Új hozzászólás Aktív témák

  • vhw

    addikt

    válasz #82729984 #98 üzenetére

    Ahogy teszem azt a jézusi tanításoknak sok köze van a keresztesháborúkhoz, az inkvizícióhoz és az indiánok írtásához.
    Igen, ezeknek is az emberi primitívséghez van köze.

    El lehet követni szörnyű tetteket a vallás nevében? El.

    Ahogy el lehet követni emberkísérleteket is a tudomány nevében.

    Egyesek számára kezd a tudomány is ugyanolyan helyet betölteni mint másoknál a vallás. Tévedhetetlen, megkérdőjelezhetetlen, kinyilatkoztatott igazságai pedig vitán felül állnak. Kétségnek, saját gondolatnak helye nincs.

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • #82729984

    törölt tag

    válasz vhw #101 üzenetére

    "Egyesek számára kezd a tudomány is ugyanolyan helyet betölteni mint másoknál a vallás. Tévedhetetlen, megkérdőjelezhetetlen, kinyilatkoztatott igazságai pedig vitán felül állnak. Kétségnek, saját gondolatnak helye nincs."

    Mondom hogy halványlila fingod sincs mi az a tudomány :)

    "Ahogy teszem azt a jézusi tanításoknak sok köze van a keresztesháborúkhoz, az inkvizícióhoz és az indiánok írtásához."

    Érdekes álláspont figyelembe véve hogy a biblia háromnegyede arról szól, hogy Isten épp kiírtja a bűnös, neki nem tetsző életet élő embereket. A többi vallás szent könyvei javarészt dettó ilyenekről szólnak.

  • KAMELOT

    titán

    válasz #82729984 #100 üzenetére

    Minek ilyen hülyeségeket itt összehordani?!
    Amikor a piramisok épültek akkor a világ más tájain is ilyen fejlett volt az építési technológia? Szerintem nem.
    De most mindenhol fejlett.....és megyünk előre.
    Sehol nicns dokumentálva az építési technika...tehát csak találgatnak.
    A te 100-200 éved az itt a piramisoknál 5-7000 év.kb :) vagy lehet több.

    V1200 - 18CORE - SUPRIMX

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz #82729984 #102 üzenetére

    "Érdekes álláspont figyelembe véve hogy a biblia háromnegyede arról szól, hogy Isten épp kiírtja a bűnös, neki nem tetsző életet élő embereket."
    Gyanítom nem véletlenül "jézusi tanítást" írt és nem Bibliát. Amiről te beszélsz az az ószövetség, az újszövetségben (ami Jézus tanítását tartalmazza) nem igazán van ilyen.

  • fairi

    addikt

    válasz vhw #96 üzenetére

    ""tudományos alapokra" helyezett fajelmélet"
    ki magasabb rendű ki nem, az mindenféle alapokra próbáltak magyarázni.

    "DDT használata emberekre fújva"
    DDT hatásos volt a kiütéses tífuszt okozó ruhatetű ellen. Tífusz halálos betegség,és a DDT mellékhatása nem volt annyira ismert.

    " fejfúrásos elmebajgyógyítás"
    modern gyógyszerek előtt mindig csak próbálkoztak, hátha ez a kínzás kigyógyítja a pácienst. Ám fel lehet hozni a vallásos gyógyítást a híres ördögűzést. Míg agybafúrás eltűnt, ördögűzésbe még mindig halnak bele.

    "direkt modern technológia okozta súlyos baleseteket ne említsük"ezzel vádold a mérnököket, hogy nem tudnak tökéletes dolgokat tervezni, és minden hibalehetőséget számba venni. Összeomló műtárgyak mindig voltak,és lényegtelen minek épült isten házának vagy gátnak.

    "És a technológia adta tömegpusztító fegyvereket se hagyjuk ki..."
    modern tudománnyal előállított fegyver hatásosabb mint a papi áldással "megerősített" kard. Ez annyit mond tudomány mükődik, papi áldás nem igazán.

  • vhw

    addikt

    válasz #82729984 #102 üzenetére

    Ószövetség <-> Új szövetség? És ezek tartalmában, tanításában lévő különbségek?

    Nem szeretnék elhamarkodott következtetéseket levonni (mint hogy nekem milyen halvány lila fingom van a ún. tudományról), de ilyen általánosításokkal, felületes hallomásokkal lehet érdemben érvelni a vallások társadalmi, kultúrális jelentőségéről, hatásairól, szerepéről?

    Hogy más vallások/filozófiák irodalmát ne is említsük.

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • fairi

    addikt

    válasz KAMELOT #103 üzenetére

    "De most mindenhol fejlett.....és megyünk előre."

    megalitos építészet sok helyen előfordult, és volt egy időszak amikor nagy divatja volt. Később a nagy kőtömbőkkel való építészet eltűnt, elfelejtődött a módszer. Egyiptomiak is abbahagyták, és i. sz-re már ők se tudták, hogyan kell.

    Ha történne valami, 3 vh.+ vallási fanatizmus előretörő és elveszne a tudás, internet összeomlana, akkor 1000 év múlva senki nem értene hogyan lehet ilyen magasat építeni. Egyiptomik is elvesztették a piramisépítészeti ismereteiket, elvileg velünk is megtörténhet. Disztópiák kedvenc témája.

  • horush

    addikt

    válasz KAMELOT #99 üzenetére

    Mert már más a divat. 5000 évvel ezelőtt Egyiptomban a piramisok voltak a hatalom legerősebb jelképei, a fáraók gyakorlatilag korlátlan mennyiségű erőforrással és jó esetben sok évtizednyi idővel rendelkeztek, tehát nekiálltak piramist építeni. Lehet, hogy nagyon drága volt, lehet, hogy 50000 ember meghalt az építkezésen, 5000000 másik meg éhezett az országban, de ez nem volt probléma, sőt. Pont azért lehetett a piramisépítés mindennek a csúcsa, mert annyira elképzelhetetlenül nehéz és drága volt.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz vhw #106 üzenetére

    Igen, emlékszem az újszövetségre, az is borzasztó nagy siker volt, utána már nem volt több isten nevében elkövetett népírtás, a keresztes hadjáratok, inkvizicó és boszorkány üldözés, ez mind megszünt.

