, már felismerték a párhuzamosítás hasznosságát, igy ők azon kevesek közé tartoznak akik meg tudják fejteni a rejtvényt hogy hogyan tud az Audi gyár átlagosan 15 másodpercenként előállítani egy motort.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz vhw #144 üzenetére

    "pedig annyira hinni akarok, a tudományban. "

    A tudomány köszöni szépen, megvan a te "hited" nélkül is tökéletesen. Az ő célja az, hogy az emberek tudják miről beszélnek, nem, hogy mindent sutba vágva arról papoljanak, hogy miben hisznek. Nem a hit viszi előre az emberiséget, ez már számtalanszor bebizonyosodott.

    nemlehet, Porthoszx: +1 (kb. az egész topicban).

    [ Szerkesztve ]

  • #82729984

    törölt tag

    válasz vhw #149 üzenetére

    Ügyes gyerek vagy te, számold ki magad.

    De jófej gyerek vagyok én, szívesen elmondom, de tudod az építészmérnökök nem dolgoznak ingyen.
    Szóval ha érdekel a téma, megtervezem neked rabszolgákkal, kövekkel mindenestől, az ára legyen mondjuk 10 millió dollár+áfa (ez csak a tervezési költség, a megépítés költségeit te viseled).

    Na mit szólsz hozzá? :D

  • #82729984

    törölt tag

    válasz vhw #152 üzenetére

    Miért mit vártál, hogy megtervezem neked a Burdzs Kalifát vagy mi?

    Esetleg egy komplett holdprogramot ne tervezzek neked, lehetőleg mm pontosággal? Nem gond, az némileg olcsóbb lesz mint egy piramis, ha mind2 kell akkor adok még némi kedvezményt is :)

    Egyébként meg van a nyakadon az a nagy bogyó, na az arra való hogy gondolkozzál. Ha meg csak üresen lötyög akkor kell egy vastag pénztárca, de úgy tünik neked egyik sincs :D

  • nyisziati

    veterán

    válasz vhw #156 üzenetére

    Én mindig itt akadtam el. Építőiparban elég sokat dolgoztam, véstem/törtem betont és követ is, és hát bizony ez a legkeményebb meló.

    Már az se piskóta, hogy locsolgatott faékekkel kiszedni a tömböket kőzetből, de utána ezt szépen kifaragni + csiszolni, 45-50 fokos hőségben...

    Na erre adjon valaki normaidőt.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz vhw #156 üzenetére

    Szánalmas vagy barátom.

    https://hu.wikipedia.org/wiki/G%C3%ADzai_nagy_piramis
    A Hufu-piramis kivitelezésének időtartama fejezet.

    És most elmenjek és vegyek neked uzsonnát kakaóval vagy eme összetett folyamat már megy? Esetleg megtervezzem a boltba menés részleteit mm pontosan? :D

  • nyisziati

    veterán

    válasz vhw #209 üzenetére

    Nekem semmi.
    Hogy Somatom-nak mi, azt szerintem tőle kérdezd.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz vhw #209 üzenetére

    Borzasztóan hülyén hangzik a többihez képest. Ráadásul egy ezeréve elhalt (majd újratemetett) "meme" az alapja (még ha akkoriban nem is így hívták őket), szóval valahol még ciki is, hogy azóta is benne van a rendszerben. Szerintem :)

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz vhw #213 üzenetére

    Az egész már akkor ciki volt amikor menő volt :) Nyilván az ember egyszer röhög rajta, de igazából egy szerencsétlen részeg és/vagy értelmileg nem túl megáldott emberen röhögsz ahogy minden tőle telhetőt igyekszik megtenni mert szerepel a TV-ben. Ezen sokadszor szerintem nehéz röhögni, nosztalgiával gondolni rá meg hát izé...
    Másrészt már olyanok is írkálnak PH!-ra, akik nem is éltek amikor ez ment. Harmadrészt elmegy egy kis létszámú amatőr / hobbi számtech oldal fórumján (ami akkoriban nagyjából a PH! volt), de azért nem igazán illik bele már a PH!-ba. Szerintem.