    Ama furcsaság hogy az újszövetség kr. u 1. században készült, míg a fent említett tevékenységet kr. u 10-15. században történtek, az csak a tudomány megtévesztő hadmüvelete, a valóságban először volt középkori keresztes hadjárat meg inkvízió és boszorkány üldözés, majd csak utána született meg Jézus, aki megváltoztatta a vallást az újszövetségével.

    Akarod még folytatni a hülyeséget?

  • dugo_

    veterán

    válasz horush #108 üzenetére

    Durva, behelyettesíted Egyiptom helyére Magyarországot, a piramisok helyére a stadionokat és még a számok is stimmelnek... :D

  • horush

    addikt

    válasz dugo_ #110 üzenetére

    Hát igazából csak annyi a különbség, hogy a munkavédelmi előírásoknak köszönhetően lényegesen kevesebben halnak meg egy-egy építkezésen, mint 5000 évvel ezelőtt :D

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz #82729984 #109 üzenetére

    Egy vallás tanításának nem sok köze van ahhoz, hogy ki mit követett el a nevében. Buddhizmus nevében is követtek el vallásháborút, pedig annál békésebb vallást nem nagyon lehet még csak kitalálni se.

  • vhw

    addikt

    válasz #82729984 #109 üzenetére

    Engedelmeddel az általad elkezdett hülyeséget nem folytatnám.

    Most akkor a vallásokról, a tanításaikról, mondanivalóikról vitázunk, vagy arról, hogy az emberek mennyire primitíven tudnak viselkedni annak ellenére is, hogy mi van ezekben a tanításokban?

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • wednesday

    őstag

    válasz KAMELOT #90 üzenetére

    "Honnét kerültek oda a kövek és honnét szedtek annyi követ, ami összes ugyan olyan méretű????"

    A bányák úgy tudom megvannak. Megvan, hogy honnan termelték ki a köveket.

    Igen az építési körülmények máig nem tisztázottak, EZÉRT lengi körbe a piramisokat a misztikum, ugyan úgy, amit nem ismerünk. Amint megvan a válasz a misztikum is szertefoszlik.

    Egy Panteon építését, vagy A Colosseum építését meg mindenki "le@szarja", hiszen ott tisztább a kép. Akkora már ismerték a csigát (i.e 700), ez Egyiptomba nem állt rendelkezésre. Persz ettől még nagy épületeket tudtak építeni (templomok, paloták).

    Tudom, hogy az okozza a problémát, hogy a piramisok nagyon régen épületek és sok zűrzavaros, válságos időszak is lejátszódott közben, mikor a központi irányítás is szétesett hosszú időre.

    Én is ezt a 20 éves időszakos becslést hallottam, bár ez az építési technika ismeretlensége maitt, nem tudom mire van alapozva. A rabszolgás építést elvetették, sőt olyan számítás is van ,hogy a szabad emberek (mivel a földeken és a megélhetésükért dolgoztak) csak az év bizonyos szakaszában (évente pár hónapig) építkeztek. Mesteremberekre mindenképp szükség van, akik irányítják a "segédmunkás" sokaságot.

  • nemlehet

    őstag

    válasz KAMELOT #94 üzenetére

    A 100%-os bizonyosság kérdése inkább filozófiai mint valós probléma. DE.

    Eleve egy tudományos elmélet nem ugyan az mint amit a köznyelv ért az elmélet szó alatt. A tudományos elmélet egy olyan feltevés (hipotézis) amit valamilyen módon sikerült már bizonyítékkal alátámasztani. Ez lehet kísérleti vagy matematikai igazolás, esetleg tárgyi bizonyítékok megléte. Amire a köznyelv az elmélet szót használja az valójában inkább csak hipotézis. Amikor pedig egy elméletet minden lehetséges módon sikerül igazolni (tehát kísérletileg !REPRODUKÁLHATÓAN!, megfigyeléssel és matematikailag is) továbbá sikerül axiomákra visszavezetni akkor válik tudományos ténnyé.

    Ergo amikor egy komolyan vehető tudós kijelent valamit azt mindig bizonyítékokra alapozva teszi, addig semmit sem tekintenek igaznak amíg ez megfelelően alá nincs támasztva. Ez nem bulvársajtó.

    Lehet vágni, vésni csak kegyetlen sok munka, idő. Dolgoztassál te addig valakit emg etessél az előbb utóbb beléhal.

    A rabszolgát akkor is etetni kell ha nem piramist épít. Ez nem lapát, hogy berakod a sufniba amikor nem kell. Amúgy meg belehal.. És? Az adott terület vezető hatalmának teljhatalmú vezetőjéről beszélünk. Majd lesz másik. Másik 10.000. Kit érdekel ha pár tucat belehal a melóba.

    Tájékozott vagyok, de akkor is be kell látni ezt két kezű ember nem építhette ilyen pontossággal.

    Mert? Ezt mire alapozod? Nagyapám kovácsol és szemre képes mm-es pontossággal gyártani. Nem túlzok. Az egyetem forgácsoló műhelyében "érzésre" mm alatti pontosággal forgácsolnak az öregek.

    Tök fapados módszerekkel lehet nagyon pontosan szerkeszteni, mérni, jelölni. Plusz azért az eltelt párezer évben szerintem azok az illesztések még jobban összenyomódtak, összecsiszolódtak. Valószínűleg "frissen" koránt sem volt az annyira pontos.

    Akkor kérdem tőled....Hol van a legközelebbi lelőhely ahonnét idehozhatták ezeket a köveket? :)

    Nem vagyok régész, tehát nem tudom pontosan, de már középsulis törikönyvemben is benne volt, hogy hol bányászták a kő nagy részét hozzá. Szerintem ez nem akkora titok, ha szeretnéd szivesen kigooglezom neked.

    Mennyünk tovább....megépítik a piramis és a belső járatokat, hogyan vésték ki? vagy már eleve úgy építették?