  • Weareus

    addikt

    válasz vhw #283 üzenetére

    Hát igen.
    Arról nem is beszélve, hogy a földrengésbiztos építés egyik, az ókori kultúrákban gyakran alkalmazott ismérve, ti. hogy nincs két egyforma blokk, ill. szerkezeti elem, nem hülyeségből lett kitalálva, nem véletlenül nehezítették vele az építkezést, az 100. Mindennek oka van, max. nem mindenki képes értelmezni és akkor azt mondja: véletlen. Véletlenek nem léteznek, csodák igen. :R

    #279 csongi: ehhez a ballonos történethez én most nem tudok többet hozzátenni. :R
    A boszniai piramisokról több ismerősömtől hallottam, magam is láttam róluk fotókat, nem tudom, hogy igaziak-e avagy hogy csak mese habbal az egész. Egyébként a Nap Piramist több ősmagyar-hívő magyarnak tartja, meg második honfoglalásról beszélnek, ilyesmi... Én nem tudok sem mellette sem ellene állást foglalni, mert kevés ismerettel, tudással, személyes tapasztalattal rendelkezem ahhoz, hogy véleményt formáljak. :R
    Egyébként úgy tudom, hogy volt ott egy boszniai v. milyen kutató, aki elkezdett valamiféle feltárást (talán legközelebbre a neve is beugrik), de valami oknál fogva leállították.

    [ Szerkesztve ]

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

  • nyisziati

    veterán

    válasz vhw #283 üzenetére

    Az öntött anyag kb. 72 óra alatt éri el a végszilárdsága ~80%-át.
    Nem annyira ez lett volna a korlát, hanem az, hogy a zsaluzó zsákokat végig ott kellett volna hagynia, ami irdatlan mennyiség. Ráadásul addig a válaszfalak sem készülhetnek. Vagy ha igen, akkor is nagyon megbonyolítja az építők munkáját.

    Mai technológiát használva 3 nap után följebb lehetett volna tenni a zsalutáblákat, egyfajta csúszózsaluzásként, de ez ugye anakronisztikus.
    Ráadásul ilyen fesztávon és magasságban ma is kihívás lenne öntött falat készíteni.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz vhw #283 üzenetére

    "A "szintek" szilárdulása (terhelhetősége) nélkül, hogy lehetne ráönteni a következőt?"

    Lassan kell/lehet feltölteni a masszát. Ez ma nem okoz gondot, gondolom a piramisok építésének idején sem okozott gondot a termelés lassítása. :D
    A mennyiben egy réteg kész, elegendő a következő réteggel érintkező felületbe egyenletlenséget kell bevinni.
    Ekkor a következő réteg, a megszilárdulása után nem csak "ragad" az alatta lévő felülethez, az egyenletlen sík és a ránehezedő súly okán gátolt a felületeken az elcsúszás.

    A földrengés tűrést nem a kövek alakjának és méretének változatossága biztosítja a legjobban.
    Kétségtelen a kötőanyag nélküli illesztés előnye, hogy kismértékben elmozdulhatnak egymás mellet a kövek, Ezzel "nyelik el" a földrengés okozta erőket.
    Ma már tudjuk, az épület alapja és a felépítmény között között kell rugalmas kapcsolatot biztosítani. Magyarul az épület, a tömege okán, "egy helyben" marad. Alatta az alap, a földrengés erővektorainak megfelelően mozog.

    "Még ha sikerülne is, szépen darabokra repedne, ahogy szilárdulás közben zsugorodik."

    Miért zsugorodna megszilárdulás közben a műkő?
    A lávakő nyilván zsugorodik, mert csökken a hőmérséklete. De a lávakő esetében sem tragikus a zsugorodás mértéke.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Eastman

    őstag

    válasz vhw #138 üzenetére

    #130 nemlehet

    "...jelenleg az a leginkább elfogadott álláspont, hogy az univerzum végtelen. Nincs olyan, hogy vége van, mindent tartalmaz. Rajta kívül nem létezik semmi. De nem úgy semmi mint ahogy az űrt semminek tartja a legtöbb ember, hanem se tér, se idő, se energia semmilyen formában."

    Ennyi?

    Miért érzem ezt évtizedek óta homályosan kevésnek? Olyan mintha egy püspökladányi családi ház udvarának almafája alatti hangyaboly apró dolgozója próbálná értelmezni elképzelni a stockholmi 16-os busz iskolaszüneti menetrendjét szerkesztő hivatalnok kerékpárján a csengő színének RAL kódját. Ezzel nem a kollégát cinkelem, hanem a fenti "misztériumot" és az abba vetett tudományosan elfogadott hitet.

    Tehát ahova be tudunk világítani a zseblámpáinkkal az létezik, amit ilyen módon nem látunk, ott semmi sincs. Nekem ez kevéske.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vhw #329 üzenetére

    Igazad van, hibáztam, félreérthető volt, hogy besoroltalak hivatkozásként a másik két fórumtárs mellé, hisz te mást csináltál. Ez esetben elnézést is kérek a sommás besorolásért.
    Veled az lenne a baj ez esetben, hogy az ördög ügyvédje szerep agyon- és túlhajszolásaképpen azokkal keveredtél aktív vitába, alkalmasint veszekedésbe, akik éppen az ellenkezőjét művelték ebben a topikban, mint amiket te rájuk vetítettél:

    "Egyesek számára kezd a tudomány is ugyanolyan helyet betölteni mint másoknál a vallás. Tévedhetetlen, megkérdőjelezhetetlen, kinyilatkoztatott igazságai pedig vitán felül állnak. Kétségnek, saját gondolatnak helye nincs."

    "A kényelmetlen kérdéseket elintézzük annyival, hogy hát sokan voltak, sokáig építették - az emberélet, a pénz meg nem számított. De a technika részleteken sokan nagyvonalúan átsiklanak."

    "Gunyolódás, személyeskedés - mit lehet ezzel vitázni?"

    "De hirtelen túl komplex lett a történet; hebegés komplett holdprogramról, meg Burj Khalifáról?
    Komolytalan..."

    Mindezeket éppen nem azok csinálták, akikre vetítetted. Ők az ellenkezőjét csinálták, mégis őket kezdted notóriusan provokálni a notórius ördögügyvédje-skedéssel.

    Mondom, igazad van, nem kellett volna téged a másik két fórumtárs mellé tegyelek, mert mást csináltál. Mégegyszer elnézést a félreérthető leegyszerűsítésemért.

    Veled más volt a baj, mint a másik kettővel. Szerintem te az ördög ügyvédje szerepét vitted az öncélúságig és azon túl.
    Így rendben? (Mármint nem az van rendben, hogy egyetértenél a helyesbítésem rád vonatkozó megállapításával, mert nyilván nem értesz egyet, de legalább értjük egymást.)

    [ Szerkesztve ]

  • wednesday

    őstag

    válasz vhw #329 üzenetére

    "Nem említem se Atlantiszt, se gyíkokat, se hogy hány ezer évvel lehetne korábbi egy-egy piramis."

    Dettó nálam. Illetve a pár ezer évvel korábbi elméletet felvetettem. Mint felvetés kb ennyi. Pont azért, hogy ennek mi lehet az alapja. Sivatagi terület helyett erdős rész, mindjárt nem hiánycikk a fa. De ez nem több puszta gondolatnál.

    De nem UFÓ-ztam, nem hülyéztem le senkit, nem jelentettem ki cáfolhatatlan tényként semmit. Pont, hogy nem tartom semmirekellőnek a témában kutakodó tudósokat és szakembereket. Egy szóval nem mondtam, hogy marhaság az egész, ami jelenleg van. Nem tudom mivel érdemeltem ki a rémhír terjesztőt, ennek is kb inkvizíciós felütése van. Most mi ebbe az ijesztő és a rémhír?

    Szerintem meg pont jót tesz más oldalról is megközelíteni dolgokat. Ha nem állják meg a helyüket azzal az addigi elfogadott elméletet erősítik, ennek is megvan az előnye. Nem vagyok elkötelezve egyik irányban sem. Ha sírhely volt, akkor az volt. Ha kiderül, hogy Napóleon építette, és erre cáfolhatatlan bizonyítékok vannak, akkor azt fogadom el. Nem fogom telesírni miatta a kispárnámat (szándékos túlzás, mielőtt valaki szalmabábként alkalmazná).

    Azt kértem, ha ez ennyire evidens, hogy minden piramis felépítése, arányai, geometriája, belső szerkezete, tájolása hasonló és nem lóg ki a gízai, akkor erről tuti van adat.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vhw #332 üzenetére

    "A többi fórumtárs abba a hibába esett, hogy olyan dolgokat is leírtak, (...) azonnali elutasító/védekező reakciót vált ki a másik oldalból"
    "Viszont, az ún. másik oldallal az gond, (...) söprik félre..."