    Miért a mai épületek belső tereit hogy vésik ki? Nyilván eleve úgy építették. Azért ha megnézel egy metszetet nem olyan elképesztően bonyolult a belső szerkezet. A valóság nem az Indiana Jones..

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Vanir

    veterán

    En egy vegtelenul racionalis, bal agyfeltekes, mindent tulgondolo ember vagyok, valamint baromsagnak tartom a vallasokat, nem hiszek semmifele istensegben. Ennek ellenere nem nagyon tudom elkepzelni, hogy az akkori technologiaval olyan epitmenyeket csinaltak, ahol ketmillio kotomb koze nem fer be egy pengeel. Konkretabban azt nem tudom elkepzelni, hogy ha ok ekkor megalkottak azt a technologiat, az hova lett nyomtalanul. Minden letezo racionalis elvem ellen szalad, de igy is azt gondolom, hogy az akkori ember kapott valami segitseget, es mindaddig igy leszek ezzel, amig konkret, 100%-ig eszervekkel bizonyithato magyarazat nem szuletik ezekrol az epitmenyekrol.

  • UnA

    Korrektor

    válasz #82729984 #109 üzenetére

    "Igen, emlékszem az újszövetségre, az is borzasztó nagy siker volt, utána már nem volt több isten nevében elkövetett népírtás, a keresztes hadjáratok, inkvizicó és boszorkány üldözés, ez mind megszünt."

    Szerintem nyugodtan lezárhatod, mert Hitler pedig a darwinizmus nevében teremtette meg a szeretetteljes kormányzását.

    Vagyis a hatalomnak általában csak közvetett kapcsolata van az eredeti ideológiával.

  • KAMELOT

    titán

    válasz fairi #107 üzenetére

    Egyetértek veled....de még mindig csak sajnos feltevések.
    Valahol máshol kell keresgélni!

    (#115) nemlehet: egyik oldalnak és a másik oldalnak is részben igaza van, de mondjuk tényleg megnéznék egy ilyet, hogy építenek. :)

    [ Szerkesztve ]

    V1200 - 18CORE - SUPRIMX

  • #82729984

    törölt tag

    válasz vhw #113 üzenetére

    Arról vitatkozunk hogy ki építette a piramisokat.

    Ahol ugye kétféle feltevés van ebben a topicban,
    a, hogy emberek építettek amire van egy csomó bizonyíték és elmélet, de természetesen mivel senkinek nincs időgépe igy nem lesz róla full HD minőségü felvétel és igy a bizonyítás sem 100%-os.

    b, mivel nincs róla full HD minőségű felvétel, ezért természetesen csak és kizárólag az ufók építhették amiről természtesen ugyanígy nincs full HD minőségű felvétel, a bizonyítékok hiányáról már nem is beszélve

    és hát egyesek szerint ha valamit nem tudunk 100%-osan bebizonyítani, akkor értelemszerüen azt kell elfogadni amit viszont 0%-ban tudunk bizonyítani, mert ez ilyen unortodox valószinüségszámítás :D

  • horush

    addikt

    válasz Vanir #116 üzenetére

    Abban az időben azért nem volt minden tökéletesen dokumentálva, a legtöbb tudás valószínűleg mesterről tanítványra szállt. Ha egyszer valamilyen tömeges kihalás (pl. háború, járvány, éhezés..) miatt kihalt egy nép nagy része, akkor nagy esély volt arra, hogy a tudásuk is nagyrészt elvesszen. Ugyan az akkori egyiptomiakról nem tudjuk pontosan, hogy történt-e velük ilyen nagymértékű népességfogyás, de pl. a majákról tudjuk, hogy nagyon gyorsan tűntek el, s velük együtt a tudásuk nagy része is elveszett.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Vanir #116 üzenetére

    "Minden letezo racionalis elvem ellen szalad, de igy is azt gondolom, hogy az akkori ember kapott valami segitseget, es mindaddig igy leszek ezzel, amig konkret, 100%-ig eszervekkel bizonyithato magyarazat nem szuletik ezekrol az epitmenyekrol."

    Nézd, alig 50 éve leszálltunk a Holdra, nem is egyszer, van róla sok tonnányi felvétel, videó, adat, egy rakás elhelyezett tárgy ott, sok tizezer ember részt vett a programban, a mai napig élnek az űrhajósok (egy részük), ezen felül van űrállomás a Föld körül, sok ezer műhold, évente megy szonda a környező bolygókra, mindenki használ GPS-t, stb.
    És mégis, nagyon sokan már most kétségbe vonják a Holdra szállás tényét...

    Ami előrevetíti azt hogyha jön egy globális kataklizma, akkor 5000 év múlva a túlélők akik épp csak (újra) felfedezik a gőzgépet, szenttül meg lesznek győződve arról, hogy az ember a büdös életben nem járt az űrben, minden erre utaló dolog az idegenek műve...

    Na a piramis ugyanez.

    Mindennek megkoronázása amikor ugyanez emberek viszont hisznek a yetiben vagy a loch nessi szörnyben, mert hát arról van 3 darab távoli elmosódott felvétel...

  • csongi

    veterán

    válasz #82729984 #86 üzenetére

    Ha mar ilyen szepen sikerult szemelyeskedesi szintre jutni.. hogy toled idezzek(mert ez neked nagyon megy, szetszedni egy komplex gondolatot)
    "Igen, ez az ami jellemző rád (meg az összes többi felsőbbrendü lény hívőben)."
    Javaslom keress egy sex tarsat es surun csinald, mert a hormonok elobb utobb kicsesznek veled. :)
    Olyanokat allitasz, hogy felsirtam.

    Hol allitom en, hogy ufok voltak? Neked uldozesi maniad van ezzel kapcsolatban.

    Toled nem nagyon olvastam kerdest, lehet mert mindent tudsz, vagy legalabbis ugy gondolod, hogy mindent tudsz. ( Csendben megsugom, nem tudsz mindent)
    Ellenben szetszedett gondolatokra valo reagalast kritizalast igen, azt olvastam sokat.Jo tecnika, csak atlatszo.:)
    A cikk iroja ket kerdessel zarta az irasat, erre tobben leirtuk tobb elkepzelesunket.
    Azt viszont nem tudtuk, hogy toled kell engedelyt kerni ehhez.

    Nah de semmi baj, tovabbra is igy kerek a vilag, jo pap holtig tanul.
    :)

    #121: Nem hiszem el, hogy csak targyi segitseget tudsz elkepzelni.
    A valamilyen szo jelenthet szelllemit is, de lehwt targyi is ami nem maradt itt.
    Nem azt allitja hogy igy volt, csak a sajat gondolatat irta le.
    Mitol olyan keptelenseg ez ugyan? Mitol zarhato ki a megoldas kepletebol?

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz horush #120 üzenetére

    "Ha egyszer valamilyen tömeges kihalás (pl. háború, járvány, éhezés..) miatt kihalt egy nép nagy része, akkor nagy esély volt arra, hogy a tudásuk is nagyrészt elvesszen."

    Vagy egy özönvíz miatt, aminek összesen 8 túlélője (ember) volt.

  • nyisziati

    veterán

    Hűha. Kicsit lemaradok a fórum követésében és máris ez fogad?! :DD

  • #82729984

    törölt tag

    válasz csongi #122 üzenetére

    "Hol allitom en, hogy ufok voltak? Neked uldozesi maniad van ezzel kapcsolatban."

    (#52) csongi 2017-07-24 17:18:20
    Nekem folyamatosan az motoszkal a fejembe, hogy nem torvenyszeru az emeberi epitese ezeknek
    ...
    Tehat mi arra bizonyossag, hogy emeberi kez epitette ezeket?

    (#68) csongi válasza 2017-07-24 22:24:37
    Az hogy milyen szinten tartanak a foldon kivuli civilizaciok, kb akkora talalgatas, mint ki keszitette a piramist
    ...
    Ha valoban megdonthetetlenul bizonyithato lenne ezen objektumok emeberi kez altal tortent teljes felepitesere, akkor mas lenne a helyzet. Nah de ettol messze vagyunk.

    Lehet hogy nekem üldözési mániám van, de hogy ezek szerint te memóriazavarban szenvedsz az is tuti :)

    "Toled nem nagyon olvastam kerdest, lehet mert mindent tudsz, vagy legalabbis ugy gondolod, hogy mindent tudsz. "
    Dehogynem kérdeztem, hogy vajon egy nálunk minimum 5000 évvel fejlettebb űrutazó idegen faj minek farigcsálni köveket egy távoli poros bolygón, azon kivül hogy trollkodni akar.

    "Ellenben szetszedett gondolatokra valo reagalast kritizalast igen, azt olvastam sokat.Jo tecnika, csak atlatszo"
    Teljesen normális dolog, amikor egy-egy részeire akarok válaszolni egy kommentnek. Főleg kiemelt fontosságú amikor egy kommenten belül kerül elő a szex, a hormonok, az ufók, meg a piramisok, mert nem szeretném ha félreértenéd a válaszom :D

  • KAMELOT

    titán

    válasz #82729984 #121 üzenetére

    Kicsit torzítod a dolgokat! Csak 1 a gond...nincs semmiféle leírás az építésről.
    21. sz.-ban és utána az utókornak megmarad adathordozókon, ki, hogy mit épített.

    Yeti meg ezek a baromságok csak jó sztorik voltak, amikkel lehetett pénzt keresni. Az a baj, hogy azóta ezeket senki nem látta csak akkor. lehet azóta megdöglöttek! :DDD

    Felteszek itt egy jó nehéz kérdést:
    Mi a világegyetem és ha van vége hol van és mi van a végén? :U

    [ Szerkesztve ]

    V1200 - 18CORE - SUPRIMX

  • csongi

    veterán

    válasz #82729984 #126 üzenetére

    Es ezek szamodra egyertelmu kijelentesek?
    Azt alitod, hogy en azt irtam es azt gondolom, hogy CSAK foldonkivuliek keszithettek!
    En sehol nem irtam ilyen kijelentest.Azt, hogy te mit kepzelsz moge tartalmat az a te dolgod.
    Arrol nem is beszelve a kerdes, miota kijelentes?
    Illetve megint egy osszetett gondolat mondatait regadod ki.
    Most mar szanalmas is egyben ez a stratgia.
    Nem vers elemzes ez...erted?
    Izekre szerhetnem az irasod, de nem teszem, inkabb ignoralom. :)
    Ha nem talalod az osszefugeseket, ne foglalkozz oszetett dolgokkal.
    Elsonek fogadd el es ertsd meg minden ossze fugg mindennel. :D
    Utana konnyebb lesz...
    Koszonom a lehetoseget eme tarsalgashoz.

    KAMELOT: Az egyik legnagyobb kerdes ami a mai tudomany egyes agait mozgatja.
    Valoszinuleg ebben az eleltben meg nem lesz meg a valasz, de akar sikerulhet is egy kis kulso segitseggel.

    [ Szerkesztve ]

  • nemlehet

    őstag

    válasz KAMELOT #127 üzenetére

    Kicsit torzítod a dolgokat! Csak 1 a gond...nincs semmiféle leírás az építésről.
    21. sz.-ban és utána az utókornak megmarad adathordozókon, ki, hogy mit épített.

    Honnan tudod, hogy 4500-4000 évvel ezelőtt nem voltak feljegyzések. Manapság papíron még 100 évig is nehézkes valamit eltárolni. De mondjuk azt, hogy ez csak kifogás, mert kőre is faraghatnák a dolgokat.
    Ti nem hoztatok egyetlen forrást sem arra, hogy a piramis építésekről nincs semmi régészeti lelet. Utána néztem és ez egész egyszerűen nem igaz. Kb az első találatok között említették, hogy 2010-ben találtak papyrusokat amik említik, hogy a Khufu uralkodása alatt ki volt a piramis építések vezetője.
    Rövid összefoglaló cikk, de ha keresel tovább megtalálható a publikált tanulmány is (sajnos nem mentettem le).

    Szóval igenis van írásos nyoma az építkezéseknek, némi logisztikai információkkal megspékelve.