    Ott vagy alapvetően eltévedve, hogy oldalak vannak. Legfeljebb csak egy "oldal", azaz egy szekértábor van. A gyíkembereskedők, a Szíriusz-bolygózók, igazlátók, frekvenciagyógyászkodók..., a rémhírterjesztésből üzletet, hitvédelmet gyártók - lásd még például magyar őstörténet, mint típuspélda.
    A másik "oldalon" nincs "oldal". Van sokféle személy, akik jól, rosszul, következetesen vagy következetlenebbül alkalmazzák a tudományos MÓDSZERT. Te pedig éppen ezt tagadod meg tőlük, és besorolod őket oldalba. No és van tudományos (kritikai) nyilvánosság. Akikkel te itt vitatkoztál, veszekedtél, azok közé tartoznak, akik alkalmazták a tudományos MÓDSZERT, valóságra törekvő ismereteket szereztek, mielőtt mondtak volna valamit azok felé, akik nem alkalmazták a tudományos módszert, nem szereztek adekvát ismereteket, mielőtt mondtak rengeteg mindent, hanem képzelegtek, és a képzelgést nevezik nyitottságnak.
    "...megválaszolatlan kérdéseket ugyanúgy nem szeretnek hagyni, mint a mai tudomány; vagy jön a sablon válasz, vagy az ignorálás." Egy fenét. Éppen ellenkezőleg. Azaz, nem keresnek a megválaszolatlan kérdések "megválaszolásaként" képzelgéseket. Kételkedők. Kritikusak, önkritikusak. Szuverének. Éppen ők a szuverének. Nem azért ignorálják a gyíkembereskedőket, mert ignorálós hajlamúak, hanem mert nyitottak a fegyelmezett gondolkodás és módszer, azaz a tudomány iránt nyitottak, és legfőképpen van a hátuk mögött valóságismeret ahhoz, hogy mondjanak valamit az aktív valóságkerülőknek.
    A képzelgés, vallásoskodás, hívéskedés elutasítása nem zártság, hanem az a nyitottság. A valóságra nyitottság. Az úgynevezett tudomány és az úgynevezett hit nem valaminek a két oldala, hanem összehasonlíthatatlan, egy napon nem említhető. Az ördögügyvédeskedéseddel lehet, hogy a képzelgőkkel kerültél egy platformra, de magadnak köszönheted, mert inszinuáltad a valóságra nyitottakat. Ha az ezo-táborba kerültél, nem azért, mert te vagy a kételkedő, hanem mert a kételkedőkkel, a valóságismeretre törekvőkkel öncélúan ördögügyvédeskedtél.
    A "mai tudomány" is nyitva hagyja a nyitott kérdéseket, ettől tudomány. Nincs olyan tudomány, amely lezárni akar nyitott kérdéseket, mert az nem tudomány. A tudomány nem lezárni akar, hanem megismerni, minél jobban megismerni. Ettől tudomány az úgynevezett tudomány. MÓDSZER. Igaztalan vádakkal illeted azokat, akikkel szemben ördögügyvédeskedtél, merthogy ők a notóriusan gyíkembereskedőknek mondtak egy-két dolgot, rávilágítva a notórius gyíkembereskedés inkorrektségére, tudatlanságon alapultságára. Az úgynevezett tudomány hibázik, hibáról hibára halad, optimális esetben egyre kevesebbet hibázva. Az úgynevezett tudományban eleve nincsenek lezárt kérdések, mert mindig csak a tudomány mai állása van. Természetesen a tudósoknak is vannak személyes hibáik, következetlenségeik és az intézményeik is hajlamosak persze betokozódni, de a tudományos nyilvánosság az ilyet előbb-utóbb, de inkább előbb felülírja, különösen az általad emlegetett "mai" tudományban. A "mai" tudomány bizonyos ágaiban, főleg az itt előkerült ágaiban nagyjából tízévente van paradigmaváltás mostanában. Minden korábbi tudománynál nyitottabb a "mai" tudomány, de ez nem azt jelenti, hogy nyitott a gyíkembereskedő képzelgésességre, mert éppen attól tudomány, hogy azt kerüli. Hawking sem "művész". Itt olyanok tesznek kijelentéseket az úgynevezett tudományról is, akik a tudományról szóló ismereteket is képzelgésekkel helyettesítik.
    Az úgynevezett tudomány nem "oldal". Akik itt a "vitában" a tudományos módszert igyekeztek képviselni, nem "oldal". Szuverén személyek és valóságra törekvő módszer. A tudomány latinul discipline, azaz fegyelem. Módszer. A képzelgés kerülése, a jelenségek módszeres megfigyelése, "adatok" keresése. A gyíkembereskedők, vallásoskodók pedig képzelegnek, rémhírterjesztenek, ami szándékoltan független a valóságtól, azaz például attól is független, hogy a gyíkemberek építették-e az egyiptomi piramisokat. Az "ezo-tábor" tábor egyedül. Nincs másik "oldal". Kötözködtél.

  • dabadab

    titán

    válasz vhw #332 üzenetére

    "a jogos kérdéseket ugyanazzal a lendülettel söpri félre, mint gyíkemberes felvetéseket"

    Tudnál erre példát mutatni a topikból?

    DRM is theft

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vhw #343 üzenetére

    Nem szükségszerű. Sőt.
    Nem ugyanúgy. Sőt.
    Nem legfeljebb olyan illetőkről. Sőt.
    Nem az történt, hogy te felhívtad a figyelmet. Sőt.
    Nem az történt, hogy kérdőjel nélküli. Sőt.
    Olyan se történt, hogy nem marasztaltam el a szerzőt. Nem sőt, de "marasztaltam el".

    Nem mondasz igazat. Sőt.

    (#347) wednesday:
    " A kultúra szóról neked rögtön az idegen és a misztikum jut eszedbe? Mert nekem nem. Akkor átsiklottál a 20-as hszm egyik részén."
    Ezt végképp nem kéne. Javaslom elgondolkodni, hogy most éppen mit csinálsz. Ne kelljen nekem megneveznem (mert eszperente nyelven nem lehet).

    [ Szerkesztve ]

  • Weareus

    addikt

    válasz vhw #357 üzenetére

    Pont jól ragadtad meg a lényeget, kérdés, hogy saját szemszögedből miért nem látod meg a nyilvánvalót: nincs igazad.
    A tudomány hivatalos álláspontja: nem tábor.
    Ez van és kész.
    Tényekre, evidenciákra épül, elfogultság és részrehajlás nélkül. Ha nem így van: nem tudomány. Nem vágy, hanem a tőle függetlenül létező igazság megismerése élteti, evidencia-vezérelt, közösségben működik, nemzetközileg elismert szaktekintélyekkel, ugyanakkor méréseit ellenőrzött körülmények között, reprodukálhatóan végzi, következtetéseit hajlandó változtatni, akár igen jelentős mértékben is, ha erre bizonyítottan kénytelen ahhoz, hogy az egyetlen ösvényen maradjon. (Ilyenkor szoktak nagy tudományos forradalmak is berobbanni, lásd: Einstein elméletei a téridőről, tenzorokról, gravitációról).
    Hangsúlyozom azonban, hogy még az Einstein-Newton elméletei közötti vita esetében is a különbség, noha jelentős, a lényeg nem az volt, hogy jött Einstein és Newton hirtelen hülye lett. Einstein eszméi: Newton eszméire épülnek még akkor is, ha egy idő után mást mond. A tudomány téglánként építkezik, de nem fröcsköl szanaszét és hajlandó visszabontani az épületet ha egy ereszték megszorul valahol. A tudomány olyan mint a víz(tócsa): ahogy folyik szét, egyre nagyobb területen érintkezik az ismeretlennel, egyre több a kutatnivaló.
    Tehát nevezhetjük ösvénynek, ahol halad(hat)sz előre, akár csak passzív követőként, ha tudományos igényű műveket olvasol, de te is lehetsz úttörő, csak be kell állni a sorba: ha okos és ügyes vagy, még csak nem is muszáj a végére állnod, mehetsz elől is, ehhez mindössze annyi kell, hogy letegyél valamit az asztalra, amit elfogadnak igaznak és átütő erejű. (Milyen egyszerűnek hangzik, igaz? Nem az! :( )

    A tábor pedig tábor. Nem halad semerre, le van táborozva, sátrat vert valamilyen nézet mellett (ufo, ezo, levitáció, és a sort több tucattal folytathatnám). A tábor jellemzője a vágyvezérelt gondolkodás, ami alapvetően hitre épül: hiszek az ufókban, olvastam a piramisokról, tehát ha odamegyek kutatni, vágyaim által vezérelve bele fogom látni az ufót akár a kövek alakjába, akár a hieroglifákba, vagy az előttem haladó nő valamelyik testrészébe, etc.
    Ha a tábort és az ösvényt összekevernénk, az a világvége lenne.
    Káosz.
    Vagy rend.
    Mindkettő halál, rend esetében csak akkor, ha statikus. (az kb. diktatúra)
    Az élet lényege a változás, ahogy Bruce Lee mondta: legyünk olyanok, mint a víz. Mindig folyjunk tovább.

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vhw #357 üzenetére

    "A többit viszont tartom."

    Tartsd, nekem mindegy.