    "Felteszek itt egy jó nehéz kérdést:"
    Tudom, hogy nem tőlem kérdezted de ennek mi köze a fenti vitához? Ha ezt nem tudja akkor nyugodtan semmibe lehet venni amit mond?

    Amúgy erről csak feltevéseink vannak, jelenleg az a leginkább elfogadott álláspont, hogy az univerzum végtelen. Nincs olyan, hogy vége van, mindent tartalmaz. Rajta kívül nem létezik semmi. De nem úgy semmi mint ahogy az űrt semminek tartja a legtöbb ember, hanem se tér, se idő, se energia semmilyen formában.

    Ez egy nehezen megragadható koncepció, hiszen az emberi érzékelésben ilyenre vagy csak ehhez hasonlóra nincs példa.

    Mondják, hogy öregszik az univerzum és hogy el fog pusztulni. Nos ezt se úgy kell érteni, hogy vége lesz mint a botnak, hanem JELENLEGI formájában fog megszűnni. Energia továbbra sem fog elveszni, csak átalakul.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz KAMELOT #127 üzenetére

    "21. sz.-ban és utána az utókornak megmarad adathordozókon, ki, hogy mit épített."
    Ez jó vicc volt. Jelenleg is vannak adathordozók amiknek a tartalma kis túlzással elveszett, mert már nincs eszköz ami beolvasná őket. Ráadásul ha feltételezünk egy globális apokalipszist, akkor jó eséllyel az áramszolgáltatás megszűnik, onnantól meg sok szerencsét egy pendrive vagy CD beolvasásához. Ezen kívül max papíron tárolunk bármit is, az meg könnyen elázik, elég, idő is elég hamar tönkreteszi (főleg nem ideális tárolási környezetben, ami ugye az áramszolgáltatás hiánya miatt elég valószínű).

  • kenwood

    veterán

    válasz Cathfaern #133 üzenetére

    Egyebkent eleg valoszinu,hogy az energia mellett az informacio sem tud elveszni.
    Lenyegeben barmit,barhol,barmikor meg lehet "nezni" ujra. (pl mi tortent pontsan 800 millio evvel ezelott egy tolunk 100 millio fenyevre talalhato bolygo adott pontjan)
    Csak ugye az ehhez szukseges technika meg nehany evezredre van tolunk :)

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • vhw

    addikt

    válasz Cathfaern #133 üzenetére

    Visszaállíthatatlanul megszűnik az áramszolgáltatás az összes kontinens minden négyzetméterén?
    Vele együtt az összes tudás az elektromosság előállítására és használtára?

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • nemlehet

    őstag

    válasz vhw #135 üzenetére

    Hát, ha történik egy kataklizma és mondjuk eltelik 4-5 ezer év akkor pont annyira tudják majd visszanyerni az USB-ről meg BD-ről, hogy hogyan épült a Burj Khalifa mint ahogy mi jeleneleg azt, hogy hogyan épültek a piramisok.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz vhw #135 üzenetére

    Bármiféle áramszolgáltatás borzasztó mennyiségű karbantartást igényel. Vagy üzemanyag ellátás miatt, vagy felügyelet miatt. Továbbá a vezeték és trafóhálózat karbantartása se egyszerű. Ha az embereknek az okoz gondot, hogy legyen élelmük, akkor nem ezzel fognak foglalkozni, plusz nem is lesz aki ezt megszervezze. Szóval igen, egy globális katasztrófa esetén elég valószínű, hogy az áramszolgáltatás hamar leáll. Nyilván generátorokkal lokális áramot lehet létrehozni. Innentől az a kérdés, hogy fel tud-e állni az emberiség rövid időn belül (pár tíz év) a katasztrófából vagy sem. Ha nem, akkor idővel a lokális generátorok is tönkremennek, újakat nem fognak tudni gyártani abban a minőségben / árban / teljesítményben. Onnantól kezdve az elektromos áram maximum féltve őrzött luxuscikk lesz, idővel meg eltűnik. Nyilván 1-2 generációnak meg kell halnia mire minden tudás elveszik, de nem is arról beszéltünk, hogy 2 év múlva emlékszik-e valaki arra, hogy hogyan kell felhőkarcolókat építeni.

    De mégegyszer: már jelenleg is vannak olyan adathordozók a számítógépek hőskorából amit nem tudnak már beolvasni. Lehet mondani, hogy az internet korában ez nem probléma, de az internet lesz a legelső ami megszűnik egy ilyen katasztrófa esetén (kivéve talán ha ki tudnak építeni teljesen önműködő műholdhálózatot. Persze kérdés annak is mennyi az élettartama, mert ha az lejár akkor a pótlás lehetetlen lesz esélyesen).

    [ Szerkesztve ]

  • vhw

    addikt

    válasz nemlehet #136 üzenetére

    Tény, hogy ma sem képes bármely építőipari brigád ilyet építeni - a mai építészet egyik csúcsa.
    De ha maga az épület egyben marad ezer év múlva is (?), és nincs hírmondója se a mai kúltúrának - akkoris vizsgálható az anyaga, a felépítése; acélszerkezet, öntött betön, üveg, precíz tervezés - ennek felépítésén mit nem érthet egy hasonló vagy fejletebb kúltúra szakembere? Tudható az épületből/romokból, hogy: az építője ismerte az acélt, csavarkötést, hegesztést, a betönöntést, síküveggyártást, az építőelemek a technológia színvonalához képest mozgathatóak, kezelhetőek. A mechanikai-statikai ismeretek elég magas szinten voltak ahhoz, hogy ilyen megépülhessen.

    Hacsak nem azon az állásponton lesznek a távoli jövő történészei, hogy márpedig a jelenkor embere legfeljebb töredékes ismeretekkel rendelkezett az agyagtégla felhasználásáról, legfeljebb kézi szerszám méretben ismerte a vasat, matematikai-mechanikai ismereteit legfeljebb papírral-ceruzával gyakorolta, és a 9 számjegyű számológép használatát is csak fantaszták feltételezik róluk.
    Na ilyen technika és kúltúrális keretek közé belőve a civilizációt, valóban lehet csodálkozni, hogy hogy is épülhettek felhőkarcolók.

    Mi mit tulajdonítunk ma a piramis építő civilizációnak?
    Réz, kő és fa szerszámokat, állati erőt - és több tonnás, egyes esetekben több tíz tonnás hajszálpontosan illesztett köveket 100+ méter magasra tornyozva, belső terekkel, nyíl egyenes emberi közlekedésre alkalmatlan járatokkal.
    A kutya nem értetlenkedne, ha max 500 kilós kőkockákból malterral lenne összerakva ugyanez.

    A kényelmetlen kérdéseket elintézzük annyival, hogy hát sokan voltak, sokáig építették - az emberélet, a pénz meg nem számított. De a technika részleteken sokan nagyvonalúan átsiklanak.

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz vhw #138 üzenetére

    "akkoris vizsgálható az anyaga, a felépítése; acélszerkezet, öntött betön, üveg, precíz tervezés - ennek felépítésén mit nem érthet egy hasonló vagy fejletebb kúltúra szakembere?"
    Feltéve, hogy az a kultúra is hasonló alapanyagokból hasonló stílusban fog építkezni. Mondok egy elvadult példát: valamiért az a kultúra nem jön rá a fém ilyen szintű megmunkálására, helyette szerves anyagokat fog felhasználni építkezéshez, azt fejleszti, tökéletesíti, stb. Nyilván teljesen más megmunkálási, formálási, összekötési, stb. technológiákat fog használni. És ezzel az ismerettudással fogja nézni a mi fémépületeinket, miközben feltételezi (helyesen), hogy azokat a magas szintű szerves anyag megmunkálási technológiákat nem ismerhettük, és ha még az se ment, akkor teljes rejtély, hogy a fémmel hogy tudtunk így bánni.

  • vhw

    addikt

    válasz Cathfaern #137 üzenetére

    Generátor, napelem, atomerőmű, vízierőmű, szélerőmű... - a Föld változatos pontjain szétszórva - működtető személyzettel együtt. Mindenhol csak nem pusztul el minden. Az adott régió vezetése, hadserege meg tudja szervezni ezek működtetését, védelmét - nem mindenhol, de nem is kivétel nélkül sehol.
    Ilyen kis energia szolgáltató sejtekből kiindulva vissza lehet apránként kapcsolni gyárakat, amikből "újra lehet indítani" a civilizációt. Hülye feltételezés, hogy ilyesmire léteznek forgatókönyveket? Nem akkor ott a felszálló porban kell mindent feltalálni.
    Persze, hogy nem lesz jelentős ideig elterjedt a szórakozási eszköz a lapos tévé, a pc, konzol, és nem minden háztartásban fog automata mosógép működni. Egy időre nem lesz napirenden az űrkutatás, meg háttérbe szorulnak a kényelmi szolgáltatások/termékek. De a meghalunk mind, hasznavehetetlen lesz a pendrive kicsit túl van tolva.

    Azon nincs vita, hogy 1000 év múlva nem tudnak hova dugni egy usb csatit - történjen bármi is. De létezik számtalan adathordozó, ami valószínűleg nem semmisül meg mind kivétel nélkül nyomtalanul. Jó persze, nem feltétlen lesz rajta egyiken vagy bármelyiken a Burj Khalifa részletes dokumentációja, de építésközbeni fényképek, hírmorzsák, wikipedia utalások töredékek... talán megmaradnak bármely hasonló jellegű építményről. Amiket egy kellően fejlett civilizáció talán ki tud nyerni laboratóriumi körülmények között egy adathordozóról.

    #139: jelenleg sem arról van szó, hogy az ókori egyiptomiak ne tudtak volna követ faragni. Hanem a léptékkel, a méretekkel, a pontossággal, a tervezéssel, a feltételezett építési idővel (2 percenként kellett, hogy tökéletesen passzolva helyére kerüljön egy kő az állítólagos 20-25 év építési idővel, napi 10 óra munkával számolva - nincs nagy baleset, nincs hosszabb kihagyás, háború, éhínség, járvány, természeti katasztrófa... stb.)

    [ Szerkesztve ]

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • nemlehet

    őstag

    válasz vhw #138 üzenetére

    Bár már pedzegettem korábban, de a hajszálpontos illesztés dolog (sem) akkora rejtély. A sivatagi környezet meglehetősen destruktív (pl abrazív szemcséket hordó szél, nagy hőmérsékletingások). Igen valószínűtlen, hogy ilyen szorosan lettek összerakva a piramisok ahogy ma tűnik, sokkal inkább összecsiszolódott azalatt a pár évezred alatt.

    Ha egy téglarakást kiraksz a kertbe mondjuk 10-20 évre akkor ott is jelentősen csökkennek a rések az egymásra rakott téglák között és a legtöbb illesztés sokkal pontosabb lesz. De van az ácsok által használt "Még meg kell nyomja a hó." kifejezés amit cserepezéskor használnak. Egy frissen rakott cserép akármilyen pontosan is dolgozik a mester sose lesz olyan mint ami már 1-2 éve fent van. Szemre is van egy csomó illesztési pontatlanság, de az idő és a környezet majd "összenyomja" ezeket (most nem 1 méteres hézagokra gondolok nyílván)

    "A kényelmetlen kérdéseket elintézzük annyival, hogy hát sokan voltak, sokáig építették - az emberélet, a pénz meg nem számított. De a technika részleteken sokan nagyvonalúan átsiklanak."

    Te meg mindennemű bizonyítékot ignorálsz azzal, hogy Te nem tudod elképzelni illetve nem tudjuk teljesen biztosan.

    Egyszerűen alábecsülöd a nagy számú dolgozót és az időt. Ez mondjuk nem csoda nagyon nehéz ezt elképzelni, ha nem láttad a saját szemeddel. Mondom nézz meg egy videót arról ahogy az amishok felhúznak 1 délután alatt egy teljes fészert daru nélkül. Ok, az fa meg azért vannak fémszerszámaik, de kiindulásnak nem rossz.