    Hacsak nincs egyiptom kutatónk itt, akkor mindenki harmad-negyed kézből származó információkat mond vissza.
    Vagy másodkézből. De mit akarsz ezzel igazolini? (Költői kérdés.)
    A gyakorló egyiptológusok is javarészt másod-harmad-negyedkézből származó információkból dolgoznak. Értenek a forráskritikához, aminthogy azok is értenek, többé vagy kevésbé, akiket notóriusan olyasmivel szuttyongatsz és leoldalazol, amire éppen nem szolgáltak rá. "Ha van ezo tábor, akkor van "tudomány mai állása" tábor is" Hja, ha te mondod... (Megjegyzem, folyamatosan fű alatt retirálva átfogalmazgatsz, például a "tudomány mai állása" kategória is homlokegyenest más, mint amit eddig használtál, ezt ugyanis én használtam a te állításaiddal SZEMBEN. Ezt azért jegyzem meg, mert a "tudomány mai állása" közeg eleve nem képes (szekér)tábor lenni, hiszen definitíve, módszeresen arról szól, hogy nem (szekér)tábor. Mint említettem, a működő tudományos nyilvánosság, mint kritikai terep, kritikai rendszer, folyamatosan korrigálja a betokozódási - szekértáborozódási - törekvéseket. Lásd még hasonlatként fékek és ellensúlyok rendszere - a magyar politikában például leépítették a fékek és ellensúlyok rendszerét, de a globális tudományos életben él és virul. És korrigál, manapság szinte naprakészen korrigál - lásd informatikai forradalom.
    Na de. Megjegyezve, hogy nem Óegyiptom a téma, hanem megalitikus építmények globálisan, geopolimerizációs szempontból, engem például, ha nagyon ez lenne a célod, betudhatsz releváns személynek akár egyiptomkutatásilag is. Egyéb végzettségek mellett történészi, szociológusi, könyvtáros-informatikusi felsőfokú végzettségeim és munkagyakorlataim is vannak, résztvettem több ásatáson, geológiai és vegyészeti tanulmányokat is folytattam mérnöki tanulmányok keretében, mint jeleztem az elején. Nem dolgoztam egyiptomi kutatóhelyszíneken, nem tudom beszélni, olvasni az óegyiptomi nyelveket, írásokat, de nagy szakmai biztonsággal töviről hegyire ismerem az egyiptológiát, történetét, szakmai életét, munkamódszereit, határtudományait, lehetőségeit, korlátait, eredményeit, kudarcait, forrásait és koholt "forrásait", forráskritikai lehetőségeit és forráskritikai történetét, primer, szekunder, tercier... irodalmát. Tud akkora realitásérzékem lenni egyiptológiában, mint státusz szerinti egyiptológusoknak. Na és akkor mi van? Hogy jön ez ide? Sehogy. Kapcsolódik ez valamelyest ahhoz, amivel az általad képzelt "oldalt" szuttyongatod? Nem kapcsolódik. Sőt. Elfogadnál tőlem bármit is hitelesnek? Nem fogadnál el. Sőt. Elfogadnál-e Kákosytól bármit hitelesnek? Nem fogadnál el. Sőt. Éppenhogy az érintett tudományokat is hitelteleníted, folyamatosan eleve bárgyúnak, hazugnak, csalónak, zártajtósnak... titulálva. Egyik pillanatban minden határon túl degradálod az egyiptológiát (is), másik pillanatban a távollétére apellálsz?! A te szereplésed szempontjából mit számítana, ha egy élő Kákosy itt teremne? Semmit, mert a szereplésed nem erről szól. Legfeljebb szemtől szembe alkalmad lenne "leoldalazni" például Kákosyt is, erre lenne legfeljebb jó, ha idefeltámadna mint szaktekintély.
    Szóval, kötöd az ebet a karóhoz régóta. Sajnálom.

  • Weareus

    addikt

    válasz vhw #361 üzenetére

    Előfordult már a történelem során, hogy két eltérő tudományos felfogás küzdött egymással?
    Szerinted?
    Erről szól. Az ezo-k nem fognak ütközni, mindenki ellesz a saját kis pocsolyájában.

    Voltak táborok?
    Ha minden áron így akarod látni. A különbség az, hogy itt együtt (vagy külön-külön) küzdöttek, kutattak az igazság kiderítéséért, és amikor eldőlt a helyzet, akkor a másik elismerte a másik igazát, saját tévedését, estleg még örült is neki. Esetleg nem ismerte el és nem örült neki, de a tudományos világ elfogadta valamelyiket, ha elfogadható volt és haladt tovább a maga útján.

    Amikor jött Einstein, akkor nem voltak akik támadták?
    Einsteint ma is támadják, de ennek a problémának - mint szerintem minden egyes problémának a földön a forrása csak a nem értés vagy nem tudás. Se több, se kevesebb.
    Rekapitulatíve: minden baj és probléma forrása a nem tudás.
    Egyébként az einsteini gravitációs elmélet nem teljes, bár azóta sok bonyolultabb tudomány épült rá.

    Egyik napról a másikra közös nevezőre jutottak?
    Mint említettem, a tudomány téglánként építkezik. Ehhez nyilván idő kell. Egy téveszméhez elég csettinteni egyet.

    [ Szerkesztve ]

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz vhw #343 üzenetére

    "..Számos alkalommal vetettem fel a 50-80 t-ás gránit tömbök elkészítésének, szállításának, beépítésének problémáját rézkori eszközökkel. Ugyanennyi alkalommal lett ignorálva a kérdés, mert nincs rá mai tudományos kielégítő válasz. .."

    Mivel nem tudod definiálni, mi a kielégítő válasz számodra, nem lehet megválaszolni a kérdésedet. Olyan játéknak nincs értelme, hogy ki tud több kifogást találni a másik válaszára.