    Amúgy ha kőöntéssel csinálták valóban akkor még annyira sem nagy mágia mint eddig tűnt. Megcsinálod az első sort. Felrakod az öntőformákat a tetejére és szépen a 10.000 rabszolgád telehordja vödörre. Így step by step megépül az egész és mindenkinek csak 1 vödörnyi súlyt kell elvinni.

    Továbbá nem értem, hogy ez 2 percenként kell helyére kerüljön egy kocka hogy jött ki?
    Én olyan adatot találtam ami szerint 2,3 millió elemből áll a legnagyobb piramis.
    20 év 10 óra az 73.000 óra munka. Tehát ha arányosan elosztjuk (nyílván ez csak közelít, nem egyeneletes, hogy mit kell csinálni) akkor 115.000 db kocka/év ami 315 kocka/nap ami 3,15/óra ha 10 órában építkezünk ami azt jelenti, hogy kicsit kevesebb mint 20 perc van egyre. Az mindjárt nem 2. Csak 10x-es a különbség.
    De nyilván nem 1-et raktak egyszerre, nagyon úgy tűnik, hogy 4 oldalról építették a piramist. Tehát párhuzamos munkavégzés miatt ezen ütemtervnél igazából ezt fel lehet szorozni, így kiderül, hogy az A-B-C-D brigádnak valójában sokkal több ideje volt 1-re.

    Ez egy durva számolás, de ha tudsz pontosabbat szívesen megnézném.

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • #82729984

    törölt tag

    válasz nemlehet #141 üzenetére

    +1.

    De hiába magyarázod, amire nincs bizonyíték azt csont nélkül benyalja, ami meg csak 90%-ban van bizonyítva azt nem fogadja mondván nincs elég bizonyíték rá...

  • vhw

    addikt

    válasz nemlehet #141 üzenetére

    Ezek a faszerkezeti analógiák; megnyomja a hó. Vagy összecsiszolja a homok?
    Hol, a piramis belsejében?
    Az ezer tonnával megnyomott kövek majd összecsiszolódnak - mozognak?
    Nem csak vízszintesen vannak pontos illesztések, függőlegesen is.

    Hagyjuk már az amishokat, nem egy sportág fenyődeszkából könnyűszerkezetes csűrt építeni és mészkőből piramist.

    ...315 kocka/nap ami 3,15/óra ha 10 órában építkezünk ami azt jelenti, hogy kicsit kevesebb mint 20 perc van egyre.

    Igen, az 31,5 kocka/óra (315 db/10 óra) és kijön a ~2 perc.
    Egyes becslések pedig jelentősen több mint 2,3 millió tömbre saccolják a valós darabszámot.
    Ilyen ütemben kellett ezeket a köveket bányászni, kockára csiszolni/vágni és a területre szállítani, beépíteni.

    A kőöntéses elméletnek is megvannak a maga kérdőjelei. (2,5 millió köbméter mészkövet porrá őrölni és kiönteni, az ilyen jellegű "betonnak" mennyi a kötési ideje, mikor lehet terhelni, rárakni a következő szintet?)

    Ezek nem "mindenemű bizonyítékok" ezek jobb esetben valami realitáson alapuló elméletek, rosszabb esetben légből kapott "ábrándok" (olykor szép 3D animációval megtámogatva, amik gyakran annyira valósak, mint szuperhős filmek). Ezek legtöbbször kiragadnak 1-2 részletet, felépítenek valami elképzelést a kivitelezésre, de a további kapcsolódó tényezőket, amik lehetővé tennék ezeket, azzal már nem törődnek.

    Porthoszx: pedig annyira hinni akarok, a tudományban. De azok a rideg tények...
    Mit nyaltam be csont nélkül?

    [ Szerkesztve ]

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • nemlehet

    őstag

    válasz vhw #144 üzenetére

    Jogos elszámoltam, sry :) Ebben az esetben tényleg 2 perc, de az mondjuk tény, hogy nem minden kocka ugyan akkora. Én nem találtam statisztikát arról, hogy mekkora méretű építőelemből mennyi van.

    Ismét mondom, hogy az a logikai hibád, hogy egy reális elmélet nem (teljesen) bizonyított ezért feltételezed, hogy bármi lehet.
    Az ufo elméletnek milyen alapjai vannak? Sose láttunk ufot, nincsen semmiféle tárgyi vagy megfigyelésen alapuló bizonyítékunk arra, hogy léteznek, vagy éppenséggel képesek arra amit itt többen állítanak. Statisztikailag valószínű, hogy vannak más létformák, de hogy azok idejönnek kavicsokkal már kevésbé. Ahogy logikailag sem éppen következetes a dolog.
    Az előttünk élő fejlettebb civilizáció szintén nem egy megalapozott elmélet.

    Nevezz földhöz ragadtnak, de inkább próbálom valami (ha gyenge is) lábakon álló dologból kitalálni, hogy hogy csinálhatták mint hogy Asimovot és Tolkient játszva mindenfélét fantáziáljak róla.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • #82729984

    törölt tag

    válasz vhw #144 üzenetére

    A rideg tény az, hogy az Audi magyar gyárában 1 millió 434 ezer 540 négyhengeres motor készült 2013-ban.

    Ebből kiszámolható hogy 1434540 / (365 nap * 16 óra * 60 perc) = ~ 4 db motort toltak ki a gyárból percenként, azaz 15 másodpercenként egyet.

    Ez meg nyilvánvalóan lehetetlen, mert hát hogy a picsába lehetne összeszerelni egy modern autómotort 15 másodperc alatt, hát ez nyilvánvaló képtelenség, arról nem beszélve hogy akkor 15 másodperc alatt kell kibányászni és odavinni a nyersanyagot a gyárba, miközben a mai kamionok ennyi idő alatt maximum néhány tiz métert tesznek meg.

    Tehát az ufók voltak ezt mindenki láthatja. Vagy mégsem?