    Van egy kompromisszumos javaslatom.
    Ha te biztosítod valósághű a feltételeket, én megoldom a 80 tonnás gránit tömbök mozgatását.

    Egyébként a téma tényleg zárható. Lényegre törő hozzászólás nem született az utóbbi időben.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vhw #361 üzenetére

    "Előfordult már a történelem során, hogy..."

    Nem "előfordult már", hanem mindennap arra épül! Nem előfordul, hogy "Einsteint támadták", hanem rendszerszerűen arra épül! Az egymást "támadók" az egymás "támadásával" (is) segítik a megismerést, a betokozódás elkerülését - lásd, sokadszor mondom, tudományos nyilvánosság. Nem előfordul, hanem erre épül a rendszer, ezt magyarázom napok óta!
    Hogy jön ide az "egyik napról a másikra"?! Mi ez, hogy egyik napról a másikra? Melyik napról melyikre? Hogy jön ez ide? Mit akarnál ezzel igazolni, hogy a valósághoz való közelebb jutás nem egyik napról a másikra történik?!
    Eddig a tudományt oldalaztad le, en bloc. Most meg már a tudományon belül keresel oldalakat, szekértáborokat. Hogy jön ez az általad állítottakhoz? Én mondom ezredszer, hogy a tudomány a vitákra épül, a nagyobb hibáról a kisebb hibára haladásra épül, a valóság növekvő megközelítésére épül, nem te mondod az oldalazásod igazolása érdekében! Na most akkor attól oldal, szekértábor a tudomány, hogy összezárnak a művelői (eddig ezt állítottad), vagy attól, hogy nem zárnak össze a művelői, hanem csak egymás elken állnak össze bizonyos részművelői (most ezt állítod)? Döntsd már el, hogy miről beszélsz, mert rendszeresen homlokegyenest váltasz.
    A tudományon belüli vitákkal ("harcokkal") akarod igazolni, hogy a tudomány oldal?! A vitákkal, amelyek éppen azt jelzik, hogy nem oldal, nem szekértábor?! Amint azt a kolléga is mondja. Most akkor megint 180 fokot fordultál? (Igen.) Van még valami fogalmad, hogy most melyik platformon vagy? Mert már nagyon elvesztetted a fonalat!

    Szóval a tudományon belül minden tudós egyetért, minden kérdésben egy véleményen vannak?
    Vannak olyanok, akik mégis tévedtek és téves nézetet képviseltek, védtek körömszakadtukig?

    De ezt én mondtam (másokkal együtt), hogy a tudósok alapvetően vitáznak, te az ellenkezőjét mondtad! Figyelj, mert most éppen ott tartasz, hogy miután nem tudtad védeni, hogy a tudomány oldal, most azt véded, hogy a tudomány "sok oldal"! Hoppá, de ezt én mondtam egész eddig! Tudományos (kritikai) nyilvánosság! Ezt én szajkózom, ez nem a te érved, hanem az enyém ("mienk")! (Amint azt a kolléga is jelzi neked.)
    Mi az, hogy körömszakadtáig védi? Az úgynevezett "mai tudományban" kvázi pillanatok alatt megversenyeznek az elméletek, aztán ha elég fejlettek hozzá, valami egy ideig paradigmává lesz. Aztán tíz év múlva jön egy újabb paradigma, szerencsés esetben fejlettebb, azaz jobban modellálja a valóságot, azaz jobban előrejelzi, hogy adott független változó milyen hatást gyakorol a függő változóra. Ennyike. Én mondom, nem te! Az én érvem, nem a tiéd! (Mienk.)

    "Valóban, nem A tudományban vannak szekértáborok, hanem a képviselő között.
    Visszaolvasva a posztokat, ezt valóban nem sikerült eléggé hangsúlyoznom."