    Persze én elhiszem hogy valaki annyira buta, hogy azt gondolja hogyha egy fáraónak van 100 ezer munkása, akkor azok szépen csatárláncba álltak egymás után és a lánc egyik végén 1 ember faragta a követ, a másik végén meg 1 ember rakta a követ és a közbülső 99998 munkás meg ásítozott, és hát igy persze hogy nem végeztek a megadott idő alatt.

    Szerencsére okosabb emberek, mint például a fáraók mérnökei vagy az Audi gyár vezetői, már felismerték a párhuzamosítás hasznosságát, igy ők azon kevesek közé tartoznak akik meg tudják fejteni a rejtvényt hogy hogyan tud az Audi gyár átlagosan 15 másodpercenként előállítani egy motort.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz vhw #144 üzenetére

    "pedig annyira hinni akarok, a tudományban. "

    A tudomány köszöni szépen, megvan a te "hited" nélkül is tökéletesen. Az ő célja az, hogy az emberek tudják miről beszélnek, nem, hogy mindent sutba vágva arról papoljanak, hogy miben hisznek. Nem a hit viszi előre az emberiséget, ez már számtalanszor bebizonyosodott.

    nemlehet, Porthoszx: +1 (kb. az egész topicban).

    [ Szerkesztve ]

  • kenwood

    veterán

    Arra van valami bizonyitek, hogy minden piramist 1-1 farao csinaltatott ?
    Nekem mondjuk logikus,hogyha meghal a fater 70%-nal,akkor befejeztetem en.

    [ Szerkesztve ]

    Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

  • vhw

    addikt

    válasz #82729984 #146 üzenetére

    Akkor legyél szíves felvázolni egy átlagos kőkocka takt time-ját.
    Milyen elemi részfeladatokra lehet bontani ezt a folyamatot, amit az egyszerű, betanított kőfaragó gyorsan, hatékonyan elvégezhet, minimális betanítás követően? Minden rabszolga csak egyet üt a réz vésőre és máris gurul tovább a szalagon a következőhöz? (ja nem lehet, hisz nem mozoghat, az addig ott marad a sziklafalban, míg ki nem verik onnan, az egyszerre limitált létszámban hozzáférő munkások)
    Milyen módon lehetne gépesíteni/automatizálni/uniformizálni a változó méretű, tömegű kőkocka gyártási folyamatot?

    Ne modernkori analógiákkal dobálozzunk, legalább közelítő időtartamokkal - azokkal lehet osztani-szorozni; hány fő, mennyi idő, milyen termelékenységgel.
    Van egy hivatalosan elfogadott építési időtartam, ezt visszaosztva megvan a közelítőleges időarányos kőkocka szükséglete az építkezésnek; parancsolj milyen technológiával, logisztikával, létszámmal lehet ezt kiszolgálni?

    Sehol nem állítottam semmit az ufókról, de jó duma a számba adni, ezzel nullázni az eddig felhozott kétségek, kérdőjelek jogosságát.

    nemlehet: nem állítottam semmit az ufokról ebben a topikban.
    De a nincs rájuk semmi bizonyítékot se merném ilyen kategórikusan kijelenteni.

    doooo: de lassan kezd a hitről szólni, az egyszerű ember elhiszi, amit a tudósok állítanak, akik esetleg lemérték, reprodukálták. Rosszabb esetben tudatosan összehazudtak. (mert ugye nem tudunk a történelemben megdőlt tudományos dogmákat, amiket nem mérési hibák, nem jóhiszemű tévedés okozott, hanem az illetékes becsvágya, büszkesége.

    [ Szerkesztve ]

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • csongi

    veterán

    válasz nemlehet #145 üzenetére

    Egy átlag 2 perccel azért lehetne számolni. Nem egyforma, de a legkisebb kövek is brutálisan nehezek, még ha jóval könnyebbek is az alap köveknél. Viszont ezeket meg felfele kellett mozgani. Szóval könyebb, de hosszabb és magassabra vezető volt az út. Egy magasság felett meg lehet nem is kivitelezhető volt a rámpás 4 oldalas építkezés annyira meredek rámpánkot kellett volna felhúzni-vonni a köveket.
    Illetve ha állványos építkezés lett volna, akkor mennyi állvány anyag lett volna szükséges hozzá?
    Van erre valamilyen adat? Meddig lettek volna használhatóak ezek az állványok?
    Gondolom fa anyaga volt. Milyen ácsolatnak kellene lennia, hogy a minimum 1,5t kövektől a több 10t kövekig bírja?
    Biztosan sok baleset is volt. Az emberi anyag pótlása rendben van, bőven voltak elegen. Csak az idő kiesés hetekbe kerülhetett, mire helyre állították a rendszert.
    Találtak ácsolati elemeket?

    MIndenféle kötöszködés nélkül. Csupán gondolat csere szintjén,

    "Sose láttunk ufot, nincsen semmiféle tárgyi vagy megfigyelésen alapuló bizonyítékunk arra, hogy léteznek, vagy éppenséggel képesek arra amit itt többen állítanak"

    Feketelyukat látott valaki is ? Rengeteg példát tudnék mondani amit most természetesnek veszünk, de 50 évvel ezelőtt fogalunk sem volt a létezéséről, és nem vettük számításba, de pont a fantáziálás indította, inspirálta a kutatásukat .
    Akkor lehetne teljesen tárgyilagos és körültekintőek a kutatások, ha ennek a lehetőségét nem zánák ki, és mint lehetőséggel számolnának vele.
    Ha netán elfogadnád ezen gondolatokat, még nem jelenti azt, hogy egyet is értenél vele.
    Egyenlőre nincs bizonyíték az idegen kezűségre, de az emberi megvalósításra is csak feltételezések vannak.
    Amiket egy hajszállal jobban alá lehet támasztani. Azért ez sem bizonyíték teljesen...
    Azzal is érveltetek, hogy volt olyan technológia amit azóta elfeljetett az ember és eltünt a történelem folyamán.
    Ez is annyira bizonyítható mint pl az ufók.

    Nem állítom, hogy ők voltak, de úgy gondolom volt közük hozzá, és addig lehetőség marad, amíg a teljes bizonyosság meg nem lesz a valós eseményekre.

Új hozzászólás Aktív témák