    És akkor igen, ezennel "bevallod!", hogy eddig teljesen másról beszéltél, mint amiről beszéltél. És akkor mostantól azt mondod, hogy nem oldal a tudomány, hanem multioldal. Csakhogy ezt én mondtam egész eddig, mindig hozzátéve, hogy a tudományos (kritikai) nyilvánosság terepén az "oldalak", személyek, csoportok folyamatosan rendszerszerűen megversenyeztetik magukat, a "harc", azaz a rendszerszerű nyilvános verseny, a kritika a tudományos együttműködés EGYIK(!) formája, célja a valósághoz való közelebb jutás, amint más együttműködési formáknak is. Persze, hogy vannak közben, akik híúbbak, begyepesedettebbek, és általad "körömszakadtáignak" nevezett módon védenek elméletet. Na és akkor mi van? Megmondom, mi van: bakfitty. Az úgynevezett "mai tudományban" hamar nevetségessé válnak, legalábbis a természettudományokban hamar, a társadalomtudományokban esetleg kevésbé hamar, mert ott jobban érvényesül a szubjektum. Na és? Most akkor felfedezted a spanyolviaszt, és a tudomány en bloc oldalságától végre eljutottál odáig, hogy "multioldal". De ezt én mondom, elejétől fogva! Hozzátéve rendszeresen, hogy a multioldalak a tudományos (kritikai) nyilvánosság előtt folyamatosan megméretnek, korrigáltatnak, ezáltal hibáról hibára haladva jutunk egyre közelebb az egyre kisebb hibáig - szerencsés esetben. De ezt mi mondtuk egész eddig neked, ez nem tud a te érved lenni! Ez nem tud annyi lenni, hogy "ja, nem hangsúlyoztam eléggé, hogy nem a tudomány a szekértábor, hanem a tudományon belül vannak szekértáborok". Utóbbi homlokegyenest mást jelent, mint az előbbi. Utóbbi az előbbi manifeszt ellentéte. Nem hangsúlykülönbség, hanem ellentétes jelentés. Tehát nem tudod korrigált ellenérvként "ellenünk" használni azt, amit eddig "mi" próbáltunk a fejedbe juttatni. Mert az utóbbit "mi" próbáltuk a fejedbe juttatni - egyébként spanyolviasz!

    És most tudatom veled a spanyolviaszok csimborasszóját, más is mondta már neked, de nem figyeltél oda. Minden bizonnyal nincs abszolút valóságismeret! Ismereteink egyre jobban MEGKÖZELÍTIK a valóságot, de minden bizonnyal sosem érik el véglegesen! De ezt az úgynevezett tudomány mondja, a tudományos módszer épül erre, ettől tudomány. A módszeres GONDOLKODÁS! Nem a képzelgő gyíkembereskedők, igazlátók, vallásoskodók nyitják a szellemet, hanem ők zárják! Nem összevethető a hit a tudománnyal, mert mindkettő a másik totális kerülése, ezek egymáshoz képest totálisan indifferensek, nem pedig valaminek a két oldala! Mindkettő csak a másik híján tud létezni!
    Az úgynevezett tudomány arra épül, még egyszer mondom, rendszerszerűen arra épül, hogy minden emberi igazság csak féligazság! Az úgynevezett "mai tudomány" minden korábbinál jobban erre épül, ugyanis sokat fejlődött az úgynevezett tudomány is a történelem során. És sosem lesz abszolút kifejlett!
    Azt én mondom, hogy Eisteint is támadják, nem te mondod!

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz vhw #382 üzenetére

    Most már offban írom, annyira indifferens az egész. Nem fogom elemezni ezredszer, csak összegzek.

    Ebben az eszmefuttatásodban is még mindig legalább öt hely van, ahol "nullával szoroztál az egyenleteidben", hogy a neked megfelelő eredményt tudd kihozni. De nem tudod.
    Te itt fokozatosan felvettél egy szerepet, amibe belelovalltad magad, és mivel belelovalltad magad, megpróbálod folyamatosan úgy alakítani az itteni történések dramaturgiáját, és általánosságban is a dramaturgiát, mintha zajlana egy a te itt felvett szereped szerinti színdarab. De nem zajlik, nem tudod a szerepet tartani, mert nincs hozzá színdarab. Hiába forszírozod. Monodrámát játszol, nagyoperának álcázni akarva. Nem az történt, amit te itt szerepelsz, és általában se az történik, amit a szereped mellé előadsz. Most sem. A legutóbbi "egyenleteid" is ott "szoroznak nullával", ahol neked megfelel.
    Ne kelljen már ezredszer is ugyanazt a szövegelemzést végigvinnem. Még mindig nullával szorozgatsz, próbálván felhasználni a "mi" szövegeink elemeit, de még mindig ugyanannál a virtuális színdarabnál tartasz, ahonnan elindultál. Tessék, játszd. Csak ne várd, hogy "mi" is játsszuk. "Mi" nem leszünk partnerek hozzá, továbbra sem.
    Nincs az a színdarab, amit mindenáron előadni akarsz, hiába csűröd-csavarod ugyanazt, ezredszer, egyáltalán nem törődve azzal, amit mások mondanak neked vagy általában. (Annyiban persze figyelsz, hogy a mi ellenérveinket megpróbálod az elméleted Prokrusztész-ágyába belegyömöszkölni, csak hát nem megy, mert azok ellenérvek. Nem hogy nem illenek abba a Prokrusztész-ágyba, hanem mutatják, hogy az a Prokrusztész-ágy nem létezik, anyagtalan, csak az általad létrehozott virtuális valóságnak eleme.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák